autoDNA kontrollib
muujalt

Küsi müüjalt autoDNA aruannet või genereeri see ise.

6 mai 2020

Kasutatud autode müüjad kasutavad tihti tasulisi sõiduki ajaloo aruandeid enne sõiduki kodumaale importimist. Sellepärast on väärt kontrollida, kas on olemas koopia, millega saaks tutvuda ka ostja. Kasutades auto VIN-koodi, on võimalik saada tasuta algandmeid uuritava sõiduki kohta.

Kust neid andmeid saada?

Iga kuu saabub autosid, mis olid varem registreeritud riikides nagu Taani, Holland ja USA. Need riigid on ühed vähestest, mis koguvad enda sõidukite registritesse palju infot, mis muudab sõiduki ajaloo kontrollimise lihtsaks. Taani puhul on võimalik vaadata auto läbisõitu ja avariide ajalugu tasuta, kautades ametlikku Taani lehekülge.

 

 

Sellegipoolest, suurem osa infost kodumaale importitud autode kohta on hajutatud üle erinevate kindlustusandmebaaside, liisingufirmade, politsei jne. Ei ole raske ära eksida selles labürindis. AutoDNA teenus on hea lahendus, sest selle andmebaas sisaldab üle 0.5 miljardi sissekande, mis võivad sisaldada huvipakkuvaid andmeid Teie auto kohta.

Ikf

Ainuke asi, mida teadma peate on soovitud auto VIN kood ja sisestama selle autoDNA kodulehel. Algandmed nagu mark,mudel, varustus ja väljalaskeaasta on tasuta saadaval. Sellest juba piisab, et teha kindlaks, kas VIN kood klapib reklaamitava autoga. Tasulises versioonis leiate, et on võimalik teada saada, kas sõiduki kohta on pilte või õnnetusi. Kui aruanne on „tühi“, siis see tähendab, et sõiduki konditsioon võib reaalsuses olla selline nagu müüja väidab.

Tasuta vs tasulised sõiduki ajaloo kontrollimise teenused(header)

Tasuta VIN koodi kontrollimise teenusd:

Annavad algandmeid sõidukite kohta nagu massid, kütusekulu, mõõtmed jne

Maanteameti sõiduki taustakontrolli teenused võimaldavad kontrollida läbisõiduandmeid, mis on fikseeritud Eestis, kuid võivad sisaldada ka läbisõidu andmeid teistest Balti riikidest.(mnt.ee taust)

Võimalik kontrollida VIN koodi korrektsust, kas tegemist on sama autoga, mis reklaamitakse.

Lehed nagu lkf.ee võimaldavad kontrollida liiklusõnnetusi ja kumma poole vastutusse jäi õnnetusjuhtum 

Võimaldavad kontrollida varastatud sõidukite andmebaasi

ark taustakontroll, ark.ee sõiduki taustakontrollTasulised VIN koodi kontrolli kontrollimise teenused.

Võimalik saada arhiveeritud fotosid sõidukite kohta, mis annavad aimu sõiduki varasemast konditsioonist

Annavad teada, kas sõiduk oli eraisiku või ettevõtte omandis

Võimaldavad kontrollida sõiduki läbisõiduandmeid teistest riikidest

Annavad aimu, kas sõiduk on varasemalt maha müüdud oksjonil avariilise autona

Annavad põhjaliku ülevaate sõiduki varustusest

Kombineerivad kõik saadaval olevad andmed ühte aruandesse, vältides suurt andmete tagajamist

Mõned müüjad pakuvad autoDNA aruandeid oma müügikuulutustes. Selline aruanne on hea vahend, et valideerida müüdava sõiduki ajalugu: AutoDNA aruandest on võimalik leida arhiveeritud fotosid või läbisõidu sissekandeid ja on võimalik leida informatsiooni varastatud sõidukite andmebaasist. Põhjalikud andmed sõiduki ajaloo kohta, kaasa arvatud eelmiste omanike register, eelnevad tehnilised ülevaatused või informatsioon hoolduste ja läbisõidu kohta võivad viidata, et sõiduk ei ole avariivaba.

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib auto taustakontroll ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

Küsi müüjalt autoDNA aruannet. 

Sellepärast tasub vaadata, kas kuulutuses on olemas autoDNA aruandeid, mis annavad teile sama informatsiooni, mida kasutasid müüjad enne kodumaale Eestisse importimise otsuse langetamist. Teil on võimalik küsida selliseid aruandeid ka müüjalt. Professionaalsed müüjad saadavad sellist infot tihti emaili teel ainult tõsise huviga ostjatele.

AutoDNA aruannetest saadud informatsioon on kasulik nii müüjatele kui ka ostjale. AutoDNA aruanne üksinda päästab teid avariilisest sõidukist ja aitab langetada auto ostmise otsust. Automüügikuulutus, millele on lisatud aruanne, võib kiirendeda tehingut ja see on lõppude lõpuks iga müüja soov.

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Loe veel:

Summary