autoDNA soovitab
Turvapatjade asendamise keskmine maksumus

Turvapatjade asendamise keskmine maksumus

6 september 2017

Kui olete sattunud õnnetusse, mille tagajärjel on aktiveerunud kõik auto turvapadjad, võivad kulud osutada väga suureks, sest vastavad süsteemiosad on nüüd kahjustunud. See tähendab, et peate asendama kõik defektsed osad nagu esiistme turvapadja sensorid, turvapadja ECU, juhipoolse turvapadja, reisijaistme turvapadja, esiistmete turvavöö pingutid, armatuurlaua (mõnel mudelil on reisija turvapadi paigaldatud armatuurlauale) ja mõnikord ka roolimehhanismi. Turvapatjade kohta lisateabe saamiseks lugege allpool välja toodud artiklit:

Mis on turvapadjad?

Turvapadjad on ohutusmeetmed, mis on paigaldatud selleks, et kaitsta sõidukijuhi ja kaasreisija pead ja ülakeha. Nad täituvad kiiresti ja on kasutusel lisaks turvavöödele. Ebameeldivate üllatuste vältimiseks on enne turvapatjade vahetamist soovitatav välja selgitada tööde ligikaudne maksumus.

 

Turvapadjasüsteemi komponendid

  1. Eesmised ja külgmised turvapadjad (löögisensorid)
  2. Turvapatjade ECU (SRS turvapadja moodul)
  3. Rooli turvapadi
  4. Kaasreisija turvapadi
  5. Põlve turvapadi
  6. Külgmine turvapadi
  7. Turvavöö pinguti

 

Kõik need komponendid on seotud turvapatjade süsteemiga. Turvapatjade aktiveerumisel kahjustuvad kõik selle komponendid, sh turvapatjade ECU, turvapatjade andurid ja turvavööde pingutid. Selle tulemusena peate need kõik samaaegselt asendama.

Selleks, et protsessi paremini mõista, vaadake järgnevat videot:

 

Turvapatjade keskmine maksumus

Juhipoolsete turvapadjade asendamine võib maksata 200-600 eurot või isegi rohkem. Hind sõltub sõiduki väljalaskeaastast, margist ja mudelist. Reisijpoolsed turvapadjad maksavad 350-850 eurot või rohkem. Külgmised ja põlve turvapadjad ei ole nii laialt levinud kui juhi- ja reisijaistme turvapadjad, kuid nende maksumus on sarnane reisijapoolsete turvapatjade hindadega. Hinnad võivad varieeruda sõltuvalt nende disainist ja suurusest. Internetist ostest võivad turvapadjad olla odavamad, kuid neil on tavaliselt piiratud garantii.

Turvapatjade professionaalse asendamise kogumaksumus võib ulatuda 850-5000 euroni, sõltuvalt sõiduki väljalaskeaastast, margist ja mudelist ning turvapatjade asukohtadest, arvust ja muudest seotud osadest, mis vahetamist vajavad (näiteks armatuurlaud, turvapadja arvuti, vedrud, andurid, tuuleklaas ja rool). Tööjõukulud on tavaliselt vahemikus 25 kuni 70 eurot tunnis.

 

Millega on vaja arvestada?

 

Ohutust silmas pidades on vaja turvapatjade asendamiseks palgata professionaalne tehnik. Turvapatju ei saa korduvalt kasutada. Mõningatel juhtudel võib korduvkasutada aktiveerumata turvapatju, mis on olnud kasutuses teises sõidukis, kuid seda tuleks teha ainult viimase abinõuna.

Teie auto reisijaistme jaoks peab olema paigaldatud turvapadja sisse-välja lüliti. Seda kasutatakse siis, kui kaasreisijaks on 13-aastane või noorem isik, või meditsiiniliste probleemidega isik, kuna turvapadja suurus ja surve võivad neile põhjustada tõsiseid vigastusi.

Tuvapadja ostmine

Kui soovite oma autosse paigaldada uusi turvapatju, siis pöörduge auto remonditöökoja, müügiesinduse või autoosade poe poole. Samuti leidub poode, mis on spetsialiseerunud turvapatjadega seotud teenustele. Küsige soovitusi, et leida hea mehaanik, kelle töökvaliteedis võite kindel olla.

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Loe veel:

Summary