autoDNA kontrollib
Auto Belgiast - autoDNA.ee

Auto ostmine Belgiast – plussid ja miinused

24 veebruar 2017

Riigist

Belgia on riik Lääne-Euroopas, kus elab veidi üle 11 miljoni inimese. Ametlikeks keelteks on hollandi ja prantsuse keel, levinud on ka inglise ja saksa keele kasutamine. Ametlikuks valuutaks riigis on euro. Statistika kohaselt on Belgias registreeritud üle 5 000 000  auto.

Turu eripärad

Belgias on autoäri valdkond tugevalt välja arenenud. Turul domineerivaiks on mitmesuguste automüügisalongide pakkumised väga laia sõidukivalikuga. Eramüügikuulutused moodustavad väikese osa koguturust. Tuleb arvesse võtta, et kindlustusfirmad Belgias kvalifitseerivad tihtipeale isegi kerget kahjustust transpordivahendi hävinemisena. Selle tulemusena on kasutatud ja kergete kahjustustega autode hinnad vägagi ahvatlevad. Soodsad hinnad tulenevad ka asjaolust, et tavaliselt on kasutatud autod Belgias üsnagi suure läbisõiduga. autoDNA.ee kodulehel on seda lihtne verifitseerida. Oluliseks, hindu kujundavaks asjaoluks on ka see, et belglased ei tavatse avariijärgset autot eriti remontida, seetõttu on ka lihtne leida väga soodsate hindadega pakutavaid, kerge avarii läbiteinud autosid.

 

 

Unustada ei tohiks ka fakti, et Belgias, eriti aga Brüsselis, on turul väga palju kasutatud autosid endistelt diplomaatidelt, kes tavaliselt vahetavad oma ametiauto välja iga paari aasta tagant ning seega võib turult soodsa hinnaga leida elegantseid premium klassi autosid.

Kust autosid otsida?

Näiteks sellistelt belgia internetilehtedelt:  www.autoscout24.be,  www.hebbes.be või  www.2dehands.be/autos, või ka autokauplustest ja autoturgudelt, mida Belgias on suurel arvul.

Dokumendid ja formaalsused

Pärast tehingu lõpuleviimist saab ostja müüjalt registreerimisdokumendi ja teostatud tehnoülevaatust tõendava dokumendi. Kahjuks väljastatakse dokumente ja transiitnumbreid ainult Brüsselis, City Atrium’is, mis asub aadressil Vooruitgangstraat tänav 60. Auto registreerimine maksab Belgias 250 eurot ning lisaks sellele tuleb dokumente kaks päeva oodata.

Belgiast autode importimise plussid ja miinused

Pooltargumendid:

  • kasutatud autode lai valik,
  • kerge kahjustusega autodel väga soodsad hinnad,
  • suured autoturud.

Vastuargumendid:

  • autode registreerimisprotseduur on ajamahukas ja kallis,
  • asjaajamiseks tuleb sõita Brüsselisse.

Kontrollige Belgiast toodud autot siin : https://www.autodna.ee/proovi-aruanded/Soiduki-ajalugu-parit-Belgia

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.