autoDNA.ee sõiduki ajalugu kajastav aruanne

Hinnad: 12,90
Ostjatepoolsed hinnangud:
4.2/5
(keskmine alates 194 arvamused)

Sissejuhatus

Sõiduki ajalugu kajastav aruanne on kokkuvõtlik aruanne sõiduki kasutusaja kohta, milles kirjeldatakse sõiduki minevikku VIN-koodi. alusel. Aruanne koosneb mitmest osast, mis on organiseeritud selges ja kergesti loetavas ajalises järjestuses. See võimaldab VIN-koodi kaudu kontrollida sõiduki ajalugu ning avastada tegureid, mis võivad mõjutada konkreetse sõiduki kvaliteeti. Need on kõige olulisemad aspektid, millega ostja peaks enne auto ostmist tutvuma. Juba ostu-müügipakkumiste sirvimise ajal tasub tutvuda autoDNA aruannetega, et kvaliteetseid autosid nn sidrunautode (defektide ja varjatud kahjuajalooga sõidukid) hulgast välja sõeluda. Aruandes sisalduv teave parandab autotööstuse läbipaistvust ja aitab saavutada tippklassi kvaliteeti.


Eelnev informatsioon

Aruande esimene osa koosneb teabest, mis on vajalik aruande ajakohasuse tuvastamiseks, sõiduki VIN-koodist ja sõiduki ajaloost. Lisaks leiate sealt andmed sõiduki margi ja mudeli kohta, samuti kuupäeva, mis näitab esitatud andmete kehtivust. Ühtlasi sisaldab see teavet sõiduki vanuse kohta, mis põhineb mudeliaastal või tootmiskuupäeval ja esmase registreerimise kuupäeval. Tasub meeles pidada, et peale tellimuse alusel toodetud autode, mis registreeritakse kohe pärast valmistamist autoesinduses, on saadaval kohandatud versioonid erinevate mootorivõimsuste ja lisavarustusega, sageli populaarsetes värvitoonides (nt hõbemetall, punane, valge). Taolised autod jäävad tavaliselt mõneks ajaks klienti ootama, nii et 3-4 kuu pikkune viivitus tootmiskuupäeva ja esmase registreerimiskuupäeva vahel ei ole midagi ebatavalist. Siiski peaks rohkem kui poole aasta pikkune vahe tähelepanu äratama. Selles aruande osas on esitatud ka keskmise läbisõidu ligikaudsed väärtused, mis on arvutatud teiste sarnaste omadustega sõidukite põhjal. Uuenduslik lahendus, QR-kood aruande ülaosas, lihtsustab aruande vaatamist veebis ja sõiduki ajalooga seotud teabehulga laiendamist. QR-kood võib hõlbustada müüja ja potentsiaalse ostja vahelist arutelu.

Teavituskeskus

Teavituskeskus võimaldab hõlpsasti kontrollida konkreetse VIN-koodiga seotud aruande sisu, kuna see hõlmab kõige olulisemaid sõiduki ajalugu puudutavaid teateid. Andmed on esitatud lihtsas ja kergesti loetavas formaadis, mis pakub terviklikku pilti juba esmasel visuaalsel vaatlusel. Sealt leiate iga jaotise sissekannete arvu, millele on lisatud konkreetne märgistus, et muuta info leidmine intuitiivseks. See võimaldab teavitustes kiiresti orienteeruda ning jaotisi üksikasjalikult analüüsida ja hinnata. Teavituskeskusest võite leida järgmist informatsiooni: otsingutulemused varastatud sõidukite andmebaasist, hooldustoimingud, läbisõidunäidud, varasemad hinnapakkumised, kahjustuste ajalugu, varustus, arhiiveeritud fotod, sõidukit puudutav teave, kasutuslogi, VIN-koodi õigsus.

Informatsioon sõiduki kohta

Siit on leitav peamine informatsioon soovitava sõiduki kohta.
Tuginedes sõiduki identifitseerimisnumbrile (VIN), kontrollib meie süsteem järgmist informatsiooni:marki, mudelit, keretüüpi, mootorit, tootja riiki, ülekandetüüpi, roolisüsteemi ja palju muud informatsiooni.
Sõltuvalt informatsioonist, mille tootja on konkreetsesse VIN-koodi kodeerinud, avaldub aruande selles osas kas täielik või osaline informatsioon. Aruande selles osas leiate Te informatsiooni VIN korrektsuse kohta. Osade tootjate korral on võimalik kontrollida VIN-koodi õigsust (vastavalt ISO standardile) ning kontrollida ka kontrollnumbrit. Siiski ei paku mitte kõik tootjad sellist võimalust. Sel juhul ilmub pärast tasuta päringu tegemist ekraanile tekst “VIN kontroll – ei ole võimalik”.

Varastatud sõidukite andmebaas

Siia on kogutud informatsioon konkreetsetest riikidest, sõidukite kohta, mis võivad olla varastatud ning võimalik, et see informatsioon on politseile teada.
Riiklike institutsioonide nimekiri, kelle informatsiooniga andmebaasi pidevalt täiendatakse. Päringu tulemusena saadavat informatsiooni tuleks tõlgendada soovitusena. autoDNA.ee ei saa garanteerida, et sõiduk, mille andmed päringu teostaja poolt sisestatakse, on andmebaasi kantud või sealt kustutatud või on veel tagaotsitav või enam ei ole. Palume teostada täiendav päring auto kohta vastutavates institutsioonides (näiteks politseis) või kaasata sõltumatu ekspert.
Pea meeles: juhul kui meie andmebaasis tehtud päringu tulemus näitab, et sõiduk on tagaotsitav, peate te pöörduma politseisse.

Tootjatepoolsed tagasikutsumised

Siin peatükkis pakume informatsiooni tootjatepoolsete tagasikutsumiste kohta, tootmisvigade kohta. Juhul kui tootja teatab sõidukite tagasikutsumisest, on meie aruandes olemas probleemikirjeldus ja probleemi tekkepõhjus ning ka selgitus selle kohta, kuidas probleemi lahendada ja millise volitatud edasimüüja poole pöörduda. Samuti on ära näidatud need sõidukite tootmiskuupäevad, millistel kuupäevadel toodetud sõidukite kohta antud tagasikutsumisteade käib (millistel sõidukitel antud tootmisviga on).


autoDNA on ainuke turul saadaolev teenus, mis eelnevalt kirjeldatud informatsiooni pakub.


Teeme koostööd rahvusvahelise operaatoriga – Liiklusohutuse (Traffic Safety) ja Transpordi Jälgimise Agentuuriga (Transport Supervision Agency), mis on üks suurimaid tootjaandmete andmebaase (VOSA). Palun pidage silmas, et me viitame alati informatsiooniallikale. Seda informatsiooni võivad tagada kaks erinevat organisatsiooni – VOSA ja Poola UOKIK (Tarbija- ja Konkurentsikaitse Büroo).

Sõiduki ajalugu

Sõiduki ajalugu puudutav jaotis sisaldab ülevaatlikku aruannet sõiduki kasutusaja kohta. See on esitatud selge ajajoonena, mis näitab sündmusi kronoloogilises järjekorras koos kuupäevade ja sõiduki ajalugu kajastavate märkustega. Faktid on sündmused (muutuste jada), mis toimusid konkreetses kohas ja konkreetsel ajal minevikus. Sellest jaotisest leiate sündmused, mis puudutavad läbisõitu, registreerimist, registrist kustutamist, perioodilisi tehnilisi kontrolle, täheldatud sõiduki kahjustusi, rikkeid ja sõiduki kasutusviise, nt kasutamist taksona. Sõiduki ajalugu kajastav jaotis võimaldab kiiresti ja tõhusalt tuvastada kasutatud sõidukiga seotud võimalikke probleeme ja riske. Sõidukiga seotud sündmusi võidakse esitada järgmistes vormides: kirjeldused, sümbolid, kahjustuspiirkonna graafilised kujutised.

Viimati teostatud päringud

Käesolevas sektsioonis pakume informatsiooni konkreetse sõiduki kohta varem teostatud päringute kohta ning nende teostamise aja ja koha kohta. Selliste andmete väärtus seisneb selles, et ostja saab informatsiooni varasemate päringute kohta: kes ja millal on antud auto vastu huvi tundnud. Eelmise tehingu ebaõnnestumise fakt, võib olla teatud signaaliks ostja jaoks.

Varustus

Selles alajaotuses leiate Te informatsiooni sõiduki varustuse kohta.

Võimalikud kirjed:

  • siseviimistluses kasutatud materjalide värv,
  • laki värv,
  • informatsioon detailide kohta - kas on erinevusi ehisliistude, kaitseraudade, kere, peeglite värvitoonis,
  • klaasitoon,
  • kliimseadme tüüp,
  • navigatsiooni- ja audiosüsteemi tüüp,
  • kokkuklapitavad ja soojendusega peeglid,
  • elektrilised aknad,
  • turvapatjade arv jms.

Enne ostu sooritamist kontrollige hoolikalt, kas kogu aruandes nähaolev varustus on autosse ka paigaldatud. Näiteks juhul kui klaasitoon ei lange kokku aruandes näidatuga, on võimalik, et sõiduk on osalenud liiklusõnnetuses ja klaas on vahetatud.

Nendes andmetes kajastub ka see, kas autole on paigaldatud varustust, mida tootja pole ette näinud.

Arhiivis asuvad sõiduki fotod

Pildigaleriis sõiduki fotodega tutvudes pöörake tähelepanu sellele kui kaua on sõiduk müügis olnud. Fotod aitavad ka juhul kui kahjustatud autot on proovitud müüa “heas korras oleva” autona.

Pidage meeles – juhul kui tasuta VIN-koodi kontrolli ajal ei ilmu ekraanile tekst, mis kinnitab fotode olemasolu antud sõiduki kohta, tähendab see seda, et pärast aruande ostu lisainformatsiooni fotode kohta ei tule.

QR-kood

AutoDNA sõiduki ajalugu kajastav aruanne salvestatakse ka QR-koodi (Quick Response code) kujul. QR-kood on modulaarne (must-valge) kahemõõtmeline (maatriks-vöötkood) kood, mis viitab konkreetse VIN-koodiga seotud aruandele.


QR-kood on aruande osa ja see saadetakse pärast ostu sooritamist aruande juurde kuuluva eraldiseisva failina (pdf- või jpg-formaadis). Seda on võimalik kasutada mootorsõidukite reklaamimiseks kasutatavatel veebisaitidel ja sotsiaalmeedias. Seda saab kleepida auto vasakule või paremale külgaknale. Tänu sellele lahendusele saavad potentsiaalsed ostjad autot sõidu ajal lihtsal, turvalisel ja kiirel viisil kontrollida.


QR-kood võimaldab kiiret juurdepääsu aruandele ja selle sirvimist, samuti aitab see laiendada müügipakkumiste valikut nii veebipõhiselt kui veebiväliselt, pakkudes sõidukite kasutusajalugu puudutavat informatsiooni.


See on autoturu jaoks uuenduslik lahendus, mille võttis esmakordselt kasutusele autoDNA. Autost huvitatud isikul on QR-koodi võimalik skannida müügipakkumise kaudu ja ka otse sõidukilt, millele selline QR-kood on paigutatud.

Selle kaasaegse funktsiooni eesmärk on toetada autoturu läbipaistvust ja tagada selle tippklassi kvaliteet.

Klientide arvamused

Skoor:
3/5
Ma nägin palju positiivseid arvamusi siin ja tahan lisada ühe enda eest. Mul on kena BMW mu auto kuulutusi interneti teenuste kohta. Ma olin põnevil, auto, kui müüja on eraisik ja pole mingi professionaalne ettevõtja. Kasutajatel soovitatakse kontrollida VIN-koodi interneti foorumites. Tasuta interneti otsingusse, pole mul midagi. Aga kuna autoDNA raportit ei maksa palju, ma ostsin selle. Lõpuks päästis mind palju raha, nagu ma nägin, kuidas BMW nägi välja nagu enne auctioneed ja leidsin uue BMW.
- Aleksander
Skoor:
5/5
Jäin rahule, sain vajaliku info avariilise remonditud auto esialgse seisukorra kohta kätte ja vältisin halba ostu
- Erko
Skoor:
5/5
Kiidan. Enne auto ostu oleks pidanud kasutama teie teenust aga nüüd ka hea teada auto ajaloo kohta( palju keritud ja avariid)
- Danel

Lõppsätted

autoDNA saab informatsiooni mitmesugustest allikatest, sealhulgas avalikest internetis kättesaadavatest allikatest ning esitab selle informatsiooni sõiduki internetiajaloona. Kättesaadava informatsiooni hulk sõltub konkreetsest VIN-koodist. Aruande sisu on alati kättesaadav kontrollimiseks enne ostu sooritamist.

Aruannetes sisalduv informatsioon kujutab endast kokkuvõetud andmed, mida kogub ekspertsüsteem autoDNA. Neid andmeid võivad dubleerida algallikatest tulenevad vead. autoDNA.ee teeb kõik võimaliku selliste vigade minimiseerimiseks.

Pidage meeles: autoDNA aruanded ja nendes sisalduv informatsioon on soovitusliku iseloomuga ning seetõttu ei saa need olla määravaks teguriks auto ostul või müügil. Aruandes sisalduvat informatsiooni tuleb kontrollida volitatud teeninduskeskuses või lasta kontrollida sõltumatul autoeksperdil.

Pange tähele, et see sait kasutab küpsiseid, et saaksite kasutada meie teenust, pakkuda optimaalset sisu ja kohandada Veebileht vastavalt teie vajadustele. Saate hallata küpsiseid brauseri seadete muutmisega. Jätkates veebisaidi kasutamist ilma brauseri seadeid muutmata, nõustute meie küpsiste kasutamisega. Lisateavet leiate meie veebisaidi privaatsuseeskirjadest.