autoDNA soovitab
pusikiirusehoidja

Kas püsikiirusehoidja säästab kütust? (6 kasutegurit)

16 juuli 2019

Sisukord

Tänu püsikiirusehoidjale on juhil võimalik jalg gaasipedaalilt maha võtta, kuid samas säilitada ühtlane liikumiskiirus. Vastav tehnoloogia on eksisteerinud juba aastakümneid, aga seda on pidevalt arendatud. Tänapäeval on võimalik leida süsteeme, mis lisaks kiiruse reguleerimisele aitavad liiklemise muuta ohutumaks. Altpoolt leiad nimekirja, mis loetleb püsikiirusehoidja 6 suurimat kasutegurit.

1) Vähendab kütusekulu – Iga kord, kui vajutad kiirendamiseks gaasipedaalile, tarbib sõiduk rohkem kütust. Konkreetne süsteem hoiab kindlat sõidukiirust, ilma, et Sul oleks vaja gaasipedaali astuda, seega kütuse tarbimine väheneb. Selle tulemusena on autojuhil võimalik raha kokku hoida, sest läbisõit ühe liitri kohta suureneb.

diislikutus

2) Suurenb kütusesäästlikkus maanteel – Maanteel sõitmine hõlmab pidevat suurtel kiirustel sõitmist pikema aja jooksul. Püsikiirusehoidjat kasutades on maanteesõit säästlikum, sest mootor tarbib kütust kindlas tempos, ning samas ei kurnata seda üleliigselt. See tähendab seda, et kui taolisi sõite tuleb ette tihti, on sõiduki keskmine kütusekulu väiksem.

Diisel

3) Aeglustab väsimist – Iga sõiduki juhtimisega seotud tegevus nõuab teatud pingutust ning võib tekitada väsimust. Suurepärane asi püsikiirusehoidja juures on see, et Sa ei pea muretsema gaasipedaalile vajutamise pärast. Selle asemel pead keskenduma ainult roolile. Kuna vajalike toimingute arv on piiratud, väsib juht palju aeglasemalt.

4) Aitab vältida trahve – Paljud inimesed sõidavad sageli kiiremini kui seadusega ette nähtud, ise seda taipamata. Taoline viga võib osutuda väga kulukaks, kui politsei juhi kinni peab ja trahvi välja kirjutab. Püsikiirusehoidja takistab taoliste vigade tekkimist, sest õige kiirus on eelnevalt kindlaks määratud ning selle juhuslik ületamine ei ole võimalik.

5) Parandab keskendumist – Pärast seadistamist hoolitseb püsikiirusehoidja sõiduki liikumiskiiruse eest. Tänu sellele saab juht rohkem keskenduda teele ja oma sõidustiilile. Seega, takistuse tekkimisel või ootamatu pöörde korral suudab ta kiiremini reageerida.

6) Suurendab sõidumugavust – Sõidu ajal väsib jalg kiiresti, sest pidevalt tuleb vajutada kas gaasipedaalile või piduripedaalile. Juhul, kui Sind ootab ees pikk sõit, võib see lõpuks muutuda kurnavaks. Püsikiirusehoidja aitab juhil jalga puhata, sest gaasipedaalile vajutamise asemel saab ta seda hoida põrandal.

rooliratta-võimendi-vibreerib

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Loe veel: