Mis on VIN koodi kontroll?

VIN koodi kontroll on protsess, mille käigus verifitseeritakse VIN kood enne kasutatud auto ostmist.

VIN koodi kasutatakse sõiduki identifitseerimiseks. Selle numbri määrab sõiduki tootja ning see tähistab sõiduki marki, mudelit, tootmisaastat, samuti sõiduki ajalugu ja muid tehnilisi andmeid. Seda kasutatakse igasuguste sõidukite puhul.

Müügipakkumisi sirvides kontrollige VIN koodi

Juba ostu- ja müügipakkumiste sirvimise ajal on kasulik alustada huvipakkuvate sõidukite VIN koodide kontrollimist. Kui pakkumisele ei ole VIN koodi lisatud, saate seda müüjalt küsida tasuta.

Pettuse vältimiseks paluge müüjal kinnitada müügipakkumisele lisatud VIN koodi. Ebaausad müüjad võivad jätta VIN koodi esitamata, et varjata sõiduki kahjuajalugu*.

Sõiduki ostu-müügipakkumisele lisatud VIN kood tõstab taolise pakkumise väärtust ning näitab reklaamteenuse osutaja kõrget kvaliteeti.

*AutoDNA uuring kinnitas, et 20% ostjatest on sattunud olukorda, kus neil on olnud raskusi VIN koodi hankimisega müüjatelt. See on jultunud katse varjata sõiduki minevikku. Rohkem kui 10% juhtidest on sattunud olukorda, kus müüja on müügipakkumisele lisanud vale või vigase VIN koodi. Lugege sellest lähemalt artiklist "Kasutatud auto ostmine pole enam rulett

Mees kontrollib VIN koodi arvutis
Kus saab VIN koodi kontroll?

VIN koodi saate kontrollida internetis (e-teenuste abil), kasutades selleks riigiasutuste või eraettevõtete aruandeid.

autoDNA VIN koodi aruanne

Tasuta VIN koodi kontroll

Veebisaidil autoDNA saate tasuta kontrollida VIN koodi ja konkreetse VIN koodi kohta saadaolevat teavet. Samuti saate tasuta kontrollida, millised sõiduki ajalugu kajastava aruande osad sisaldavad teavet ja fotosid. Samuti pakume tasuta teavet aruande kättesaadavuse kohta, st kinnitust konkreetse auto päritoluriigi kohta.

autoDNA sõiduki ajalugu kajastav aruanne

Sõidukite ajalooaruanded on põhjalikud teabeallikad, mis sisaldavad informatsiooni enam kui 500 miljoni kasutatud sõiduki kohta Euroopas ja mujal maailmas. Iga aruanne võib sisaldada palju väärtuslikku teavet kasutatud auto ja selle ajaloo kohta ning kasutatavad andmebaasid salvestavad miljardeid kirjeid.

VIN koodi kontroll autoDNA kaudu annab teile juurdepääsu mitmetest usaldusväärsetest allikatest kogutud teabele. . AutoDNA aruannetes sisalduvad andmed pärinevad enam kui 20 Euroopa riigist, samuti USAst ja Kanadast - rohkem kui 50 000 erinevast asutusest, kes osutavad teenuseid konkreetse sektori või autotööstuse jaoks.

AutoDNA teenus on kättesaadav ööpäevaringselt, ükskõik kus maailmas, arvuti, tahvelarvuti ja nutitelefoni kaudu. Ainus asi, mida te sõiduki ajaloo kontrollimiseks vajate, on VIN kood.

Riiklik haldus

Eesti päritolu sõidukeid saab tasuta kontrollida maanteameti kaudu. See on kõige esimene samm, mida tasub teha, kui soetate kasutatud auto Eestist. Kasutades mnt lehte saate kontrollida TÜV ajalugu ja nende teostamisel fiskeeritud läbisõite. Tutvuge maanteameti lehega: https://eteenindus.mnt.ee/

Kontrollige alati VIN koodi, kui...
Ostmisel kontrollige VIN koodi
Ostate
Müümisel kontrollige VIN koodi
Müüte
Registreerimisel kontrollige VIN koodi
Registreerite
Kindlustamisel kontrollige VIN koodi
Kindlustate

Enne sõiduki ostmist alati sõiduki VIN koodi kontroll, et vältida selliseid riske ja ohte nagu:

AutoDNA aruanded sisaldavad ainult kontrollitud ja kõrgeima kvaliteediga andmeid, tänu millele saate vältida eksimusi.

Pidage meeles - auto mineviku kontrollimine on mõistlik igal ajal. Kui te ei kontrollinud auto VIN koodi ostu-müügitehingu ajal, tehke seda nüüd.

Kui teil on veel kahtlusi - ärge kõhelge ja võtke meiega ühendust. AutoDNA meeskond on teie käsutuses, et aidata teil huvi pakkuva sõiduki kohta rohkem teada saada.

Kui kaua võtab aega auto VIN koodi kontroll järgi?

Kui kaua VIN koodi kontroll aega võtab?

Auto VIN koodi kontroll järgi võtab aega kõigest mõni minut. Piisab sellest, kui sisestate 17-kohalise VIN koodi autoDNA veebilehele.

Esimeses etapis - tasuta kontroll käigus - saate näha, milline informatsioon on kättesaadav konkreetse VIN koodi kohta.

Järgmises etapis saate otsustada, kas soovite osta autoDNA aruande(d). Saate maksta e-ülekande, pangakaardi, PayPali või kupongi abil.

Reklaamikampaaniate raames pakume ka allahindluskoode, mis sisestatakse ostukorvi lehel asuvasse spetsiaalsesse aknasse. Otsige neid meie blogist või Facebooki lehelt.

Auto VIN koodi kontroll järgi - miks see end ära tasub?

VIN koodi kontroll on sõiduki läbipaistva ostu-müügiprotsessi lahutamatu osa. VIN koodi kontroll parandab turu tõhusest ja toodete kvaliteeti ning tõstab heade toodete hindu.

VIN koodi kontroll – pakkumise eristamine muu hulgas
Aitab pakkumisi teistest sarnastest pakkumistest eristada

Kui müügipakkumisele on lisatud aruanne, on tõenäolisem, et klient ostab sõiduki, isegi kui selle hind on kõrgem - teine pool peab sellist pakkumist usaldusväärsemaks.

VIN koodi kontroll – kaitse halva ostu eest
Aja kokkuhoid

Aruanne võimaldab juba alguses eraldada head autod varjatud vigadega autodest, nn"sidrunautodest". Nii ei pea te ise kohale sõitma ja aega raiskama kõigi sõidukite kontrollimisele.

VIN koodi kontroll – kaitse halva ostu eest
Kaitse kehva ostu eest

AutoDNA aruandesse investeerimine tasub end ära isegi paarisaja eurose kasumi korral, sest muu hulgas kaitseb see teid sõidukite eest, mis võivad olla avariilised ning tuua kaasa tohutuid remondikulusid.

Korduvad küsimused
Mis on VIN kood?

See on 17-kohaline tähtede ja numbrite jada, mis identifitseerib konkreetset sõidukit ja on iga sõiduki puhul ainulaadne. VIN on sõiduki kood, mis on võrreldav inimese DNA-ga. Selle numbri määrab sõiduki tootja ning see tähistab sõiduki marki, mudelit, tootmisaastat, samuti sõiduki ajalugu ja muid tehnilisi andmeid. Seda kasutatakse igasuguste sõidukite puhul. Sõiduki VIN koodi märgistussüsteem vastab rahvusvahelisele ISO 3779-1983 standardile ja on olnud kasutuses alates 1980ndatest aastatest.

Auto VIN koodi kontroll järgi – kuidas seda teha?

Sõiduki VIN koodi on võimalik kontrollida riikliku andmebaasi kaudu või kasutades autoDNA andmebaasi, mis sisaldab miljardeid kirjeid.

Osta aruanne
Kas VIN - koodi on võimalik tasuta kontrollida?

On olemas riigiasutuste poolt hallatavad avalikud andmebaasid, mille kaudu saab VIN koodi kontroll tasuta. Sel viisil saate siiski ainult elementaarset teavet, mis ei pruugi olla piisav, et langetada teadlik otsus konkreetse auto ostmiseks.

Osta autoDNA aruanne
Ostke aruanne, et vältida Sidrun autot

Vaadake "autoDNA näidisaruannet" Lisateavet leiate lehelt

VIN kood
Pange tähele, et see sait kasutab küpsiseid, et saaksite kasutada meie teenust, pakkuda optimaalset sisu ja kohandada Veebileht vastavalt teie vajadustele. Saate hallata küpsiseid brauseri seadete muutmisega. Jätkates veebisaidi kasutamist ilma brauseri seadeid muutmata, nõustute meie küpsiste kasutamisega. Lisateavet leiate meie veebisaidi privaatsuseeskirjadest.