autoDNA soovitab
Millistest riikidest on mõttekas osta kasutatud autot?

Millistest riikidest on mõttekas osta kasutatud autot?

25 märts 2016

Mõne aasta eest toodi kasutatud autosid eelkõige Saksamaalt. Head teed, mitte eriti suur vahemaa, soodsad hinnad – kõik see veenis sõitma poolakate läänenaabri juurde autot ostma. Täna ei ole kasutatud autode valik Saksamaal enam nii rikkalik ning seetõttu tasub kaaluda, millistest riikidest veel oleks mõttekas soetada kasutatud auto.


Millistest riikidest on mõttekas osta kasutatud autot?

BELGIA
Belgia – see on Brüssel. Brüsselis aga asub Euroopa parlament, mis tähendab seda, et Belgiasse autot ostma suundudes võime me arvestada suure valiku peaaegu uute, väga heas seisundis olevate premium klassi autodega (mitte vanemad kui neli aastat). Peamiselt on need autod kuulunud endistele diplomaatidele, kes kas vahetavad autosid iga paari aasta tagant või ka – lõpetades oma töö Brüsselis – pöörduvad tagasi oma kodumaale ning vabanevad Belgias viibimise ajal kasutatud autodest. Loomulikult kasutavad nad autosid ostes diplomaadisoodustusi, seetõttu saavad nad tihtipeale pakkuda ka päris soodsat müügihinda. Juhul kui otsite prantsuse, saksa või isegi jaapani hästi hoitud luksusklassi autot, peaks Belgia kindlasti olema teie poolt autootsingute käigus külastatavate riikide nimistus.
HOLLAND
Hollandisse võite siirduda prantsuse või jaapani auto järele, kuigi need on seal natuke kallimad kui Saksamaal. Samas võime autot Hollandist ostes olla veendunud, et auto odomeetri näit ei ole tagasi keeratud, sest Hollandis on see kuritegu. Samuti on teil võimalus kontrollida olemasolevat läbisõitu VIN-koodi alusel, lihtsalt sisestades selle kas autoDNA kodulehele või Hollandi NAP andmebaasi.
ITAALIA
Itaalia tänavail on raske leida vanu autosid, mida suurel hulgal leidub Poolas, sest itaallased vahetavad oma mitu aastat vanad autod kiiresti uute vastu välja. Kahjuks aga ei hoolitse itaallased oma autode eest eriti hästi ning seetõttu on paljud müügis olevad autod haletsusväärses seisundis. Isegi juhul kui auto ei ole kannatanud liiklusõnnetuses, võite vabalt sattuda kulunud rooli, pleekinud salongi ja kehvalt hooldatud auto peale. Sellele vaatamata on päikesepaistelisel Itaalial omad plussid, sest roostetanud autosid leidub Itaalias harva – seda isegi siis kui auto vanus ületab 10 aastat. Itaalias autot ostes aga pöörake tähelepanu odomeetri näidule – nagu ka poolakad, nii ka itaallased keeravad neid tihti tagasi, varjates selliselt auto suurt läbisõitu.
TAANI
Taani tundub olevat riik, kust tasub osta kasutatud autot. Taanlased maksavad autot ostes kallist hinda (kõrgete maksude tõttu) ning seetõttu hoolitsevad oma autode eest ning ei hoia kokku varuosade arvelt. Kõrge hinna tõttu sõidavad nad aga nii oma uute kui ka kasutatud autodega pikka aega. Taanlased ei keera odomeetri näitusid tagasi, sest õiget odomeetri näitu on Taanis võimalik kontrollida läbi interneti (see registreeritakse pärast igat tehnilist hooldust). Tegelikult oleks poolakal soodne osta auto taanlaselt, sest juhul kui auto on ostetud Taanis, saavad poolakad tagasi osa tasutud maksust, mille tulemusena muutub hind esialgse muljega võrreldes rohkem kui soodsaks.
PRANTSUSMAA
Autoost Prantsusmaal võib tekitada natuke rohkem keerukust kui auto soetamine näiteks Saksamaal. Seda seetõttu, et seadus nõuab auto välismaale viimisel spetsiaalse numbrimärgi tegemist, juhul kui soovite selle autoga ise sõita. See aga võtab aega kuni 2 päeva. Kui soovite soetada auto Prantsusmaal, võite kindlalt arvestada diiselmootoriga autode suure valikuga, kuid autod ei ole ideaalses seisundis, sest prantslaste autod on tihti kahjustatud ning tihti ka avariijärgsed.
SAKSAMAA
Juhul kui eeltoodud auto leidmise võimalused teid veenda ei suutnud, võite oma võimeid proovida ja leida endale sõiduk poolakate läänenaabrite juurest Saksamaalt. Saksamaale autot ostma sõites on parimaks lahenduseks osta see otsese omaniku käest ning tuleks vältida väikeseid automüügifirmasid, eriti selliseid, kelle omanikeks on türklased. Üheks lõksuks, millesse Saksamaal autot soetades võime langeda, on asjaolu, et Saksamaa automüügiplatsidel võib tihti kohata teistest Euroopa Liidu riikidest sisseveetud autosid. Lisaks sellele väheneb ilma kahjustusteta autode hulk, mida müüdaks vaid nende vanuse tõttu. Lõppkokkuvõtteks võib öelda, et täna ei ole enam nii lihtne leida suhteliselt uut, suurepärases seisundis olevat kasutatud autot. Paari aasta eest oli see veel võimalik. Seepärast enne välismaale autot ostma suundumist mõistlik kindlasti kontrollida, kas ei oleks siiski soodsam osta auto siinsamas kohapeal oma riigis. Samuti oleks mõttekas ka arvutada kui palju suurendavad teie poolt valitud auto hinda tollimaksud, muud maksud, reisikulud, transport ja ööbimine välismaal. Võibolla saate samaväärse auto osta siinsamas kodumaal mõnelt autoplatsilt või eraisikult.

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.