autoDNA soovitab
Hübriidsõidukite plussid ja miinused

Hübriidsõidukite plussid ja miinused: loe seda enne ostmist

21 märts 2023

Hübriidsõidukite ümber valitseb endiselt palju segadust. Üldisest vaatenurgast tundub, et see on suurepärane tehnoloogia, sest hübriidid kasutavad ära bensiinimootori võimsust ja ühendavad selle elektrimootori võimsusega. See ei tähenda, et sõiduk on elektriauto. See tähendab lihtsalt seda, et sõiduk on keskkonnasõbralikum, kuna sõitmiseks ja kiirendamiseks ei lähe alati vaja bensiini. Hübriidsõidukeid tuleks pidada bensiinimootoriga autodeks, mis on väga kütusesäästlikud.

Allpool võtame luubi alla kõik hübriidsõidukite plussid ja miinused. Selle teabe põhjal saad ise otsustada, kas hübriidsõiduk on Sinu jaoks sobiv või mitte.

 

Mis asi on autoDNA?

Kas olete sellest artiklist huvitatud? Tutvu ka toodetega, mida pakub autoDNA – juhtiv USA ja Euroopa päritoluga sõidukite ajaloo aruannete pakkuja . VIN-koodi kontroll aitab teil vältida lisakulusid, mis on seotud tundmatu minevikuga auto ostmisega. Teenus on saadaval 24/7 aastaringselt – vaja on vaid internetiühendust ja kontrollitava sõiduki VIN-numbrit.

 

Hübriidautode plussid

– Garantiid – Hübriidautode tootjad annavad klientidele tavaliselt 8-aastase garantii, mis katab kogu hübriidsüsteemi, juhuks, kui see peaks tõrkuma hakkama.

-Väiksem vajadus bensiini ja õli järele – Kuigi hübriidsõidukid ei kõrvalda vajadust bensiini ja õli järele, vähendavad need kindlasti tarbitavaid koguseid, sest sisepõlemismootor kasutab kütust minimaalselt. Kui rohkem inimesi sõidaks hübriidautodega, väheneks vajadus fossiilkütuste järele tunduvalt.

bmw-i8

-Kütusesäästlikkus – Kuna auto kasutab sõiduks palju vähem bensiini, ei pea Sa enam nii tihti bensiinipaaki täitma. See toob kaasa suure kokkuhoiu, eriti, kui sõidad enamasti linnas või piirkonnas, kus liiklus on aeglasem.

-Maksusoodustused – Teatud riikides kehtivad elektri- või hübriidsõidukite omanikele maksusoodustused. USAs on selleks tulumaksutagastus ulatuses 7500 dollarit. Vastavad hüved ei ole kättesaadavad kõigile hübriidauto omanikele, vaid on sõltuvad ka sõiduki tootjast.

-Öko-sõbralikud – Oleks tore öelda, et hübriidsõidukid on 100% keskkonnasõbralikud, kuid see pole tõsi, sest neis kasutatakse endiselt bensiini. Siiski on need keskkonna-sõbralikumad kui traditsioonilised bensiinimootoriga sõidukid, sest hübriidsõidukid tekitavad vähem süsinikdioksiidi heitmeid. See on üks samm õiges suunas, mis aitab võidelda globaalse soojenemise vastu.

oko-sobralikud

Hübriidsõidukite miinused

-Aeglasem sõit – Hübriidsõidukiga ei saa Sa sõita nii kiiresti kui võimalik. Auto võimaldab saavutada suuri kiirusi, kuid selle tarbeks kasutatakse rohkem bensiini. See muudaks hübriidauto omamise mõttetuks, kuna selle peamine eesmärk on kulutada rohkem elektrienergiat ja vähem bensiini. Elektrimootori võimsuse maksimaalseks rakendamiseks soovitatakse alati sõita aeglasemalt.

-Kallis hind – Hübriidautod on tavaliselt mitu tuhat eurot kallimad kui tavalised keskklassi sõiduautod. Sa võid eeldada, et odavaim hübriidsõiduk maksab vähemalt 20 000 eurot. Võibolla ei tundu vahe väga suur, kuid see on umbes 10 000 eurot rohkem kui odavaim säästuauto.

kallis-hind

-Kulud vs bensiini kokkuhoid – Kuigi Sa säästad raha bensiini arvelt, sest hübriidsõiduki kütusekulu on väiksem, ei kompenseeri taoline kokkuhoid sõiduki kõrgemat ostuhinda. Niisiis, Sa ei pruugi näha tõelist kulude vähenemist, kuna igakuised liisingumaksed on suuremad kui tavalise bensiinimootoriga sõiduki puhul.

 

 

-Rohkem parandamist vajavaid osasid – Juhul, kui auto funktsionaalsusega tekib probleeme, peab mehaanik üle vaatama ja diagnoosima mitmeid erinevaid komponente. Probleeme võib tekkida nii elektrimootori kui ka bensiinimootoriga, mis tähendab seda, et remonditöödele kulub veelgi rohkem raha.

kulukad-remonitood

Loe veel: