Kõik
Auto importimine Prantsusmaalt autoDNA

Auto importimine Prantsusmaalt. Kõik, mida peate teadma

27 aprill 2022

Autode importimine on väga populaarne praktika, mille kasuks otsustavad paljud. Valitseb arvamus, et imporditud autod on võrreldes kohaliku turuga odavamad ning siiski hea kvaliteediga.

Samas tähendab importimine seda, et sõiduk tuleb registreerida ning lisaks tule täita mitmeid muid formaalsusi. Kuidas kindlustada, et kõik toimuks seaduslikult, tähtaegadest kinni pidades? Mis kaasneb auto importimisega Prantsusmaalt ja millisteks riskideks tuleb sellisel juhul valmistuda?

 

autoDNA

Kas olete sellest artiklist huvitatud? Tutvu ka toodetega, mida pakub autoDNA – juhtiv USA ja Euroopa päritoluga sõidukite ajaloo aruannete pakkuja . VIN-koodi kontroll aitab teil vältida lisakulusid, mis on seotud tundmatu minevikuga auto ostmisega. Teenus on saadaval 24/7 aastaringselt – vaja on vaid internetiühendust ja kontrollitava sõiduki VIN-numbrit.

 

Millele tuleb Prantsusmaalt pärit auto valimisel tähelepanu pöörata?

Need, kes otsivad Prantsusmaalt pärit autosid, peaksid pöörama tähelepanu konkreetsetele teguritele, mis mõjutavad huvipakkuva eksemplari lõpphinda. Lõppude lõpuks peaks imporditud auto oma eesmärki teenima aastaid ning sellel ei tohiks olla eelmise omaniku poolt varjatud defekte või kirjut kahjuajalugu. Pakkumisi läbi vaadates peate muu hulgas silmas pidama selliseid tegureid nagu:

 • tootmisaasta
 • ajutised registrist kustutamised
 • läbisõit,
 • vastutuskindlustuse kehtivus,
 • eelnevad tehnilised kontrollid,
 • õiguslik seisund,
 • eelmiste omanike arv,
 • sõiduki tehniline seisukord.

Kasutatud sõidukit otsides tuleb pühendada palju aega konkreetse auto, eriti selle tehnilise seisukorra kontrollimisele. Me peame hoolikalt analüüsima kõiki tegureid, sealhulgas küsima registreerimismärki ja VIN-koodi – kui tegemist on ausa müüjaga, ei tohiks vastava info leidmine olla mingi probleem. Sellise teabe põhjal saame kontrollida sõiduki kõige tähtsamaid andmeid.

Autode importimine Prantsusmaalt on eestlaste seas väga populaarne. Selleks peame aga ostma transiitmärgid, maksma aktsiisimaksu ja täitma mitmeid muid formaalsusi, mis on seotud auto registreerimisega. Alles siis saame Prantsusmaalt pärit autoga seaduslikult maanteedel sõita.

Prantsusmaalt pärit sõidukid on Eestis väga nõutud. See on suures osas tingitud nende tehnilisest seisukorrast, kere seisukorrast ja suhteliselt väikesest läbisõidust võrreldes näiteks Saksamaalt imporditud autodega. Ostjad hindavad eriti kõrgelt korrosiooniprobleemide puudumist. Kuna talv on Prantsusmaa territooriumil enamasti pehme, ei ole seal vaja kasutada autosid kahjustavat teesoola.

Kuidas importida autot Prantsusmaalt?

Prantsusmaalt pärit kasutatud autod on väga populaarsed, kuid sõiduki Eestisse importimiseks tuleb teha eeltööd. Selle peamiseks põhjuseks on asjaolu, et vahemaa Eesti ja Prantsusmaa vahel on üsna märkimisväärne, seega lõviosa kuludest on seotud kogu ettevõtmise logistikaga. Auto importimiseks Prantsusmaalt on mitu meetodit. Lisakulutuste vältimiseks vali endale jaoks sobiv viis juba enne auto leidmist. Pärast ostu sooritamist peaks müüja üle andma sõiduki registreerimistunnistuse, nn Carte grise (certificat d’immatriculation).

Prantsuse auto importimine omal käel

Te võite Prantsusmaalt pärit autoga ise kodumaale sõita. Sellisel juhul tuleb aga arvesse võtta kütuse, transiitmärkide ja kindlustuse maksumust. Need maksavad mõnikümmend eurot. Samuti on oluline lühiajaline kindlustus. See võimaldab seaduslikult Prantsusmaalt välja sõita, kuna vastutuskindlustus on kohustuslik. Ajutine kindlustus kehtib 30 päeva, pärast seda tuleb sihtriigist osta uus poliis. Kogusumma peab sisaldama ka Prantsusmaale jõudmise kulusid, et autole järele minna või seda sealt otsida. Kui lisame lennuki- või bussipileti hinna, majutuse ja toidu maksumuse, siis näeme, et eraimpordiga seotud kulud on küllaltki kõrged.

Prantsusmaa-registreerimise-sertifikaadi-näidis

Prantsusmaa-registreerimise-sertifikaadi-näidis

Lisaks peab auto uus omanik organiseerima transiitmärkide väljastamise. Kuna neid väljastatakse Prantsusmaal asuvatest kontoritest, peab enamik ostjaid kasutama tõlketeenuseid. Ajutised registreerimismärgid on hädavajaliku, kui soovite auto ise Prantsusmaalt koju tuua. Seejärel saate need asendada Eesti kontorist väljastatud registreerimismärkidega – auto registreerimine on lõpetatud, kui need on välja antud.

Auto importimine vahendaja kaudu

Teine mugav lahendus on transpordifirma teenuste kasutamine. Sageli tähendab see sõiduki vedamist puksiiriga, mis võimaldab Eestisse transportimise kulud jagada mitme erineva kliendi vahel.

Samuti võite valida juba Eesti territooriumil asuva auto või tellida konkreetse mudeli sõidukite importimisele spetsialiseerunud ettevõttelt. Sellisel juhul peate veenduma, et väljastatud on kõik vajalikud dokumendid, sõlmitud on asjakohane müügileping ja autol on kehtiv vastutuskindlustus – enne selle avalikel teedele viimist.

Autoga Prantsusmaalt koju sõitmine

Juhul, kui autol on nõuetekohased transiitmärgid, võite sellega ise Eestisse sõita. Kui aga konkreetse sõiduki juhtimine on keelatud ja esindus on keeldunud nõutavate dokumentide väljastamisest, tuleb auto pukseerida. Selleks on vaja kasutada professionaalse ettevõtte teenuseid. Kui olete sõiduki registreerinud, peate kohe ostma vastutuskindlustuse – samal päeval, kui saate kätte sõiduki registreerimistõendi.

Auto registreerimine Eestis – samm-sammult

Siis, kui olete sõiduki Prantsusmaalt Eestisse toonud, tuleb auto registreerida. See protsess hõlmab asjakohaste dokumentide esitamist ja vastavate tasude maksmist. Võtke endale aega ja veenduge, et olete kursis Prantsusmaalt imporditud auto registreerimise üksikasjadega.

Prantsusmaalt pärit auto registreerimiseks vajalikud dokumendid

Prantsusmaalt pärit auto registreerimiseks on vaja esitada asjakohased dokumendid. Need on järgnevad:

 • välisriigi registreerimismärgid (kui need on väljastatud),
 • aktsiisimaksu tasumist kinnitav dokument,
 • tehnoülevaatust kinnitav dokument,
 • müügileping,

Kui kõik dokumendid on olemas, peab ostja sõiduki registreerimiseks pöörduma Transpordiameti poole. Eelnevalt tuleks veenduda, et vajalikud dokumendid on terviklikud, olenemata sellest, kas ostate auto ettevõttelt või eraisikult. Sobivad taotlusvormid on kergesti leitavad vastava ametkonna veebilehelt.

Prantsusmaalt pärit auto registreerimise kulud 

Prantsusmaalt imporditud sõiduki registreerimine ei erine teistest Euroopa Liidu liikmesriikidest imporditud sõidukite registreerimisest. Enne kontorisse sisenemist on vaja kokku koguda täpselt samad dokumendid, identne on ka registreerimise käigus makstavate lõivude nimekiri. Kui auto on liikluskõlblikuks tunnistatud, peate tasuma 190 eurot ja oletegi valmis teele asuma.

Sõiduki tehniline ülevaatus

Prantsusmaalt pärit auto peab läbima tehnilise ülevaatuse. Selles riigis toimub esimene ülevaatus 4 aastat pärast esmakordset registreerimist. Auto ostmisel peaks ostja saama ülevaatuspunktilt kinnituse koos vastavate andmetega, mis tõendavad, et vajalik ülevaatus on teostatud viimase 6 kuu jooksul.

Teavet kasutatud auto ülevaatuse kohta saab leida ka VIN-koodi kaudu. See on lihtne vahend konkreetsele küsimusele vastamiseks, mida saate kasutada isegi enne, kui Prantsusmaale autole järele sõidate. Just nii leiate andmeid ülevaatuspunktide külastuste kohta. Prantsusmaal on tehnilise kontrolliga seotud teave kantud ka esiklaasile.

Kuidas kontrollida Prantsusmaalt pärit autot?

Prantsuse autod on tavaliselt paremas tehnilises seisukorras kui sarnase läbisõidu ja tootmisaastaga Poola autod, kuid neid tuleb enne ostmist siiski hoolikalt kontrollida. Enne müügilepingu allkirjastamist paluge auto omanikul esitada VIN-kood ja registreerimisnumber. VIN-koodi otsingu põhjal saate sõiduki kohta olulist teavet. Soovitame selleks kasutada autoDNA abi. See on mugav lahendus, mis võimaldab saada selget teavet ostu tasuvuse ja sõiduki ajaloo  – või müüja aususe – kohta.

Kasutatud auto ostmine on turvaline, kui kontrollite esmalt läbisõitu (tegelikku läbisõitu), tehnilist seisukorda,hooldusajalugu ja õiguslikke küsimusi, mis on seotud huvipakkuva sõidukiga. Auto importimine Prantsusmaalt võimaldab tihtipeale säästa raha ja saada samal ajal hea ajalooga hästi hooldatud sõiduki omanikuks. Selleks on vajalik järjepidevus ja asjakohased teadmised, mis võimaldavad välja sõeluda tähelepanu mitte väärivad pakkumised.

Kas auto ostmine Prantsusmaalt on vaeva väärt?

Inimesed, kes on huvitatud Prantsusmaalt pärit autodest, mõtlevad sageli, kas auto importimine välismaalt tasub end ära. Juba aastaid on selline praktika nautinud kasvavat populaarsust ning turul on nii väga heas tehnilises korras olevaid kui ka äärmiselt hooletusse jäetud ja kahjustatud sõidukeid.

AutoDNA - importimine Prantsusmaalt

AutoDNA – importimine Prantsusmaalt

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Prantsusmaal imporditakse igal aastal tuhandeid erinevas seisukorras autosid. Selliseid autosid peetakse tavaliselt paremini hooldatuks, kuid enne Prantsusmaalt autot ostmist peame pöörama tähelepanu selle seisukorrale ja õiguslikule seisundile. Uskumatult oluline aspekt on sõiduki senine ajalugu, mida tuleb võimaluse korral kinnitada konkreetsete hooldustööde arvetega. See peegeldab sõiduki tehnilist seisundit ja seda, kui palju eelmised omanikud selle eest hoolitsesid.