autoDNA kontrollib
Itaaliast-parit-auto

Auto importimine Itaaliast. Kõik, mida peaksid teadma

4 november 2022

Paljud inimesed otsustavad auto soetada välismaalt. See on tingitud asjaolust, et jõukamate riikide kodanikud vahetavad oma sõidukeid sagedamini ja hoolitsevad nende eest paremini. Ideaalset autot otsides tuleb siiski arvesse võtta mitmeid tegureid. Samuti ei tohi me unustada vajalikke formaalsusi. Kas auto importimine Itaaliast on keeruline?

Millele tuleb Itaaliast pärit auto valimisel tähelepanu pöörata?

Auto ostmisel tuleb kontrollida erinevaid faktoreid. Kõige olulisem neist on ilmselgelt tehniline seisukord, mis peaks olema hea ja võimaldama sõidukit ohutult kasutada. Tavaliselt kontrollitakse seda tehnilise ülevaatuse käigus, mida tuleb läbi viia regulaarselt.

Lisaks tehnilisele seisukorrale on vaja silmas pidada ka järgmisi aspekte:

 • läbisõit,
 • kahjuajalugu
 • omanike arv,
 • tootmisaasta,
 • ajutine registrist kustutamine,
 • vastutuskindlustus,
 • juriidiline staatus.

Üldjuhul otsitakse heas seisukorras autosid, mida on kasutatud lühikest aega. Kasutatud autod on palju odavamad kui otse esindusest pärit sõidukid, kuid samas võivad nad oma uut omanikku truult teenida veel aastaid. Selleks, et saada Itaaliast pärit auto omanikuks, tuleb siiski täita konkreetsed formaalsused ja hankida kõik vajalikud dokumendid.

Sõiduki ajalugu

Igal sõidukil on oma spetsiifiline elukäik. Kallim hind ei taga alati täiuslikku tehnilist seisukorda. Seega, enne valiku langetamist, peaksite konkreetse sõiduki kasutusajalugu kontrollima VIN-koodi ja registreerimismärgi abil. Seda saab teha internetis, kasutades usaldusväärset teenusepakkujat. See on mugav lahendus eraisikute müügipakkumiste filtreerimiseks, seda nii Itaaliast kui ka mujalt pärit sõidukite puhul. Seetõttu peaksite kohe alguses paluma müüjalt ligipääsu eespool nimetatud andmetele.

 

 

Vastutuskindlustus

Igal sõidukil peab olema kehtiv vastutuskindlustus. Kasutatud sõidukite puhul on tavaliselt tegemist ajutise lepinguga, mida tuleks uuendada kohe pärast ostu sooritamist. Vastutuskindlustuse puudumisega kaasneb tohutu risk ja ranged karistused, mida ei ole võimalik vältida.

Itaalia

Itaaliast pärit auto omanikud

Itaaliast pärit autol võib omanikke olla rohkem kui üks. Müügitehingu läbiviimiseks on vaja nende kõigi allkirju. Seetõttu peate eelnevalt välja uurima, mitu omanikku konkreetsel sõidukil on. Vastasel juhul võib selguda, et tehing on kehtetu.

Registrist kustutatud sõiduk

Itaalia auto võib olla ka registrist kustutatud, mis muudab selle importimise keerukamaks. Sellisel juhul on vaja kasutada spetsiaalset veokit. Kõik see tuleb välja selgitada juba varakult, et saaksite leida professionaali, kes tegeleb taoliste sõidukite transportimisega.

Kuidas Itaaliast autot importida?

Enne Itaaliast auto ostmist tuleb kontrollida kõiki vajalikke dokumente. Ilma nendeta ei ole võimalik sõidukit Eestis registreerida. Samuti tuleb tutvuda kõigi lisatasudega, mis võivad mõnikord ulatuda sadadesse eurodesse. Tegingu sooritamisel peaks müüja esitama ka sõiduki registreerimistunnistuse ehk carta di circolazione.

Auto importimine omal jõul

Paljud inimesed otsustavad Itaaliast auto importimisega iseseisvalt tegeleda. See on hea lahendus, kuid seejuures tuleb täita kõik vajalikud formaalsused. Sõiduki omanikult peate hankima järgnevad dokumendid:

 • registreerimistunnistus,
 • sertifikaat Euroopa Komisjoni suunistele vastavuse kohta,
 • müügileping,
 • sõidukiluba (kui see on väljastatud).

Mis puutub lepingusse, siis ideaalsel juhul peaks see olema vähemalt kahes keeles. Hea valik on eesti ja itaalia keel, kuid inglise keel võib muuta protsessi lihtsamaks.

Kui soovite ostetud autos Eestisse tagasi sõita, tuleb hankida ajutised registreerimismärgid. Need kehtivad paar päeva. Kui vajate rohkem aega, saate Itaalia liiklusameti esindusest osta ekspordimärgid. Taolisel juhul läheb vaja:

 • registreerimistunnistuse koopiat,
 • ekspordiluba,
 • omandiõigust tõendavat dokumenti,
 • isikutunnistuse koopiat,
 • maksetõendit
 • ekspordimärkide taotlust.

Ekspordimärgid võimaldavad sõita kogu Euroopas. See aitab hõlpsasti läbida kõik riigid teel Itaaliast Eestisse.

Auto importimine vahendaja kaudu

Alati ei ole meil siiski võimalik auto importimisega isiklikult tegeleda. Pärast seda, kui sõiduk on registrist kustutatud, ei tohi sellega Itaalia teedel sõita. Sellisel juhul ei jää üle muud, kui palgata teenusepakkuja, kes suudab auto kohale toimetada veokil. Kuigi see aitab kokku hoida kütusekulude arvelt, võib taoline transport siiski olla liiga kallis. Enamikel juhtudel vaatab spetsialist auto kohapeal üle, vormistab tehingu ja toimetab sõiduki treileril sihtkohta.

auto-treiler

Samuti võiksite kaaluda auto ostmist müüjalt, kes on sõiduki juba Eestisse importinud. Sellistel autodel on vastutuskindlustus tavaliselt juba olemas. Müüja peab uuele omanikule üle andma kõik Itaaliast saadud dokumendid.

Autoga Itaaliast koju sõitmine

Ajutised registreerimismärgid võimaldavad Itaaliast Eestisse sõita ilma probleemideta, kuigi auto tuleks viivitamatult registreerida Transpordiametis. Pärast auto Eestisse toomist on selleks aega 5 päeva.

Itaalia auto registreerimine Eestis – sammhaaval

Itaaliast imporditud sõidukid peavad olema Eestis nõuetekohaselt registreeritud. Selleks on vaja ette valmistada auto dokumendid ja tasuda vastavad teenustasud. Seda tuleb teha Maanteeameti teenindusbüroos.

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

Itaaliast pärit sõiduki registreerimiseks vajalikud dokumendid

Pärast sõiduki importimist on teil selle registreerimiseks Eestis aega 5 päeva (see aeg võib olla ka pikem, kuid ajutiste registreerimismärkidega saab sõita ainult 5 päeva). Ajutine registreerimine võimaldab sõidukit kasutada vaid lühikest aega, seejärel peate selle Eesti püsivalt arvele võtma. Selleks tuleb esitada nõuetekohane taotlus koos lisadega. Sinna hulka kuuluvad:

 • auto ostmisel koostatud leping või arve,
 • Transpordiameti eelkontrolli kinnitus,
 • auto registreerimistunnistus Itaaliast,
 • tehniline pass
 • Itaalia registreerimismärgid, kui need on välja antud.

Auto registreerimiskulud

Pärast auto ostmist tuleb pöörduda kohalikku Transpordiameti teenindusbüroosse ja täita vajalikud formaalsused. Kõigepealt tuleb läbida registreerimiseelne kontroll, mis näitab, kas auto vastab Eesti teedel liiklemiseks vajalikele nõuetele. Pärast seda tuleb tasuda 190 euro suurune registreerimistasu ja saategi teele asuda.

Kuidas Itaaliast autot importida?

Enne auto valimist tuleb hoolikalt kontrollida selle kasutusajalugu. Seda saab teha ilma kodust lahkumata. Selleks peab omanik teile andma sõiduki VIN-koodi ja registreerimismärgi. Kõiki olulisi andmeid on võimalik kontrollida iseseisvalt, aga kui tahate detailset informatsiooni sõiduki seisukorra kohta, siis soovitatame kasutada aruandeid.

Itaaliast-export

autoDNA pakub põhjalikku aruannet, mis sisaldab sõiduki baasteavet, kasutusajalugu ja täiendavaid andmeid. See on mugav lahendus neile, kes soovivad saada olulist teavet konkreetse sõiduki kohta, ilma et nad peaksid isiklikult ametiasutuste veebilehti sirvima. Taoline aruanne võib aidata otsustada, kas auto ostmine Itaaliast on hea mõte.

Kas auto ostmine Itaaliast on hea idee?

Need sõidukid on tavaliselt hästi hooldatud ja peaksid huvi pakkuma ostjatele, kes otsivad heas tehniliselt korras autosid madala hinnaga. Valik on suur ja eestlased saavad pakkumisi sirvida internetis või kasutada vahendajate teenuseid. Nii ei pea te oma unistuste auto soetamiseks ise Itaaliasse sõitma.

Enamikku formaalsustest on võimalik täita ka distantsilt ja vajadusel saate palgata ettevõtte, kes tegeleb väljavalitud auto importimisega. See on suurepärane lahendus neile, kes otsivad head autot otse Itaaliast.

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Loe veel:

 

Summary