Mujalt pärit sõidukite ajaloo aruanne

Enne kasutatud sõiduki soetamist tuleks kindlasti kontrollida sõiduki ajalugu. See on tähtsaim, mida peaksite tegema. Vastasel korral võib see Teile kalliks maksma minna, sest peidetud vigade kõrvaldamine võib osutuda kalliks.

Allpool on loetletud kõige olulisemad elemendid, millele tuleb kasutatud sõidukit ostes tähelepanu pöörata:

Sõiduki VIN kood

Tuntud ka kerenumbrina, on VIN kood unikaalne, 17 märgist koosnev sõiduki ID (VIN - Vehicle Identification Number). VIN koodi dešifreerimise teel saate Te määrata mudeliaasta, keretüübi ja isegi sõiduki esialgse varustuse. Sel põhjusel peaksite alati küsima müüjalt ihaldatud sõiduki VIN koodi. Dešifreerige VIN kood ja võrrelge saadud informatsiooni müüja poolt esitatuga.

VIN koodi abil dešifreeritud informatsioon sõiduki kohta

Aprīkojums

Sõiduki tegeliku olemasoleva varustuse võrdlemine sõiduki algse varustusega võib aidata Teil aru saada, kas sõiduk on osalenud õnnetustes. Tugevalt kahjustatud auto remont on kallis. Müüjad üritavad selle pealt tihti kokku hoida, asendades algse varustuse sama mudeli muu ja odavama varustusega. Sel põhjusel peaksite kasutatud autot soetades alati kontrollima sõiduki värvitooni, värvi ja klaase, värvi sellistel detailidel nagu kaitsed, pamperid, peeglid, käepidemed jne ning kontrollima näiteks ka seda, kas peeglid on köetavad ja kokkuklapitavad, kas autol on eesmise tuuleklaasi ja tagaklaasi küte, mitu turvapatja peab olema ja isegi fakti, kas sõidukil on elektriaknad. Ärge unustage ka vähemtähtsaid ekstraid, näiteks navigatsioonisüsteemi ja audiosüsteemi tüüpi. Juhul kui need süsteemid õnnetuses kannatada said, on need tõenäoliselt asendatud mitteoriginaalsete või kasutatud ja teiselt mudelilt võetud detailidega, millel on seega ka erinev spetsifikatsioon.

Te võite veenduda, et sõidukit müüakse tehasekomplektatsioonist erineva komplektatsiooniga ja seda, kas on paigaldatud lisaseadmeid. Pöörake tähelepanu sellistele elementidele nagu näiteks elektriaknad või sportpakett.

Kirjed sõiduki varustuse kohta

Varastatud autode andmebaas

Kontrollige varastatud autode andmebaasist, veendumaks, et soetate enda poolt valitud auto seaduslikult. Kui dokumendid on autentsed ja sõiduk on seaduslik, võite olla veendunud, et see ei ole varastatud ja et seda ei kanta ühessegi varastatud autode andmebaasi. Kui Teile kuulub või plaanite osta varastatud autot, võib see kalliks maksma minna – see võidakse Teilt ära võtta ja lisaks sellele ei saa Te ka raha tagasi.

kontrollib, kas sõiduk on olnud varastatud

Odomeetri tagasikerimine

Odomeetri näidu korrigeerimine on levinud praktika paljudes riikides, mitte ainult Lätis.
Arvatakse, et ainuüksi Saksamaal on odomeetrinäit korrigeeritud 30%-l müüdud kasutatud autodest. Läti kohta selline informatsioon puudub, kuid praktikas võib see esineda veelgi sagedamini kui Saksamaal. Seda, miks nii seda tehakse nii paljude autode müügil, ei ole raske mõista – mida suurem on läbisõit, seda odavam on hind ja seda pikem aeg on vajalik auto müügiks. Fakt on see, et mõnedel imporditud autodel võib odomeetrinäit olla korrigeeritud kaks korda: esimest korda välismaal ja pärast seda Lätis. AutoDNA.ee kogub kokku informatsiooni läbisõidu kohta ja juhul kui selline informatsioon on saadaval konkreetse auto kohta, kajastatakse see ka aruandes.

odomeetrinäitusid kajastavad kirjed aruandes

Kahjustatud ja remonditud sõidukid

Kahjustatud ja remonditud autot osta on lihtsam ja odavam. Suurem osa neist on imporditud Saksamaalt ja Hollandist, kuid remonditud autode arv Lätis on kasvanud koos kogu Lätis registreeritud sõidukite arvuga. Kuna remonditud autod on lihtsaks kasumi teenimise viisiks, on need üsna populaarsed professionaalsete kasutatud autode müüjate keskel. Just sel põhjusel peaksite Te kontrollima, kas autoDNA.ee kajastab mingit informatsiooni sõidukil olevate kahjustuste kohta, sisestades Teie poolt soovitud sõiduki VIN koodi.

kontrollige, kas sõiduk on olnud kahjustatud

Sõidukite kasutamine

Taksodena kasutatud sõidukid on tavaliselt läbinud 400-500,000 km. Võrreldes sama aasta mudeli eraautodega, on nende läbisõit vähemalt kaks korda suurem. Rendiautosid on palju lihtsam kontrollida. Suuremat osa nendest müüvad liisingufirmad, kes sõiduki ajalugu ostja eest ei varja. Kui jutt on sõiduki tehnilisest seisundist, ei saa Te vist kunagi kindel olla enne, kui olete ise kontrollinud. Mõned nendest sõidukitest on olnud kahjustatud või tehtud ebatäiuslikeks spetsiaalselt, samal ajal kui mõned teised on perfektses seisundis. Sama kehtib ka rendiautodena kasutatud autode kohta – kui jutt on tehnilisest seisundist, ei kehti mitte mingid mängureeglid. Lisaks sellele võib ka sõidukit aastate jooksul üürinud ja kasutanud inimeste arvu järgi otsustada – võttes arvesse seda, et igalühel on erinevad oskused ja kogemus – et ilmselt ei saa sõiduki seisund pärast kõike seda just eriti hea olema.

sõiduki varasem kasutamine

Sõidukite fotod

Kasutatud autot ostes on hea vaadata ka varasemaid fotosid juhul kui need kättesaadavad on. Te ei pruugi teada, et Teie poolt valitud auto on osalenud õnnetuses või kokkupõrkes, kuid fotodelt võite näha remonte ja muudatusi. Võrrelge arhiivifotosid müüja poolt näidatud fotodega ja Te leiate erinevuse kergesti üles.

Paljud, erinevatest ajaperioodidest pärinevad fotod annavad tunnistust sellest, et sõiduk on olnud müügis mitu korda, kas siis ühe või paljude müüjate poolt pakutuna.

Sõiduki eelneva kasutamise ajalugu kajastavad kirjed, sealhulgas arhiivifotod
Küpsised aitavad meil pakkuda meie teenuseid. Jätkates meie veebilehe kasutamist, nõustute meie küpsiste kasutamisega. Lugege lisaks.