autoDNA soovitab
Kütusekulu müüdid

Säästlik sõidustiil – 10 valearusaama väikese kütusekulu kohta.

29 märts 2018

Mitmed autojuhid peavad ökonoomset liiklemist prioriteediks. Vihjete leidmine raha säästmiseks on lihtne – kahjuks on vähemalt pooled neist valed. Te võite uskuda, et olete säästlik, kuid tegelikult tarbib sõiduk tavapärasest isegi rohkem kütust.

Ökonoomne sõidustiil – müüdid

Müüt 1: Kõrge kvaliteediga kütus kestab kauem

Ettevõtted kulutavad palju aega, et leida oma tootele nimi, mis kliendi jaoks piisavalt atraktiivselt kõlaks. Samas ei saa nad aga garanteerida, et 98 või kõrgema klassi diislikütuse kasutamine muudab Teie auto võimsamaks või kulud odavamaks. Võite kindel olla vaid selles, et kulutate rohkem raha kütusele. Premium-klassi kütus on tavaliselt palju kallim kui ülejäänud. 60-liitrine paak võib kulusid tõsta kuni 5 euro võrra.

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

Kui tahate kasutada kõrgklassi kütust, selgitage välja, mida konkreetse sõiduki tootja soovitab. Kui nad soovitavad kõrgema kvaliteediga kütust, siis peaksite nende soovitust järgima. Kui mitte (selliseid soovitusi leiate sõiduki käsiraamatust), on parem kasutada tavalist kütust.

Müüt 2: automaatkäigukastiga ei ole võimalik ökonoomselt liigelda

Isegi kui automaatkäigukast tähendab suuremat tarbimist, arendatakse seda tehnoloogiat pidevalt. Vanemad automaatsed sõidukid võivad kütust tarbida rohkem, kuid uued mudelid muutuvad üha odavamaks – varsti pole enam mingit märgatavat vahet, mille pärast muretseda.

Müüt 3: väiksem mootor = suuremad säästud

See müüt põhineb spetsialistide seas väga populaarsel vähendamise ideel. Lühidalt, vähendamine tähendab mootori võimsuse vähendamist, et pakkuda väiksemat tarbimist koos täiendavate lahendustega (näiteks kaasaegsed sissepritsesüsteemid või turbolaadimine), mis kompenseerivad tekkivat jõudluse kadu. Teoreetiliselt peaksid sellised mootorid tarbima vähem kütust. Kuid peaksite meeles pidama järgmist: kõik vähendamise katsed ei ole hästi välja kukkunud. Mõned neist ei pakkunud oodatavat jõudlust ja kuigi nad aitasid ajutiselt raha kokku hoida, muutusid need sõidukid pikas perspektiivis palju kulukamaks, sest vaja oli investeerida remonditöödesse ja mootori vahetamisesse (mida juhtus palju sagedamini kui tavamõõtmetes mootorite puhul).

 

 Müüt 4: tühikäigul sõitmine vähendab kütusekulu

Vastupidiselt levinud arvamusele tarbitakse ka tühikäigul sõites palju kütust. Kui mootor on tühikäigul, on see pidevalt kütusega varustatud. Kui vahetate käiku, kuid ei kiirenda, on kütusevarustus ära lõigatud. Seetõttu säästate rohkem raha siis, kui kasutate kiiruse vähendamiseks mootorit, selle asemel, et punase tule ees tühikäigule üle minna.

Müüt 5: aegalsemalt kiirendamine aitab kütust säästa

Sõidu ajal peaksite kindlasti kiirendama nii ruttu kui võimalik. Olge ettevaatlik ja tehke seda sujuvalt: ärge suruge pedaali põrandale ega hoidke seda liiga kaua. Kõige parem on vajutada pedaali piisavalt tugevalt, et see jõuab poolele teele.

Müüt 6: mootori madal pöörlemiskiirus on ökonoomne

See lihtsalt ei ole tõsi. Säästlik sõit tähendab optimaalse mootori pöörlemiskiiruse hoidmist. See ei tähenda, et kiirus peaks olema madal. Enamus bensiinimootoritest töötab 2000-3000 pööret minutis; diiselmootorite puhul on see 1500-2000 p/min. Diiselmootorite puhul on erinevused suuremad kui bensiinimootorite puhul, seega tutvuge oma sõiduki käsiraamatuga. See näitab, milline vahemik Teie autole kõige paremini sobib.

Müüt 7: mida aeglasem, seda odavam

Õnneks on ka see vale. Tarbimine on tõepoolest seotud sõidu kiirusega, kuid kõik sõltub mootori omadustest. Tüüpilise pereauto tarbimine on kõige madalam, kui kasutate suurimat käiku 80-90 km/h juures.

Müüt 8: mida vanem auto, seda rohkem kütust see tarbib

On tõsi, et aastaid tagasi valmistatud autod tarbivad rohkem kütust kui uued. Siiski, isegi kui Teie auto vananeb, ei tohiks kütusetarbimine muutuda. Juhul, kui märkate kütusekulu suurenemist, peaksite sõiduki üle vaatama, sest tõeäoliselt on tegemist rikkega.

Müüt 9: autot tuleb enne sõidu alustamist soojendada

Nagu me juba selgitasime, tähendab tühikäik suuremat tarbimist, nii et Te lihtsalt raiskate oma raha. Mitte ainult seda – uusimad jõuallikad soojenevad sõidu ajal paremini. Kuid on üks tingimus: sõidu alguses ei tohiks liiga järsku kiirendada ega saavutada väga kõrget pöörete arvu. Oodake kõigepealt, kuni mootor on üles soojenenud.

Müüt 10: start-stop süsteem suurendab kütusekulu

Tegelikult aitab start-stop raha säästa, kuna see võimaldab Teil mootorit kasutada ainult siis, kui see on vajalik. Kahjuks tähendab see suuremat koormust generaatorile ja starterile, mis võib põhjustada turbolaadurite kulumist. Kasutage seda ettevaatlikult.

Ökonoomne sõidustiil – faktid

 

Fakt 1: peaksite keskenduma sujuvale liikumisele

See on tõsi: sujuvam sõit on odavam. Teie auto tarbib rohkem kütust just siis, kui kiirendate. Säästlik sõidustiil ei tähenda kindlasti järskude kiirenduste ja pidurduste kombinatsiooni. Säästlik sõidustiil on soovitud kiiruse saavutamine sujuvalt, kuid mitte liiga aeglaselt. Samuti peate paar sammu ette mõtlema, et Te ei peaks iga kord pidurdama, kui oleksite võinud lihtsalt aeglustada.

Fakt 2: võtmeks on rehvirõhk

Kui rõhk rehvides on madal, tarbib auto rohkem kütust; kui rõhk on liiga kõrge, on rehve kergem purustada. Seega veenduge, et rehvirõhk vastaks sõiduki tootja poolt soovitatud tasemele.

Fakti 3: Te ei pea kõikjal sõitma!

See võib tunduda banaalne, kuid paljud juhid sõidavad kõikjale lihtsalt seetõttu, et nad on sellega harjunud. Kui jälgite hommikusi liiklusummikuid, märkate, et paljud inimesed on autos üksinda, kuigi nad jagavad sama marsruuti teiste töökaaslastega. Kui nad hüppaksid ühte autosse, oleks see palju odavam kõigi jaoks. Mõnikord tähendab auto garaaži jätmine ka ajalist võitu. Ühistransport võib tõesti olla palju kiirem ja odavam kui autoga sõitmine. Soojade ilmadega on suurepärane alternatiiv jalgrattasõit. See tähendab tohutut kokkuhoidu ning on ühtlasi tervisele kasulik.

Kui Teie töö ei võimalda autosõidust loobuda, siis proovige oma sõidukit vähem kasutada vabal ajal. Perekondlike koosviibimiste korral leppige kokku teiste osalejatega ning vältige üleliigsete sõidukite kasutamist. Nädalavahetusel viige oma pere kaubanduskeskuse asemel rattamatkale. Talvisel ajal võtke ette jalutuskäik parki või metsa. Nad naudivad seda kindlasti!

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Summary