autoDNA soovitab
Hübriid- ja bensiiniauto kulude

Hübriid- ja bensiiniauto kulude võrdlus

18 juuli 2019

Hübriid- ja bensiinimootorite kulutõhususe üle vaieldakse väga palju. Mõned inimesed arvavad, et hübriidsõidukid on säästlikumad, kuna hübriidid tarbivad vähem bensiini ning seega ei ole neid vaja nii tihti tankida. Teised arvavad, et hübriidid on liiga kallid, seega ei kompenseeri kokkuhoid bensiini pealt suurt alginvesteeringut. Niisiis, kas hübriidsõiduk on tõesti kulutõhusam?

Allpool on välja toodud hübriid- ja bensiinimootorite eelised ning puudused kulutõhususe seisukohast. Pärast vastava nimekirja lugemist saad ise otsustada, millist tüüpi sõiduk on Sinu jaoks säästlikum.

 

Mis asi on autoDNA?

Kas olete sellest artiklist huvitatud? Tutvu ka toodetega, mida pakub autoDNA – juhtiv USA ja Euroopa päritoluga sõidukite ajaloo aruannete pakkuja . VIN-koodi kontroll aitab teil vältida lisakulusid, mis on seotud tundmatu minevikuga auto ostmisega. Teenus on saadaval 24/7 aastaringselt – vaja on vaid internetiühendust ja kontrollitava sõiduki VIN-numbrit.

 

Hübriidauto eelised

laadimine

Põletab vähem bensiini – Kuna hübriidid saavad abi elektrimootorist, ei põleta need nii palju bensiini kui traditsioonilised autod. See tähendab vähem sõite tanklasse.

Soodne kindlustus – Mitmed ettevõtted pakuvad oma klientidele allahindlusi hübriidsõiduki kindlustamisel(autokindlustus võrdlus. Näiteks eksisteerib reisikindlustus, mis hõlmab eraldi pakette hübriidautode kasutajatele.

Vähem hoolduskulusid – Juhul, kui teed tihti aeglasi linnasõite, ei kasuta Sa väga palju oma sõiduki bensiinimootorit. See omakorda tähendab seda, et mootoriga seotud kulukaid remondi -või hooldustöid tuleb ette harva.

Hübriidauto puudused

Suur alginvesteeringHübriidauto aitab kokku hoida bensiini pealt, kuid selle algne ostuhind on tuhandeid eurosid kallim. Isegi kõik need ära jäänud sõidud bensiinijaama ei korva tõenäoliselt ostuhinnale kulutatud lisaraha.

Halb maanteel sõitmiseks – Juhul, kui sõidad maanteel iga päev, näiteks tööle ja tagasi, ei ole hübriidauto Sinu jaoks väga kulutõhus variant. Suuremad kiirused kasvatavad bensiini tarbimist, mis tähendab seda, et Sa kulutad kütusele oodatust palju rohkem raha.

Kallis remont – Hübriidautol ei tohiks pikka aega esineda ühtegi mehaanilist probleemi. Siiski, rikete korral võib nende parandamine olla väga kulukas, kui sõidukile ei kehti laiendatud garantiid.

Bensiinimootori eelised

bensiinimootor

Odavam ostuhind – Bensiinimootoriga keskklassi autod on palju soodsamad kui isegi kõige odavamad hübriidautod. Mõnel juhul võib ostja uue keskklassi auto kätte saada vähem kui 10 000 euro eest.

Hea kütusesäästlikkus Tänapäevaste bensiinimootorite üheks osaks on uus arvutitehnoloogia, mis aitab säästa varasemast palju rohkem kütust. Mõned eksperdid väidavad, et vastav tehnoloogia võimaldab bensiinimootorite kütusekulu vähendada hübriidautodega samale tasemele.

Bensiinimootoriga auto puudused

Kütuse hind – Isegi, kui kasutad autot ainult linnasõiduks, kulub kiirendamiseks alati rohkem bensiini. See tähendab, et bensiinimootoriga autot tuleb tankida sagedamini kui hübriidi.

Vajalik on regulaarne hooldus – Sisepõlemismootorid vajavad töökorras püsimiseks süstemaatilist hooldust. See omakorda tähendab seda, et sõiduki hoolduse ja remondiga kaasneb mitmeid regulaarseid kulutusi.

Otsus

Väga kitsa eelarve puhul on bensiinimootoriga auto tõenäoliselt ökonoomsem. Kuigi bensiinimootorid on keskkonna jaoks kahjulikumad kui hübriidid, on taolised sõidukid ikka veel palju odavamad, lisaks pakuvad need korralikuks kiirendamiseks piisavalt võimsust. Tankima pead Sa kindlasti sagedamini, kuid see ei ole lõppkokkuvõttes siiski kallim, kui kulutused uue hübriidi ostmiseks.

Hübriidsõiduk võib sobida inimesele, kes saab endale lubada suurt alginvesteeringut ning sõidab tavaliselt linna piires. Juhul, kui ostad hübriidi peamiselt maanteel sõitmiseks, pead kallile ostuhinnale lisama bensiinikulu, mis on samuti väga kõrge. Kokkuvõtteks, otsuse langetamisel tuleb arvesse võtta kõiki ülaltoodud faktoreid.

 

 

Loe veel: