autoDNA soovitab
Põhjused väljalasketorust eraldub vett

Põhjused, miks auto väljalasketorust eraldub vett

2 oktoober 2018

Sisepõlemismootoriga sõidukis tekivad põlemisprotsessi ajal heitgaasid. Loomulikult ei saa need gaasid jääda mootorisse ning seetõttu on kõik autod varustatud väljalaskesüsteemiga. Põhimõtteliselt on see torustik, mis võimaldab heitgaasidel mootorist välja voolata. Torustik viib heitgaasid läbi väljalasketoru ümbritsevasse keskkonda.

Mõnikord võite märgata, et väljalasketorust eraldub ka vett. See tähendab, et mingil põhjusel on vesi sattunud sõiduki heitgaasisüsteemi. Sellisel juhul ei ole vaja tingimata paanikasse sattuda, sest alati ei ole tegemist tõsise probleemiga. Samas on kasulik mõista kõiki võimalikke faktoreid, mis võivad põhjustada vee eraldumist sõiduki väljalasketorust. See aitab juhil ennetada tõsiseid rikkeid. Võimalike probleemide tundmine aitab otsustada, kas põhjus on piisavalt tõsine, et auto mehaaniku juurde viia.

 

Mis asi on autoDNA?

Kas olete sellest artiklist huvitatud? Tutvu ka toodetega, mida pakub autoDNA – juhtiv USA ja Euroopa päritoluga sõidukite ajaloo aruannete pakkuja . VIN-koodi kontroll aitab teil vältida lisakulusid, mis on seotud tundmatu minevikuga auto ostmisega. Teenus on saadaval 24/7 aastaringselt – vaja on vaid internetiühendust ja kontrollitava sõiduki VIN-numbrit.

 

4 levinuimat põhjust

Allpool leiate 4 levinuimat põhjust, miks väljalasketorust eraldub vett:

Mootori kondensatsioon – Mootori sisepõlemisprotsessi käigus moodustuvad mitmesugused saasteained. Kolm peamist saasteainet on veeaur, lämmastik ja süsinikdioksiid. Heitgaaside väljutamisel põlemiskambrist segunevad omavahel süsinikdioksiid ja vesi. Mida rohkem mootor jahtub, seda nähtavamaks muutub kondensatsioon. Väljalasketorust hakkavad eralduma väikesed veetilgad.

Kuum mootor – Sõiduki mootor genereerib kõige rohkem soojust selle esmasel käivitamisel. Mootoriõli vajab aga aega ringlemiseks, et komponente määrida ja maha jahutada. Kui sõiduki mootor on kuum, on kuum ka heitgaasisüsteem. Juhul, kui välistemperatuur on külm, tekib süsteemis kondensatsioon. Vesi eraldub väljalasketorust paari minuti jooksul ning seejärel tilkumine lakkab. Kui tilkumine ei lõppe, võib tegemist olla tõsise probleemiga.

Katalüüsmuundur – Igal autol on komponent, mida nimetatakse katalüüsmuunduriks. Konkreetne komponent vähendab mürgiste gaaside koguseid, mis eralduvad heitgaasisüsteemi kaudu. See tähendab, et sõiduki heitgaasid on vähem kahjulikud nii keskkonnale kui inimestele. Samuti tekib protsessi käigus väike kogus veeauru, mille tagajärjel võivad väljalasketorust eralduda veetilgad.

Probleemid kolbide või rõngastega – Loetelu kolme esimese põhjuse pärast ei ole vaja muretseda. Muretseda tuleb aga siis, kui väljalasketorust eraldub vett kolbide või kolvirõngastega seotud probleemide tõttu. Tavaliselt eraldub sellisel juhul väljalasketorus samaaegselt nii vett kui ka suitsu. Mõnikord on võimalik tunda põlemise lõhna. Vahest võib tunda ka magusat lõhna, mis on veelgi hullem. Mõlemal juhul peate auto viivitamatult mehaaniku juurde viima, sest probleem vajab lahendamist.

Nõuanded

Enamikul juhtudest on tegemist veeauru tekkega süsteemis. Kui väliskeskkond on külm, on külm ka sõiduki väljalasketoru ja teised seotud komponendid. See omakorda tähendab, et mootori töötamise käigus tekkiv soojus põhjustab süsteemis leiduva veeauru kondenseerumist. Kuna heitgaasisüsteemis leidub tavaliselt alati teatud määral vett, on loomulik, et kondensatsioon eraldub sõiduki väljalasketoru kaudu.