autoDNA soovitab
põhjust miks võti süütelukku kinni jääb

5 põhjust, miks võti süütelukku kinni jääb

11 oktoober 2018

Süütevõtme kinni kiilumine võib teatud olukordades tekitada suurt stressi. Tihti sattutakse paanikasse ja proovitakse seda jõuga välja tõmmata, kuid see ei liigu paigast. Ärge kasutage süütevõtme peal jõudu, sest nii võite selle hoopis pooleks murda. See muudaks olukorra palju tõsisemaks. Võtit vastupäeva pöörates peaks see süütelukust alati kergesti välja libisema. Juhul, kui see kinni kiilub, peate mõistma probleemi võimalikke põhjuseid.

5 levinuimat põhjust

Võtme kinni kiilumisel võib olla mitmeid erinevaid põhjuseid. Mõned neist põhjustest on väga spetsiifilised, tihti seotud konkreetse sõiduki margi ja mudeliga. Siiski on kõige levinumad probleemid universaalsed ning võivad olla seotud igat marki sõidukiga. Selleks, et probleem edukalt lahendada, peate olema kursis selle kõigi võimalike põhjustega.

Allpool on 5 levinuimat põhjust, miks süütevõti kinni kiilub.

Valitud on vale käik -Enne võtme süütelukust eemaldamist, tuleb kindlaks teha, et käigukang on viidud õigesse asendisse. Kindlasti peab valitud olema parkimisasend, sest mis tahes muu käigu korral võtit ei väljastata. Mõnikord võib juhtuda, et kuigi juht on üritanud parkimiskäiku sisse lülitada, ei ole vastav käik aktiveeritud. Juhul, kui Teie sõidukil on digitaalne ekraan, mis kuvab käiguvahetuse seadeid, kontrollige, et valitud on “P”.

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

Rooliratta lukk- Juhul, kui sõiduki välja lülitamisel keeratakse rooliratast kas või veidikene, aktiveerub rooliratta lukk. Seetõttu ei ole võimalik rooliratast pöörata ega võtit süütelukust eemaldada. Põhjus peitub selles, et süütesilinder lukustub samal ajal kui roolilukk. Mõlema lukustuse samaaegseks vabastamiseks üritage võtme pööramise ajal rooliratast liigutada. Tänu sellele peaks olema võimalik võti süütelukust välja saada või mootor käivitada.

Prügi ja mustus võtmel – Mõned inimesed armastavad igasuguseid kaste ja pakke avada oma autovõtmega. Kuigi see on efektiivne moodus kleeplindi katki rebimiseks, võib juhtuda, et liimaine ja pakkimisvahendi osakesed kleepuvad võtmele. Kui võti seejärel, ilma prügi eemaldamata, süütelukku asetada, ei tööta see enam nii efektiivselt kui varem.

Tühi aku- Kogu süütesüsteem sõltub aku korrektsest toimimisest. Kui aku tühjaks saab, põhjustab see tõenäoliselt süütesüsteemi lukustumist. See omakorda tähendab, et võtit ei ole võimalik süütelukust eemaldada. Taolisel puhul on soovitatav aku täis laadida või uuega asendada. Juhul, kui see ei ole võimalik, koputage silindrit väga õrnalt väikese haamriga.

Kahjustatud võti- Autovõtmed võivad aastate jooksul palju vatti saada. Iga kord, kui võtit süütelukus keeratakse, kulub see jälle veidike rohkem. Siis, kui võtit ei kasuta, hoitakse seda taskus koos muude esemetega või visatakse hooletult kõva kattega lauale. Selline kuritarvitamine kahjustab auto võtit aeglaselt, kuid järjepidevalt. Juhul, kui see peaks kunagi painduma või pragunema, on seda palju raskem süütelukust eemaldada. Vahetage võti uue vastu kohe, kui näete ükskõik milliseid kahjustusi.

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.