Auto ostjale

Kohustuslikud ohutussüsteemid autos

Lisas 16 august 2018

Mitte kõik ei tea, et Euroopa Liit koostas juba mõnda aega tagasi nimekirja, mis sisaldab kõiki sõiduki kohustuslikke ohutussüsteeme. Juhul, kui autotootja ignoreerib selles esitatud nõudeid, ei saa sõiduk ametlikku heakskiitu ning seda ei lubata ELis müüa. Veelgi enam, see nimekiri pikeneb pidevalt. Viimased ohutussüsteemid lisati nimekirjale 2018. aasta aprilli alguses.

Loe lähemalt

Millest sõltuvad kütuse hinnad?

Lisas 14 august 2018

Igaüks, kes on jälginud bensiini ja diislikütuse hindu (nii internetis kui tankimisjaamas), on kindlasti tähele pannud mõningast kütuse hinnatõusu. Kütusehindade tõus ei ole kellelegi meelepärane, eriti kui selline muutus toimub väga ootamatult. Taoline üllatus võib olla veidi kergemini talutav, kui oleme teadlikud sellest, millised tegurid kütusehindu mõjutavad.

Loe lähemalt

Auto omanikule

Chiptuning. Kas lihtne viis võimsuse suurendamiseks või mootori rikkumiseks?

Lisas 10 august 2018

Sa unistad oma auto võimsuse tõstmisest, kuid samas ei soovi vähendada erinevate komponentide vastupidavust ega taha kütuse eest rohkem maksta? Juhul, kui vastus kõigile ülaltoodud küsimustele on “jah”, peaksid arvatavasti kaaluma elektroonilist tuunimist.

Loe lähemalt

Auto ostjale

2018. aasta kiireim maastur

Lisas 8 august 2018

Milline on kiireim maastur? Kindlasti Tesla mudel X P100D, mis suudab saavutada 100km/h vaid 3,1 sekundi jooksul. Kuid see pole just kõige odavam variant, makstes ligi 130 000 eurot.

Juhul, kui üks lisasekund ei mängi suurt rolli, võime endale soetada näiteks midagi Jaguar F-Pace SVR taolist, mis saavutab 100 km/h 4,1 sekundi jooksul, kuid maksab “ainult” 85 000 eurot. Mida on autotööstusel veel fanaatikute jaoks pakkuda? Oleme parimate seast välja valinud 10 soovitust! Loe lähemalt