autoDNA soovitab
Kuidas muuta autoga sõitmine odavamaks?

Kuidas muuta autoga sõitmine odavamaks?

13 juuni 2017

Kuidas muuta autoga sõitmine odavamaks?

Oleme vastavad soovitused kolme ossa jaganud: kuidas hoida kokku kütust, kuidas oma auto eest korralikult hoolitseda ja kuidas planeerida oma tegevusi. Lugege need nõuanded läbi ja saate teada kui palju raha on Teil tegelikult võimalik kokku hoida!

Kuidas muuta autoga sõitmine odavamaks? Esiteks: kütuse kokkuhoid!

Kas valida LPG? Ärge kiirustage!

LPG süsteem on juba aastaid soodsa hinna eest saadaval. Ainult bensiinimootoriga sõitmisega võrreldes muudab see gaasiseadmega varustatud autoga sõitmise odavamaks. Tavaliselt on odavam soetada auto, millele gaasiseade on juba paigaldatud; gaasiseadme paigaldamine maksab keskmiselt 700-1000 eurot (sõltuvalt auto mootorist), kuid auto müüja arvatavasti ei suurendaks auto hinda nii suure summa võrra ainult seetõttu, et autole on paigaldatud gaasiseade. Ettevaatlikkus tuleb siiski säilitada, sest gaasiseade võib ka defektne olla.

 

Tutvu autoDNA-ga

Kas olete sellest artiklist huvitatud? Tutvu ka toodetega, mida pakub autoDNA – juhtiv USA ja Euroopa päritoluga sõidukite ajaloo aruannete pakkuja . VIN-koodi kontroll aitab teil vältida lisakulusid, mis on seotud tundmatu minevikuga auto ostmisega. Teenus on saadaval 24/7 aastaringselt – vaja on vaid internetiühendust ja kontrollitava sõiduki VIN-numbrit.

 

Juhul kui sõidate bensiinimootoriga autoga ja soovite paigaldada sellele gaasiseadet, veenduge, et enne gaasiseadme paigaldamist olete läbi arvutanud kõik võimalikud kulud. Peate ligikaudu teadma kui suur on Teie auto igapäevane keskmine planeeritud läbisõit, samuti peate teadma ka keskmist kütusekulu (nii antud hetke kulu bensiinimootoriga sõites kui ka prognoositavat keskmist kütusekulu, mis hakkab olema pärast gaasiseadme paigaldamist). Kui kalkulatsiooni tulemusena tuleb välja, et gaasiseade tasub ennast ära alles ligikaudu 10 aasta jooksul, ei ole sellesse peaaegu et mõtet investeeridagi. Pidage meeles, et gaasiseadmega kaasnevad ka täiendavad lisakulud: gaasiseadme hooldamine on kallim ja see kiirendab ka teatud detailide kulumist.

Püüdke sõita võimalikult püsiva kiirusega.

Juhul kui Teie auto on varustatud püsikiirusehoidjaga, õppige selle kasutamine selgeks ja kasutage seda igal võimalikul juhul. Püsikiirusehoidja aitab raha säästa, sest muutumatut kiirust säilitades väheneb kütusekulu; sagedase kiirusemuutmise korral kulub kütust alati rohkem. Pidage meeles: juhul kui auto juba on sellise püsikiirusehoidjaga varustatud, siis ka kasutage seda!

Ärge mõttetult kiirustage!

Stabiilne sõit tähendab ka väiksemat kütusekulu. Iga järsk kiirendamine sunnib mootorit kulutama suuremat kütusekogust. Pidage seda lihtsat tõde meeles autot käivitades ja ka siis kui soovite mööda sõita kellestki, kes sõidab natuke aeglasemalt kui Teie. Rahu säilitades hoiate kokku nii kütust, säästate pidureid liigsest kulumisest ja suurendate sõitmise turvalisust.

Vältige mootori tühikäigul töötamist!

Tühikäik suurendab kütusekulu ja lisaks sellele vähendab ka reaktsioonivõimalusi teel toimuva suhtes. Kui õpite tühikäiku vältima, muudab see sõitmise korraga nii odavamaks kui ka turvalisemaks.

Kontrollige rehvirõhkusid.

Sõites autoga, mille rehvides on rõhk madalam kui tootja poolt näidatu, on suurenenud kütusekulu ja muud lisakulud garanteeritud. Kui aga rehvirõhk on liiga suur, võivad rehvid puruneda või ka rehve tuleb vahetada sagedamini kui õige rehvirõhu korral. Kuna rehvirõhul on sõidukuludele nii suur mõju, kontrollige seda regulaarselt.

Kuidas muuta autoga sõitmine odavamaks? Teiseks: hoolitse oma auto eest!

Profülaktika on parem kui pärastine arstimine.

Pealkirjas öeldu kehtib lisaks inimese tervisele ka autode suhtes. Juhul kui Teil vastav võimalus on, püüdke kõik defektid kõrvaldada võimalikult aegsasti. Lugege läbi auto käsiraamat, veenduge, et mootoriõli ja muud vedelikud ja filtrid oleksid regulaarselt vahetatud. Hooldage autot vastavalt tootja poolt antud soovitustele. Selliselt peaksite suutma hoiduda liigsetest kuludest, mis võivad tekkida juhul kui midagi katki läheb.

Reageerige võimalikult kiiresti.

Kui avastate midagi, mis annab tunnistust sellest, et autol võivad tekkida probleemid, reageerige sellele võimalikult kiiresti ja ärge jääge ootama probleemide tekkimist. Väheolulised defektid võivad tekitada ahelreaktsiooni ja võib juhtuda, et lõppude lõpuks tuleb hakata parandama väheolulise defekti poolt tekitatud hoopis suuremaid tagajärgi. Kui kõrvaldate defekti õigeaegselt, olete kaitstud ka võimalike lisakulude eest.

Võimalik, et saate teatud lihtsamate remonttöödega hakkama ka oma jõududega.

Nagu eelpool mainitud: niipea kui mingi viga hakkab avalduma, tuleb see võimalikult kiiresti parandada. Enne auto teenindusse viimist mõelge, kas ehk saate teatud lihtsamate remonttöödega ise hakkama. On palju asju, mille võib ära teha ise ja ilma teeninduse abi kasutamata nagu näiteks: tehniliste vedelike lisamine, pirnide ja kaitsmete vahetamine, akuklemmide puhastamine, uksehingede õlitamine, kummitihendite talveks ettevalmistamine, klaasipuhastaja harjade vahetamine ja filtrite vahetamine. Paljuski sõltub see ka konkreetsest mudelist – mõnedel autodel kulub pirni vahetamisele paar minutit, teiste puhul võib sellele kuluda aga tunde. Enne remonttööde kallale asumist otsige vastavat informatsiooni. Google või Youtube veebilehtedelt leiate kindlasti sobivaid nõuandeid. Kindlasti on olemas inimesed, kes on vastavat tööd juba teinud ja mõned nendest on omapoolsed soovitused ka foorumitesse üles pannud ja teinud isegi vastavad videod. Võimalik, et ise remontides kulutate rohkem aega, kuid samas hoiate teenindusse minekust hoidudes kokku hulga raha.

Kuidas muuta autoga sõitmine odavamaks? Kolmandaks: planeeri ja optimiseeri

Kuigi näiteks supermarketis võib kilogramm liha ühe euro võrra odavam olla kui kohalikus väikekaupluses ja see võib tunduda suure vahena, siiski tasub enne autosse istumist mõelda ka selle peale, kui palju maksab sõit supermarketisse. Näiteks kui Teie auto kütusekulu linnaoludes on 8 l/100 km ja bensiin maksab 1,00 eiro/l, siis 100 kilomeetri läbimiseks kulub 8,00 eurot. Üks kilomeeter maksab niisiis 0,08 eurot ning kui supermarketisse ja tagasi on näiteks 12,5 km, ei säästa Te kilo liha ostma sõites lõppkokkuvõttes tegelikult midagi. Ja seda isegi juhul kui arvesse võtta vaid kütusekulu. Sõidukulude hulka kuuluvad aga ka muud kulud, näiteks ajakulu ja auto amortisatsioon. Iga kord rooli istudes olete lähemal hetkele, mil tuleb autot pesta ning ka see omakorda tekitab kulusid.

Kui soovite auto peale vähem kulutada, tuleks kõigepealt mõelda, kuidas autot harvem kasutada. Selle asemel, et õhtuse tervisejooksu tegemiseks sõita linna teises otsas asuvasse spordisaali, võite seda teha värskes õhus kodu lähedal.

Inimestevaheline kontakt.

Saame aru, et võrreldes ühistranspordi kasutamisega on autoga sõita mugavam. Ka siin on võimalus kokku hoida. Leidke endale teekaaslased. Küsige kolleegidelt või naabritelt. Kellelgi on kindlasti samas suunas asja ja nad rõõmustavad võimaluse üle Teiega kaasa sõita. Üritustele sõites on alati keegi, kes otsib autojuhti. Te ei pea neilt isegi raha küsima. Võtke nad peale, sõitke koos. Järgmine kord aga sõidate samuti koos, kuid nende autoga. Siit tekibki kokkuhoid.

Osalege klientidele suunatud lojaalsusprogrammides.

Peaaegu kõigil tanklakettidel on oma, klientidele suunatud lojaalsusprogramm. Mõned nendest pakuvad suuremaid soodustusi, teised väiksemaid, kuid kokkuhoid on seegi. Kütust tuleb niikuinii osta ja miks siis mitte kasutada pakutavaid soodustusi?

Nagu näete on olemas päris mitmeid kokkuhoiuvõimalusi, mille tulemusena on autoga sõitmist võimalik olulisel määral odavamaks muuta. Võimalik, et kõik ei saa kasutada kõiki siintoodud soovitusi, kuid sellepärast ei maksa muretseda. Isegi väike sääst on parem kui mitte midagi!

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

Summary