Kasulik teada
immobilisaatoriga-seotud.probleemid

Immobilisaatoriga seotud probleemide 5 sümptomit

Lisas 18 aprill 2019

Mootori immobilisaator on levinud vargusvastane süsteem, mis on olemas enamikus viimase 20 aasta jooksul toodetud autodes. Kui süsteem toimib nii nagu ette nähtud, vähendab see oluliselt tõenäosust, et Teie sõiduk langeb kurjategijate saagiks.

Kahjuks võivad immobilisaatoriga seotud probleemid põhjustada tõsist peavalu. Jätkake lugemist, kui tahate teada, kuidas konkreetne süsteem töötab ning millistele ohumärkidele tuleb probleemide vältimiseks tähelepanu pöörata.

Mis on mootori immobilisaator?

Immobilisaator (või ka immobilaiser) on suurepärane elektrooniline turvasüsteem, mille eesmärk on sõidukivarguste tõkestamine. Süsteemi tööpõhimõte aitab eemale peletada kelme, kellel ei ole mootori käivitamiseks võtit. Uuringutulemused on näidanud, et tänu immobilisaatorite kasutamisele on autovarguste hulk vähenenud 40% võrra.

Juhul, kui Teie auto on valmistatud viimase 20 aasta jooksul, olete ilmselt taolist tehnoloogiat juba kasutanud – võibolla ise seda taipamata. Tänapäevased autovõtmed on põhimõtteliselt elektroonilised puldid, mis täidavad mitmeid funktsioone. Seetõttu on neil olemas nupud, mis lukustavad ja avavad uksi ning pagasiruumi. Mõnda sõidukit on võimalik võtme abil isegi kaugkäivitada.

Paljudel uuematel mudelitel ei ole võtmehoidja küljes ühtegi füüsilist võtit. Selleks, et auto mootor käivitusnupu abil tööle panna, peate lihtsalt koos võtmepuldiga sõiduki sees viibima.

Kuidas auto immobilisaator töötab?

Võtmepuldi sees asub mikrokiip. Siis, kui panete võtme süütelukku või võtate puldi sõidukisse kaasa (võtmeta puldi puhul), saadab selles asuv kiip turvakoodi auto immobilisaatorile.

Juhul, kui edastatud turvakood vastab immobilisaatori süsteemis olevale koodile, lubatakse autol tööle hakata. Vale võtme korral või võtmepuldi puudumisel mootor ei käivitu. Turvakood valitakse juhuslikult igal käivitamisel ning konkreetse sõiduki võti on ainus seade, mis suudab genereerida õige kombinatsiooni.

Hea uudis on see, et elektrooniline immobiliseerimissüsteem toimib väga hästi autovarguste ennetamisel ning võtme süütelukku kinni kiilumine on minevik. Halb uudis on see, et kui kaotate oma võtme või kiip lakkab töötamast, peate auto edasimüüjalt ostma uue puldi, mis võib osutuda väga kulukaks.Kuidas mitte osta varastatud auto - autoDNA.ee

Immobilisaatoriga seotud probleemide 5 levinuimat sümptomit

Nii nagu kõik teised elektroonilised seadmed, võib ka immobilisaator ühel päeval tõrkuma hakata ja kasutajale probleeme tekitada. Järgnevalt oleme välja toonud 5 kõige levinumat sümptomit, mis ilmnevad siis, kui süsteemis tekib rike.

# 1 – Probleemid sõiduki lukustamisega

Üks kõige sagedamini esinev probleem on see, et võtmepult ei suuda uksi lukustada. Kahjuks ei ole paljudel tänapäevastel sõidukitel ukse välisküljel lukuauku, seega ei ole neid võimalik ka käsitsi lukku panna.

Ilma töötava nutivõtme või puldita on uste lukustamiseks vaid üks võimalus – seda tuleb teha seestpoolt, kui uksed on avatud, ning seejärel uksed sulgeda.

# 2 – Probleemid uste avamisega

See on tihedalt seotud eelmise sümptomiga, sest kui nutivõtmega ei ole võimalik uksi lukustada, siis ei ole neid võimalik ka avada. Seega, kui kasutate uste lukustamiseks eelpool mainitud meetodit, ei saa Te enam oma autosse sisse, sest võti ei suuda uksi avada. Sellisel juhul tuleb autosse pääsemiseks kasutada lukuabi teenuseid.

# 3 – Mootor ei käivitu

kolme-silindriga-mootorÜks levinuim immobilisaatoriga seotud probleem on see, et sõiduk ei käivitu enam üldse. Juhul, kui lukustusmehhanismid töötavad ilma tõrgeteta, on võimalike põhjuste arv väga suur.

Siis, kui tekivad probleemid uste lukustamise/avamisega, ning mootor ei reageeri üldse, on murede allikaks tõenäoliselt kas sõiduki immobilisaator või nutivõti.

# 4 – Süütevõti ei keera

rooliratta-võimendiSee mure kimbutab neid autoomanikke, kelle sõidukil on füüsiline võti, mis tuleb süütelukku sisestada. Juhul, kui Teil tekib raskusi süütevõtme keeramisega, võib probleem olla puldis asuvas kiibis. Mingil põhjusel ei saada kiip turvakoodi auto immobilisaatorile. See on sageli tingitud veekahjustustest (vesi + elektroonika ei ole hea kooslus) või kiibi purunemisest, näiteks kukkumise või muljumise tagajärjel.

Enne asendusvõtme tellimist veenduge, et kasutate õiget võtmepulti. Isegi, kui Teie abikaasa sõidab sama marki autoga, ei tähenda see seda, et tema võtmepult töötab kellegi teise sõidukiga.

# 5 – Signalisatsiooni probleemid

Immobilisaator on auto peamine turvaelement, seega, vigase immobilisaatori korral ei tööta korralikult ka häiresüsteem.

Kuidas seda parandada

Paljud immobilisaatoriga seotud probleemid saavad lihtsalt lahendatud, kui võtmepuldis asuv patarei välja vahetatakse. Võtmes peituv kiip sõltub sageli väikesest patareist, mis aitab turvakoodi auto immobilisaatorile edastada. Olge selle väljavahetamisel ettevaatlik, sest vastasel juhul võite puldis asuvat kiipi vigastada.uhe-eelneva-omanikuga-auto

Juhul, kui probleemid jätkuvad ka pärast patarei välja vahetamist, võib kiip olla füüsiliselt kahjustatud. Sellisel juhul peate ühendust võtma tootja kohaliku esindusega ning ostma nende käest uue võtme. Taoliste võtmete asendamine ei ole odav lõbu. Peate valmis olema selleks, et rahakotti tuleb kergendada kuni paarisaja euro võrra. Tavaliselt on nii, et mida kallim sõiduk, seda rohkem maksab asendusvõti.

Kui probleemides on süüdi sõiduki tegelik immobilisaatorisüsteem, võib selle põhjuseks olla juhtmete korrodeerumine või kahjustumine. Võib-olla on vigane mootori juhtseade või selle andurid. Taolises olukorras tuleb abi saamiseks pöörduda konkreetse autotootja esindusse või mehaaniku juurde, kes on spetsialiseerunud elektroonikaseadmetele.

Loe veel:

Summad kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.