Auto omanikule
veljed

Veljed. Kuidas neid korralikult hooldada?

Lisas 12 märts 2019

Velgede funktsioon ei ole vaid auto välimuse parandamine. Muu hulgas aitavad need kaasa pidurisüsteemi jahutamisele ning avaldavad positiivset mõju sõidudünaamikale. Selleks, et vältida tolmu kogunemist ja säilitada velgede kena välimus, tuleb konkreetseid elemente korrapäraselt hooldada.

Sõiduki veljed on ühed kõige kiiremini määrduvad osad. Need puutuvad kokku mitmete saasteainetega, näiteks: teesool, liiv, piduriklotside tolm, tõrv ja tahm. Taolised saasteained kipuvad olema ülimalt tüütud. Kahjuks tuleb pikaajalise hooletus tagajärjel tihti ette võtta velgede renoveerimine või isegi asendamine.

Negatiivset mõju velgede seisukorrale võivad avaldada nii halvad ilmastikutingimused kui ka muud tegurid. Muu hulgas tuleb ettevaatlik olla autopesulates kasutatavate kemikaalidega. Happepõhised puhastusvahendid võivad kergesti tekitada püsivaid kahjustusi. Enne puhastamist tuleb veenduda, et veljed on maha jahtunud, sest need võivad kuumuse mõjul deformeeruda. See aitab vältida ka velgedel asuva poolläbipaistva kattekihi kahjustamist. Lisaks võivad aurustuvad kemikaalid endast maha jätta plekke.

velgÜks viis velgede kaitsmiseks ja tarbetute kulude vältimiseks on nende vahatamine. Uued veljed määrduvad ja kahjustuvad väga kiiresti. Juhul, kui need juba alguses hooletusse jäetakse, sööbib kogunenud mustus materjali ning põhjustab raskesti eemaldatavaid plekke. Vahatamisprotsess tuleb läbi viia enne, kui uued veljed autole paigaldatakse. See aitab tõhusalt vältida tolmu ja mustuse kogunemist ning muudab puhastamise tulevikus kergemaks. Vaha on vaja kasutada perioodiliselt, näiteks kord iga kahe kuu tagant. Enne vahatamist tuleb veljed põhjalikult puhastada ja kuivatada. Taolisel hooldusel on positiivne mõju ka sõiduki välimusele.

Teine võimalus kahjustuste ennetamiseks on velgede regulaarne pesemine nõuetekohaste ainetega, kasutades abivahendina käsna või pehmest materjalist lappi. Nii saate vältida värvi kriimustamist ja sellest tulenevaid suuremaid probleeme. Eriti ettevaatlik tuleb pesemise käigus olla siis, kui velgedel on juba esimesed korrosiooni märgid.

Velgede hooldamisele peaksite erilist tähelepanu pöörama talveperioodil. Talvel kasutatakse tänavatel sageli tugevaid kemikaale, millel on negatiivne mõju sõiduki erinevatele elementidele.

Regulaarne pesemine on sõiduki hooldamise alus. Selleks, et pikendada velgede eluiga, on soovitatav kasutada spetsiaalseid tooteid. Enne hooldusvahendite kasutamist tuleb nähtav mustus veega maha pesta. See aitab vältida kriimustusi, mida võivad põhjustada liiva ja muude saasteainete osakesed. Kandke toode velgedele ja laske sellel piisavalt kaua mõjuda. Eemaldage saasteained pehme käsnaga ja loputage veljed veega. Seejärel võite neid kuiva lapiga poleerida ning kõige lõpuks vahatada. Vaatamata teatud üldreeglitele, peaksite hooldusvahendi kasutamisel järgima juhendit toote etiketil.

Loe veel:

Summad kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.