autoDNA soovitab
Hubriidauto

Hübriidauto aku keskmine kasutusiga

25 juuli 2019

Levinud on müüt, et hübriidauto aku vajab asendamist lühikest aega pärast sõiduki ostmist, sest see ei ole usaldusväärne ja rikked tekivad kiiresti. Teine müüt on see, et uue aku ostmine on ülimalt kallis. Teine müüt on tõele lähemal, sest see ei ole nii lihtne nagu tavalise aku ostmine traditsioonilise auto jaoks. Uue hübriidaku maksumus jääb tavaliselt 2000 ja 3000 euro vahemikku. Õnneks võib leida ka vähe kasutatud akusid, mille maksumus on umbes 500 eurot.

 

Siiski, peamine eesmärk on hübriidaku eluea pikendamine nii palju kui vähegi võimalik. Üldjuhul väidavad tänapäevaste hübriidautode tootjad, et nende akude kasutusiga on keskmiselt 130 000 kuni 160 000 kilomeetrit. Tarbijad väidavad aga, et nende hübriidautode akud on kestnud isegi 240 000km ja 320 000km (vastavad andmed pärinevad kahest erinevast aruandest). Enamik juhtidest läbib taolise vahemaa 5 kuni 10 aasta jooksul.

 

 

5 peamist tegurit, mis mõjutavad hübriidaku kasutusiga

See, kui pikk on hübriidauto aku kasutusiga, sõltub mitmetest erinevatest faktoritest. Allpool oleme välja toonud mõned tegurid, millele peaksid enne hübriidsõiduki ostmist mõtlema.

– Sõiduaeg – Kuigi hübriidautode akud on laetavad, ei tööta need igavesti. Tuleb aeg, mil neid ei ole enam võimalik uuesti laadida, nii juhtub lõpuks igat tüüpi akudega. See omakorda tähendab seda, et iga laadimisega jõuab aku sammu võrra lähemale oma kasutusea lõpule. Põhimõtteliselt, aku eluea pikendamiseks tuleb sõiduki kasutusaega piirata nii palju kui võimalik. Tänu sellele ei ole vaja akut nii tihti laadida.

Garantiid – Juhul, kui äsja ostetud hübriidauto garantii hõlmab ka sõiduki akut, on tõenäoliselt tegemist kvaliteetse tootega, mis kestab kaua. Ilmselgelt ei annaks ükski autode müügiga tegelev ettevõte hübriidauto akule garantiid, kui nad ei oleks veendunud, et see peab vastu pikka aega. Lõppude lõpuks on taoliste akude asendamine väga kallis, seega ei taha müüjad kindlasti katta aku välja vahetamisega seotud kulusid.

– Korralik laadimine – Nii mõnedki inimesed ei ole sellest teadlikud, aga kui Sa laed aku alati 100%ni, hakkab see kasutamise käigus palju kiiremini tühjenema. Hübriidauto akut võivad kahjustada ka seda tüüpi autojuhid, kes lasevad laengul pidevalt alla 20% langeda. Tootjad soovitavad aku laetuse taset hoida vahemikus 20% kuni 80%.

– Kasutatud aku – Ole väga ettevaatlik, kui ostad kasutatud hübriidauto või asendad oma praeguse aku kasutatud akuga. Kasutatud aku keskmine eluiga on võrreldes uue tootega tõenäoliselt poole võrra lühem. Lõppude lõpuks ei ole võimalik kindlaks teha, kust taoline aku pärit on või kui palju seda kasutati, enne selle müümist. Niisiis, pea kõike seda meeles enne kasutatud aku ostmist.

-Ebaühtlane sõidustiil – Autojuht, kes kiirendab ja pidurdab väga äkiliselt, kahjustab sellega oma hübriidauto akut. Üldlevinud arvamus on see, et sujuv sõidustiil ja püsikiirusehoidja sagedane kasutamine aitavad aku kasutusiga pikendada nii palju kui võimalik.

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Loe veel: