autoDNA soovitab
kindlustuse-huvitis

Kallid kindlustuse poolsed remonditööd

23 veebruar 2023

Tänapäevased autod muutuvad järjest keerukamaks ja nende parandamine kallimaks. Enamasti kasutatavad LED-tüüpi tuled, arenenud elektroonika ja kasvavad kulud (sealhulgas kvalifitseeritud remonditöökoja töötajate palgad) võivad isegi suhteliselt väikese remonditöö muuta kalliks.

Seda illustreerib hästi näide kahjudes, mille põhjuseks oli kokkupõrge hirvega Toyota RAV4 pikamaa-katse ajal. Katse korraldajateks olid väljaande “Motor” toimetajad. Pärast vahejuhtumit vajas remonti auto esiosa, mis läks maksma üle 7000 euro, sealhulgas oli varuosade maksumuseks tervelt 6000 eurot. Suurim summa, ligi 3000 eurot, kulutati esilaternatele. Selle põhjal on lihtne välja arvutada, et tööjõukulud üksi olid rohkem kui 1000 eurot. Esindusest lahkumise hetkel oli testitud auto hind umbes 40 000 eurot, mis tähendab, et selle üksiku juhtumi remondikulud moodustasid peaaegu 20% uue auto hinnast!
Konkreetne näide illustreerib, et kallid kindlustuse poolsed remonditööd pole midagi erakordset, ning et taoline variant on kuni mõne aasta vanuste autode puhul standardiks. Tasub mainida, et kindlustuskahju summa (seda ka hävinud sõidukite puhul), ei koosne ainult osade maksumusest, vaid ka tööjõukuludest – mis enamasti hõlmab professionaalset keretööd ja värvimist (sh värvi maksumus). See tähendab, et osade maksumus moodustab kahju hüvitamisel vähemalt 30–40% kogusummast, enamasti on see umbes 50–80%. Ülejäänu on tööjõukulu ja mõnel juhul värvikulud.
Seetõttu pole mõtet karta kahju, mis ulatub mitme tuhande euroni – nagu ülalkirjeldatud Toyota RAV4 näites. Kui remont on toimunud nõuetekohaseid standardeid järgides, säilitab auto funktsionaalsuse ja ohutuse osas endiselt oma täieliku väärtuse. Täpselt nagu vanema auto renoveerimise puhul, mis on aeganõudev ja kallis, kuid taastab sõiduki algupärase jõudluse. Ka kasutatud auto puhul on võimalik taastada selle algne seisukord enne õnnetust, kuid see eeldab uute osade kasutamist ja tööde läbiviimist remonditöökojas, mis järgib vastavaid standardeid. Neid tingimusi on kõige lihtsam täita, kui valite remonditöökoja, mis on kindlustusseltsiga partnerluses.

 

 

Kuidas näeb välja remont kindlustusseltsi koostööpartnerite juures?

Partner-töökodade hulka kuuluvad nii tootja poolt volitatud esindused kui ka sõltumatud hooldusjaamad. Partnerlussuhte korral võib klient lasta töökojal remondi ulatuse ja maksumuse osas kokku leppida otse kindlustusfirmaga. Sellest lähtuvalt maksab kindlustusselts teenuse eest tasumisele kuuluva summa otse remonditöökojale, eelnevalt kokkulepitud ulatuses. Üha tavalisem on see, et autoomanikule antakse isegi ainult kohustusliku liikluskindlustuse korral võimalus auto parandamiseks kindlustusseltsiga partnerluses olevas töökojas. Selline lahendus on kasulik ja mugav – sõiduki omanik ei pea oma aega kulutama remonditöökoja otsimiseks ega osade eest ettemaksu tasuma.

 

Uuri lähemalt

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Loe veel: