autoDNA soovitab

Auto piduriklotside keskmine eluiga

4 aprill 2019

Sõiduki pidurisüsteem sõltub piduriklotside seisukorrast. Auto rataste külge on tavaliselt kinnitatud kettad. Need kettad pöörlevad auto liikumisel väga kiiresti.

Siis, kui sõiduki aeglustamiseks piduripedaalile vajutatakse, surutakse piduriklotsid vastu kettaid ning selle tagajärjel tekib hõõrdumine. Hõõrdumine takistab ketaste pöörlemist, mis omakorda avaldab sama mõju sõiduki ratastele.

Piduriklotsid saavad palju vatti iga kord, kui autojuht piduripedaalile astub. Kõik pidurisadulad ja piduri hõõrdematerjalid muutuvad lõpuks kasutuskõlbmatuks. Sellisel puhul pole muud valikut kui piduriklotsid uute vastu välja vahetada.

Tavaliselt tuleb kõik piduriklotsid asendada ühel ajal, sest vastasel juhul on need erinevate kulumisastmetega. Taoline erinevus mõjutab negatiivselt pidurisüsteemi stabiilsust.

 

 

Nüüd jõuame olulise küsimus juurde. Kui kaua piduriklotsid kestavad? Vastus sellele küsimusele sõltub sellest, millise tootja käest küsida. Enamik neist ütleb, et piduriklotsid tuleb välja vahetada umbes iga 100 000 kilomeetri järel.

Samas võivad mõned tootjad soovitada konkreetse protseduuri ettevõtmist iga 50 000 km järel. Juhul, kui kasutate oma sõidukit hoolikalt ja ei kuritarvita piduripedaali liiga tihti, võivad piduriklotsid kesta kuni 160 000km.

Mida piduriklotside puhul silmas pidada

Teie sõiduharjumused mängivad piduriklotside eluea pikkuses suurt rolli. Näiteks, kui sõidate palju tihedas linnaliikluses, võite eeldada, et piduriklotsid kuluvad üsna kiiresti. See on tingitud pidevast pidurdamisest ja kiirendamisest, mis on taolise sõidustiili puhul hädavajalik.

Juhul, kui olete keegi, kes tavaliselt liigub kiirteedel ja maanteedel, kuluvad sõiduki piduriklotsid tõenäoliselt palju aeglasemalt. Seda tüüpi sõidustiil võimaldab komponentide eluiga pikendada eelpool mainitud 160 000 kilomeetrini.

Teine oluline tegur, mida arvesse võtta, on kasutatavate piduriklotside tüüp. Neli peamist tüüpi on orgaanilised, poolmetallist, vähese metallisisaldusega ja keraamilised. Piduriklotside kasutusomadused sõltuvad suurel määral nende materjalist.

Kõige vastupidavamad, kuid samas kõige kallimad piduriklotsid on keraamilised (ehk sünteetilised). Paremuselt teine valik on poolmetall, sest see on kuumakindel.

Loe veel: