autoDNA soovitab
pardakaamerad

Auto pardakaamerad. Kas tasub osta ja kuidas valida?

17 jaanuar 2019

Auto pardakaamera on kasulik abivahend iga juhi jaoks. See mõjutab positiivselt teisi juhte ja võib liiklusõnnetuse korral olla tõestusmaterjaliks teie süütuse tõestamiseks. Pardakaamera arvelt ei ole mõistlik raha kokku hoida, kuna see võib ühel päeval olla suureks abiks. Lihtsalt tuleb olla tähelepanelik ja osta selline kaamera, mis vastab Teie vajadustele.

Miks on osta pardakaamera?

Tänapäeval muutuvad pardakaamerad järjest populaarsemaks. Selle üle ei tohiks imestada, kuna need on suhteliselt odavad ja väga kasulikud. Liikluses on palju sõidukijuhte, kes rikuvad regulaarselt liiklusreegleid. Mida rohkem on liikluses sõidukeid, mis on varustatud pardakaameratega, seda suurem on võimalus tabada liiklusreeglite rikkujaid ja teatada neist politseile.

 

Tutvu autoDNA-ga

Kas olete sellest artiklist huvitatud? Tutvu ka toodetega, mida pakub autoDNA – juhtiv USA ja Euroopa päritoluga sõidukite ajaloo aruannete pakkuja . VIN-koodi kontroll aitab teil vältida lisakulusid, mis on seotud tundmatu minevikuga auto ostmisega. Teenus on saadaval 24/7 aastaringselt – vaja on vaid internetiühendust ja kontrollitava sõiduki VIN-numbrit.

 

Ainuüksi teadmine, et liiklusesse on tekkinud järjest rohkem sõidukeid, mis on varustatud pardakaameratega, võib tagada parema käitumise teiste autojuhtide poolt. Kiiruskaamerate puhul on võimalik lihtsalt kiirust vähendada kuni sõiduk kaamera vaateväljast kaob ja hiljem jälle kiirust tõsta, kuid kui teised juhid sinu ees ja taga kogu aeg salvestavad, siis on kergem vahele jääda kiiruseületamisega. Võibolla paneb see inimesed mõtlema, sest tihti satuvad pardakaamerate salvestused internetti üles.

Pardakaamera mõjutab positiivselt ka kaamera omaniku sõitmisharjumusi. Kui te teate, et Teie tegevusi koguaeg salvestatakse, siis käitute Te tõenäoliselt liikluses natuke mõistlikumalt. See oleks piinlik olukord, kui Te näitaksite tuttavatele paari videolõiku, mida olete reisi jooksul salvestanud, ja tuleks välja, et te ei oska liikluses mõistlikult käituda. Videosalvestuste tagantjärgi vaatamine võib aidata parandada teie sõitmisharjumusi. Vahepeal ei pane te tähelegi, kui teete sõitmise ajal vigu. Kaamera paljastab need vead halastamatult.

Pardakaamera ei aita õnnetusi ainult vältida, vaid aitab ka siis, kui need ongi juhtunud. Kui sõitsite vastavalt liiklusreeglitele, siis on salvestused Teie õiguse tõenduseks. Salvestusi on võimalik anda politseile ja see aitab vältida olukorda, kus õnnetuse põhjustaja üritab süüd Teie peale ajada. Lisaks aitab see lahendada ka probleeme teie kindlustajaga. Teatud riikides on võimalik alandada kindlustuse hinda, kui paigaldada autosse pardakaamera.

Pardakaamera salvestused võivad sisaldada ka tähtsaid mälestusi. Kui käite kuskil reisimas, siis Te näete tõenäoliselt palju imelisi asju, mida on võimalik hiljem tagantjärgi vaadata. Eriti kuna sõites ei suuda Te täielikult keskenduda ümbritsevale, kuna suurem osa tähelepanust kulub sõitmisele.

Kas pardakaameratel on ka miinuseid? Vaevalt, kuid kahjuks on pardakaamera lisakoormuseks teie auto akule. Pardakaamera ei tohiks üldjuhul probleeme põhjustada, kui tegemist ei ole vigase pardakaameraga. Pardakaerat ei tohi unustada enne autost lahkumist eemaldad ja sisse minnes uuesti paigaldada. Elektrooniliste vidinate autosse jätmine on kutse varastele, kes lõhuvad akna ära selleks, et varastada kõik lahtised elektroonilised vidinad. Kogu aeg pardakaamera eemaldamine ja uuesti paigaldamine võib olla väga tülikas. Sel juhul võib kasutada kaamerat ainult pikematel sõitudel. See on parem kui mitte midagi.

Kuidas valida pardakaamerat?

Turul on palju erinevaid pardakaameraid. Mõned neist on saadaval isegi ainult 20 euroga. Proovime täpsustada, mida silmas pidada pardakaamera ostmisel.

Oluline on pildikvaliteet

Tööülesande täitmiseks on minimaalselt vajalik 1280 x 720 px resolutsioon (niinimetatud 720p või HD). Kõige optimaalsem on FULL HD: 1920 x 1080 px. Kui kasutad madalama resolutsiooniga kaameraid, siis on pildikvaliteet kehv: ei ole võimalik lugeda sõiduki registreerimismärki ega nautida hea pildikvaliteediga salvestusi.

Vaateväli

120 kraadi on minimaalselt aktsepteeritav vaateväli, kuigi 150 kraadise vaateväljaga kaamerad on eelistatud. Mida suurem on vaateväli, seda rohkem ümbritsevat on võimalik salvestada.

GPS

Kui teie seadmel on veel lisaks GPS, siis ei salvesta see ainult liiklusolukorda, vaid ka Teie asukoha ja kiiruse. See võib olla kasulik paljudel juhtudel: seda võib kasutada, kui on vaja tõestada, et te ei ületanud kiirust, ja see võimaldab kindlaks teha, kus te kogesite meeldejäävaid sündmusi enda reisil.

Tuleb meeles pidada, et pardakaamerad salvestavad mälukaartidele. See on väga mugav, sest Te ei pea eemaldama kaamerat selleks, et kopeerida videod enda arvutisse. Mälukaart, mis läheb pardakaamerasse, peab olema suure salvestusruumiga ja kiire laadimiskiirusega. Mõlemad parameetrid on vajalikud hea pildikvaliteedi tagamiseks.

Loe veel:

Turvaline Auto – sõiduki kõige olulisem turvavarustus

Kohustuslikud ohutussüsteemid autos

2017 aasta turvaliseim auto – Millist mudelit valida?