Auto omanikule
sutisu-väljalasketorust

5 põhjust, miks väljalasketorust eraldub valget suitsu

Lisas 6 juuni 2019

Bensiinimootoriga auto käivitamisel võite mõnikord märgata valget suitsu, mis eraldub sõiduki väljalasketorust. Seda võivad põhjustada mitmed erinevad tegurid. Üks neist teguritest on väga tavaline ja täiesti kahjutu. Kahjuks võib valge suits viidata ka tõsistele probleemidele ning seetõttu ei tohi seda kindlasti tähelepanuta jätta.

# 1 – Kondensatsioon

See on tavapärane nähtus, eriti külmemas kliimas. Juhul, kui valge suits käivitamisel tekib külma ilmaga, pole Teil tõenäoliselt muretsemiseks põhjust.

ettevalmistamine-talveks

 

Kuumade heitgaaside kokkupuutel külma välisõhuga on tagajärjeks kondensatsioon ja veeaur. Pärast lühiajalist sõitu peaks suitsu hulk vähenema. Tavaliselt tekitab taoline sündmus muret siis, kui autojuht on elanud soojas kliimas ning seejärel kolinud külmemasse riiki, kuid see on ohutu ja täiesti normaalne.

# 2 – Jahutusvedeliku leke

Juhul, kui valge suits ilmub ka üles soojenenud mootori korral või kiirendamisel, võib tegemist olla jahutusvedeliku sisemise lekkega. Jahutusvedeliku sisemise lekke kõige iseloomulikum sümptom on see, et väljalasketorust eralduv suitsupilv jätab endast maha magusa lõhna. Kui valge suits eraldub järjekindlalt ning on lisaks magusa lõhnaga, on probleemi allikaks kindlasti jahutusvedeliku lekkimine.

Tavaliselt on jahutusvedeliku lekke põhjuseks pragu kas silindripeas või isegi mootoriplokis. Isegi, kui pragu on väike, võib jahutusvedelik siiski kergesti välja pääseda ja ära rikkuda ka mootoriõli. Seetõttu muutub väljalasketorust eralduv heitgaas valgeks. Jahutusvedeliku ja mootoriõli kombinatsioon annab väljuvale suitsupilvele piimja tooni. Valge suitsu tekkimiseks piisab vaid väikesest kogusest jahutusvedelikust, mis on sattunud põlemiskambrisse.

Siis, kui jahutusvedeliku tase langeb ja konkreetne süsteem ei tööta enam korrektselt, hakkab mootor üle kuumenema. Seejärel tekivad probleemid silindripea tihenditega, mis ei toimi ülekuumenemise korral ootuspäraselt. Tagajärjeks on mootori tavapärasest kiirem kulumine ning selle sisemiste komponentide kahjustused.

# 3 – Kolvirõnga või ventiilitihendi leke

Suitsu võimalikeks põhjusteks on ka ventiilitihendite või kolvirõngaste lekked. Taolisel juhul toovad vigased tihendid või kolvirõngad kaasa õli sattumise põlemiskambrisse, mis seejärel seguneb kütusega ja põleb. Tulemuseks on valge või kergelt sinakas suits, mis väljub väljalaskekollektorist.

Kõige lihtsam viis suitsuga seotud probleemide lahendamiseks on auto viimine lähimasse remonditöökotta niipea, kui märkate esimesi sümptomeid. Juhul, kui püüate autot remontida kodus, ärge eemaldage jahutusvedeliku paagi korki töötava mootoriga, sest mootor on liiga kuum ja võib põhjustada tõsiseid vigastusi. Andke autole võimalus maha jahtuda, seejärel kontrollige mahutit ja vaadake, milline on jahutusvedeliku tase. Kui jahutusvedelik tundub olevat normaalsel tasemel, siis tuleb kontrollida jahutussüsteemi rõhku. See aitab täpsemalt välja selgitada, kust jahutusvedelik lekib.

# 4 – Vigane kütusepihusti

Vigane kütusepihusti, mis on jäänud avatud asendisse või lekib o-rõngast, toob põlemiskambrisse liiga palju kütust. Üleliigne kütus ei põle mootoris täielikult ära ja seetõttu eraldub väljalasketorust valget või halli suitsu. Lahenduseks on vigase pihust (või selle o-rõnga) asendamine.

kütusepihusti

Kõige raskem ülesanne on välja selgitada, milline kütusepihusti on vigane. Sõltuvalt sõiduki läbisõidust võib mehaanik soovitada kõigi pihustite asendamist, sest üldjuhul ei ole konkreetsed varuosad väga kallid.

# 5 – Pritsepumba vale ajastus (diiselmootorid)

diiselmootoriga

Diiselmootori pritsepump peab olema täpselt ajastatud ja õige kütuserõhuga. Juhul, kui ajastus ei vasta ettenähtud parameetritele, võib mootorisse jõuda liiga palju kütust, mis ei põle täielikult, vaid eraldub läbi väljalaskesüsteemi valge või halli suitsuna.

Loe veel:

Summad kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.