autoDNA kontrollib
Kuidas-kontrollida-sõidukit-autoDNA

Kuidas kontrollida sõidukit autoDNA abiga?

27 september 2023

See on tänapäeval üks kiiremaid viise, kuidas kodust lahkumata kontrollida, kas kuulutuses välja toodud informatsioon vastab tegelikkusele. Peate lihtsalt välja selgitama sõiduki VIN-koodi, see on kõik, mida vajate. Tänu sellele saate juurdepääsu sõiduki ajalugu puudutavale teabele, tehnilistele parameetritele ja mitmetele teistele funktsioonidele.

5Min.
autoDNA soovitab
vähendab-sõiduki-kütusetarbimist

Püsikiirusehoidja. Kas selle kasutamine vähendab sõiduki kütusetarbimist?

20 september 2023

Iga juht soovib, et tema auto tarbiks võimalikult vähe kütust. Kütusekulu mõjutab nii autojuhi sõidustiil kui ka sõidumugavust parandavate lisaseadmete kasutamine. Tarbimise vähendamiseks ei piisa alati gaasipedaali ettevaatlikust kasutamisest. Kuidas mõjutab kütusekulu püsikiirusehoidja kasutamine? Nagu selgus, ei leidu sellele küsimusele konkreetset vastust.

8Min.
autoDNA soovitab
Kuidas see toimib ja kuidas seda kontrollida?

Konditsioneer. Kuidas see toimib ja kuidas seda kontrollida?

18 september 2023

Mis on konditsioneer ja kuidas seda kontrollid? Kõige parem on mõelda kliimaseadmete kontrollimisele juba siis, kui ilmad pole veel liiga kuumad. Nii võite vältida potentsiaalseid probleeme ja pikki järjekordi kohalikus remonditöökojas.

9Min.
autoDNA kontrollib
chiptuning-autodna

Chiptuning. Kas lihtne viis võimsuse suurendamiseks või mootori rikkumiseks?

15 september 2023

Sa unistad oma auto võimsuse tõstmisest, kuid samas ei soovi vähendada erinevate komponentide vastupidavust ega taha kütuse eest rohkem maksta? Juhul, kui vastus kõigile ülaltoodud küsimustele on “jah”, peaksid arvatavasti kaaluma elektroonilist tuunimist.

6Min.
autoDNA soovitab
diiselmotoor

Diiselmootor – mootor mida ei ole vaja karta

13 september 2023

Diiselmootoriga autod on meie teedel küllaltki levinud, kuid hea ja vastupidava diiselmootoriga kasutatud auto leidmine autoturult on siiski keeruline. Paljud XXI sajandil projekteeritud turbodiislid on osutunud vähevastupidavaiks. Siinkohal tahame esitleda diiselmootoreid, mis meie arvamuse kohaselt on vastupidavad ka pärast rohkem kui kümneaastast kasutamist ja projekteeritud kasutamiseks nii linnaoludes kui ka näiteks maanteedel.

7Min.
autoDNA soovitab
Kasutatud auto ostmine Leedust

Kasutatud auto ostmine Leedust 2023

11 september 2023

Kindlasti on igaühel vähemalt üks sõber või pereliige, kes on auto ostnud Leedust või on mingil määral konkreetse protsessiga tuttav. Kindlasti on see populaarne paljude seas, sest erinevate markide, mudelite ja lisavarustuse valik on väga ahvatlev. Lisaks tuleb mainida, et veel üks ilmne pluss on odavam hind võrreldes koduturuga. Kõike seda arvesse võttes valitsevad Leedust imporditud autode suhtes siiski eelarvamused. Miks see nii on ja kuidas taolise auto ostmise protsess tegelikult töötab?

6Min.
autoDNA soovitab

5 olulist vedelikku ja kuidas neid kontrollida

7 september 2023

Õli kontrollimine ning mootori jahutusvedeliku, pidurivedeliku, roolivõimendivedeliku ja klaasipuhastusvedeliku lisamine on auto töökindluse säilitamiseks hädavajalik. Üks lihtsamaid ja kõige olulisemaid asju, mida saate teha oma sõiduki pika eluea tagamiseks, on vedeliku hoidmine õigel tasemel ning heas seisukorras. Loomulikult tuleb regulaarse hoolduse käigus kontrollida vedelike seisukorda, kuid samuti on oluline, et vedelikkude tase jääks ettenähtud normide piiresse.

7Min.
autoDNA soovitab
autodna-miks-aku-märgutuli -sõidu-ajal-põleb

5 põhjust, miks aku märgutuli sõidu ajal põleb

5 september 2023

Pea igas lähiminevikus valmistatud autos asub 12-voldine aku, mis on taaslaetav. See varustab elektriga enam-vähem kõiki sõidukis leiduvaid elektrilisi komponente, näiteks süütesüsteemi, mootori juhtimisseadmeid, esitulesid, raadiot, salongitulesid jne. Juhul, kui aku saab tühjaks või lakkab töötamast, ei ole sõidukit enam võimalik käivitada.

4Min.
autoDNA soovitab
ülevaatuse ajalugu ja sõiduki väärtus

Hooldusajalugu – kas ja kuidas see sõiduki väärtust mõjutab?

29 august 2023

Kasutatud autode turg Eestis muutub  iga aastaga järjest ostjasõbralikumaks. Esiteks on juurutatud selline norm, et näiteks regulaarsel kohustuslikul tehnoülevaatusel registreeritakse ka auto odomeetri näit. Teiseks on müüjad järjest sagedamini nõus andma kasutatud autole garantiid. Dokumenteeritud hooldusajalugu on samuti potentsiaalset ostjat veenvaks lisaargumendiks. Kas on mõtet seda uskuda ja maksta korralikult täidetud hooldusraamatuga auto eest rohkem?

7Min.
autoDNA soovitab
kuidas hoiduda külglibisemisest

Kuidas talvel külglibisemisest hoiduda?

4 juuli 2023

Põhireeglid ja sõidu-võtted, mida peab iga autojuht talvel libedaga sõites teadma. Talvel saab autoga “uisutamist” vältida, kui autojuht valib kiiruse vastavalt teeoludele ning arvestab kaasliiklejate võimalike lollustega, jättes endale piisavalt tegutsemisruumi ohuolukorrast välja tulemiseks

4Min.