autoDNA soovitab
Kasutatud auto ostmine Leedust

Kasutatud auto ostmine Leedust 2023

11 september 2023

Kindlasti on igaühel vähemalt üks sõber või pereliige, kes on auto ostnud Leedust või on mingil määral konkreetse protsessiga tuttav. Kindlasti on see populaarne paljude seas, sest erinevate markide, mudelite ja lisavarustuse valik on väga ahvatlev. Lisaks tuleb mainida, et veel üks ilmne pluss on odavam hind võrreldes koduturuga. Kõike seda arvesse võttes valitsevad Leedust imporditud autode suhtes siiski eelarvamused. Miks see nii on ja kuidas taolise auto ostmise protsess tegelikult töötab?

Milline on tüüpiline autoostu kogemus

Tavaliselt sõidetakse selleks Kaunasesse, kus asub autode müügiplats. Seejärel hakatakse vaatama erinevaid sõidukeid. Müügiplats on massiivne, selle pindala võtaks enda alla suure osa tüüpilisest Eesti linnast. Kuna valikus on tohutu hulk autosid, pole teil aega neid kõiki hoolikalt kontrollida. Ringi vaadates näete, et veel üks haagis on äsja autodest tühjendatud, ning koheselt saabub selle asemele uus autodega täidetud masin. Ühesõnaga, teil ei ole lihtsalt võimalik kõike kontrollida, kuna see on liiga aeganõudev ning pidevalt lisandub uusi autosid. Kui leiate auto, mis näeb välja sobiv ja tundub olevat ühes tükis, teete proovisõidu ümber müügiplatsi. Pärast seda tulevad hinnaläbirääkimised, kokkuleppele jõudes annab müüja teile transiitnumbri – igaühel on oma meetod, kuid paljud kirjutavad selle markeriga auto numbrimärgile. Kui kõik vajalikud toimingud on tehtud, sõidate koju tagasi ning saate oma uue autoga tutvuda teel olles.

Tutvu autoDNA-ga

Kas olete sellest artiklist huvitatud? Tutvu ka toodetega, mida pakub autoDNA – juhtiv USA ja Euroopa päritoluga sõidukite ajaloo aruannete pakkuja . VIN-koodi kontroll aitab teil vältida lisakulusid, mis on seotud tundmatu minevikuga auto ostmisega. Teenus on saadaval 24/7 aastaringselt – vaja on vaid internetiühendust ja kontrollitava sõiduki VIN-numbrit.

 

Miks on autode ostmise Leedust häbiasi?

Kuigi iga kasutatud autoga kaasnevad teatud riskid, on taolise sõiduki ostmine Leedust tavapärasest ohtlikum.

Riskid on järgmised:

  • Auto on kokku monteeritud kahest erinevast sõidukist
  • Auto on varastatud
  • Auto seisukord on väga halb
  • Müüja proovib ostjat hinna osas petta
  • Hooldusajalugu on väga ebamäärane ja kahtlane

Kas tõesti müüakse Eestis nii palju Leedust pärit autosid?

Jah, kahjuks võib tavalises www.auto24.ee reklaamis esitatud info olla tõest väga kaugel. Paljud autod pole kunagi Leedu autoregistrisse ametlikult registreeritud ning seega pole võimalik Eestis müüdavate autode puhul teada, kas sõiduk on kunagi Leedus asunud. Nii et põhimõtteliselt võib imporditud sõiduk oma teekonda alustada näiteks Itaaliast, kuid kohalik, kes üritab teile seda autot müüa, ostis selle ilmselt Leedust. Probleem seisneb selles, et raske on arvata, millises seisukorras ja mis asjaoludel auto riiki saabus.

Kas Leedust on võimalik leida usaldusväärset autot?

Häid autosid on tõepoolest võimalik leida, kuid sageli on see vaid õnne küsimus. Paljud autod, mis sattuvad Leedu müügiplatsidele, on odavalt ostetud Euroopa oksjonitelt ning nende seisukorrad võivad olla väga erinevad. Kui küsite auto seisukorra kohta rohkem informatsiooni, teatavad mõned müüjad otsekohe, et neil pole aimugi, ning sel juhul räägivad nad teile tõtt. Teistsuguse vastuse korral võite eeldada, et müüja üritab lihtsalt oma kaubast lahti saada. Kuna edasimüüjad kasutavad tihti kahtlaseid allikaid, on hea usaldusväärse auto leidmine nagu nõela leidmine heinakuhjast.

Suure müügiplatsi asemel proovige auto osta tavalise kohaliku käest, sellega võib teil olla palju rohkem õnne. Eraisiku käest ostes on teil rohkem aega autoga põhjalikult tutvuda ning samuti saate esitada piiramatul hulgal küsimusi. Lisaks võib proovisõit olla just nii pikk nagu soovite. Kõigest sellest hoolimata ei tohiks te täielikult eirata auto24 kuulutusi, kus auto päritoluriigiks on märgitud Leedu. Sõiduk võib olla pärit kohaliku elaniku käest, kes on seda vastutustundlikult kasutanud ja hooldanud. Lisaks pole leedukate teed üldsegi halvad, need on kindlasti paremad kui meie lõunanaabritel.

Mida Leedust auto ostmisel arvesse võtta

Iga auto ostmisel tuleb arvestada mitmete asjaoludega, kuid Leedu puhul tuleb teatud aspektidele teistest rohkem tähelepanu pöörata. Esiteks võtke endale piisavalt aega, ärge kiirustage. Seal on palju autosid, te ei pea endale piiranguid seadma ja auto leidma samal päeval, mil riiki saabute. Teiseks, uurige alati autode ajalugu ja pöörake hoolikat tähelepanu müüja käest saadud informatsioonile. Viimaseks, ärge unustage ringi vaadata nii linnades kui ka maapiirkondades. See ei pea olema ainult ostureis, võtke aega maha ja tutvuge kohalike vaatamisväärsustega. Te olete juba seal, seega, miks mitte natukene avastamisrõõmu nautida.

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

Loe veel:

Summary