autoDNA soovitab
kasutatud

Kasutatud auto ostmine edasimüüjalt. Plussid ja miinused

13 veebruar 2023

Mitte igaüks ei saa endale lubada äsja tehase väljunud auto ostmist. Lisaks ei taha paljud meist sõiduki ostmiseks laenu võtta või seda liisida. Mõned inimesed tahavad kasutatud auto eest tasuda sularahas, ilma liigsete sekeldusteta.

Siin peitubki probleem: kust leida kasutatud auto, mis ei kujuta endast rahalist musta auku? Kust osta auto, mille läbisõitu ei ole muudetud ning mille ajalugu ei ole täis saladusi ja lünki? Lahenduseks võib olla kasutatud auto ostmine vahendaja kaudu.

 

 

Miks on auto ostmine edasimüüjalt hea mõte?

Ning miks tõstab lause “Ostetud Eestis asuvast esindusest” auto müügikuulutuse vaatamiste arvu? Vastus on uskumatult lihtne. Kasutatud autode turg on üle ujutatud Euroopast ostetud sõidukitest.

Taoliste autode kasutusajalugu ei ole väga usaldusväärne, rääkimata laiaulatuslikust probleemist, mis on seotud odomeetrite kerimisega. Seetõttu eelistavad paljud meist kasutada professionaalse vahendaja teenuseid. Lihtsamalt öeldes – salongist ostmine vähendab oluliselt tehinguga seotud riski.

Teine faktor on maine. Loomulikult annab kasutatud autode vahendaja endast parima, et leida oma ettevõttele kliente, seega ei saa ta riskida kahtlaste tehingutega, mis võivad rikkuda tema head mainet. Ta ei kaalu ebaselge taustaga auto müümist, sest üks rahulolematu klient peletab eemale ka teised huvilised. See on veel üks argument vahendajate kasuks.

Kolmandaks. Kas tead, millised autod on ostjate seas sama populaarsed kui Eestis asuvast esindusest ostetud sõidukid? Vastus: ühe eelneva omanikuga autod. Seega, kui ostad kasutatud auto edasimüüjalt, saad klassikalise “kaks ühes”. Sa võid leida kasutatud auto, mis on pärit Eestis asuvast esindusest ja millel on (tavaliselt) olnud vaid üks omanik.

Lisaks, salongid pakutavad garantiid vähe kasutatud sõiduautodele ja erinevaid meetodeid maksmiseks – üha selgemaks saab, et taolist võimalust ei tohi käest lasta!

Kõik kõlab hästi, aga kas see tähendab seda, et niisugusel auto ostmise viisil ei ole ühtegi varjukülge? Kahjuks oleks see liiga täiuslik.

Millal on kasutatud auto ostmine edasimüüjalt halb valik?

Tegelikult on taolisi olukordi kaks. Esimene on suur kiindumus konkreetse margi või mudeli vastu – ostja vajab sõidukit, mis vastab kõikidele konkreetsetele kriteeriumitele. Edasimüüjate poolt pakutavad valikuvõimalused on üldjuhul piiratud ja seetõttu võib ostja õiget vahendajat otsida pikka aega. Kuid see on pigem ebamugavus kui tegelik puudus.

Teine negatiivne külg – esimesest palju tõsisem – on seotud rahalise poolega. See ei puuduta ainult edasimüüjat, kes tahab tehingu pealt kasumit teenida, sest see on täiesti normaalne. Kasutatud auto ostmise juures on üks suur kulu, millest ei saa kõrvale hiilida. Nimelt tuleb kindlaks teha, et auto on pärit usaldusväärsest allikast.

Seetõttu pead tegema iseseisvad arvutused selle kohta, mis Sinu jaoks kõige paremini toimib. Kas kulutad ostule veidi rohkem raha ja väldid unetuid öid? Või kulutad vähem ja loodad, et tegeleda ei tule ootamatute tagajärgedega?

Järeldus

Kas tasub külastada kasutatud autode müüjat? Juhul, kui soovid, et auto oleks pärit usaldusväärsest allikast ja raha ei ole esmatähtis, siis on vastus kindlasti jah.

Lõpetuseks veel üks mõte. Kasutatud sõiduki ostmisel edasimüüja käest pead arvestama ka sellega, et tegemist võib olla töö- või teenindusautoga (endine autopargi sõiduk). See tähendab, et vaatamata noorele eale on auto läbi elanud nii mõndagi.

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Loe veel: