autoDNA soovitab
vaikelaps-autos

Väikelaps autos. Pea meeles ülekuumenemisega seotud ohte

19 veebruar 2019

Sisukord

Alla nulli langenud temperatuur ja õue pargitud auto ei ole juhtide lemmik kombinatsioon. Jäätunud aknad piiravad vaatevälja ning külm salong on ebamugav. Need on vaid paar põhjust, miks autojuhid talvel mitmeid vigu teevad. Mõnel eksimusel on negatiivne mõju reisijate tervisele või auto seisukorrale, teised võivad meie rahakotti märkimisväärselt tühjendada.

Tihti juhtub, et öö läbi jahtunud autosse istudes lülitatakse küte täiele võimsusele ning teele asutakse jopet seljast võtmata. Siinkohal tuleb meeles pidada kahte asjaolu.

Esiteks – auto juhtimine talvises üleriietuses on ohtlik. Samuti ei tähenda see vaid piiratud liikuvust. Paksude riiete kandmine tõstab tunduvalt eluohtlike vigastuste riski liiklusõnnetuse korral. Turvavöö, mis pinguldatakse üle talveriiete, on liiga lõtv ning ei suuda reisijat õiges asendis hoida. Seega võivad auto turvapadjad õnnetuse korral tekitada tõsiseid kehavigastusi.

 

 

Teiseks – silmas tuleb pidada ka seda, et väga kõrgel sisetemperatuuril on samuti reisijate jaoks negatiivne mõju. Tihti kuumutatakse külmade ilmadega salongi sisemust liiga palju. Seda eriti siis, kui auto on olnud pikka aega õue pargitud. Väärib märkimist, et normist kõrgem sisetemperatuur vähendab märgatavalt juhi reaktsioonikiirust. Siis, kui autos on ka väikesed lapsed, tuleb olla tavapärasest veelgi ettevaatlikum – eksperdid rõhutavad, et sellisel juhul on salongi optimaalne temperatuur 19 kuni 20 kraadi Celsiuse järgi. Eksperdid soovitavad väikelapse üleriided alati seljast ära võtta – olenemata sellest, kas sõit võtab aega 15 minutit või paar tundi. Talvekuudel reisides peaksid lapsed kandma mitut kihti riideid. See võimaldab välimisi kihte vastavalt vajadusele eemaldada. Olenevalt sõiduki sisetemperatuurist võivad lapsed kanda nii sooja aluspesu, õhukest särki kui ka kampsunit.

Loe veel: