autoDNA soovitab
Auto naisterahvale – kuidas valida? autoDNA

Auto naisterahvale – kuidas valida?

26 juuli 2015

Auto naisterahvale – tähtsaimad aspektid 

Leidub naisi, kes küsimusele: “Millist autot te sooviksite?” vastavad: “Roosat!”. Kuid samas leidub ka palju nõudlikumaid autot kasutavaid daame, kes autot ostes pööravad lisaks auto värvitoonile tähelepanu ka muudele olulisematele auto koostisosadele. Naistel on tavaliselt:

  • Väikesed autod. Väikeklassi auto sobib ideaalselt linnaliikluses seiklemiseks ja nende kohta andsime detailsema kirjelduse juba eelmises artiklis – Millele peaks pöörama tähelepanu väikest, linnaoludesse sobivat autot soetades? Praktika näitab, et naistel on lihtsam harjuda väikese autoga sõitmisega (vähemalt esimestel linnasõidukuudel), sest väikeste autodega sõitsid nad ka autojuhikursustel. Väike auto näitab oma häid omadusi kõige ilmekamalt just linnas ja kaubanduskeskuste juures asuvates parklates, sest tavaliselt on seal parkimiskohta raske leida ja korralikuks parkimiseks tuleb tugevalt rooliga töötada. Neil puhkudel kuluvad sobivate lisaelementidena ära parkimisandurid.
  • Säästlikud autod. Osale naistest ei meeldi kütusetankimine, kuid on ka selliseid õrnema soo esindajaid, kes ei tea, kuidas seda teha… samas aga… ega siis säästlikke autosid valita välja seetõttu, et harvem tanklaid külastada, vaid ikka eelkõige selleks, et raha kokku hoida. Naiste vaatepunktist on kütusekulu üks kõige vähem vajalik kulu perekonna eelarves ja sellest lähtudes, mida vähem auto kulutab, seda parem!
  • Turvalised autod. Peaaegu kõik naised pööravad tähelepanu turvalisusele, seda eriti emad, kes sõidutavad oma autodes ka pisiperet. Erinevalt meestest, kellel tavaliselt on julgem sõidustiil ja kes on turvalisuse suhtes hooletumad, pööravad naised tihti tähelepanu asjaolule, kas auto on varustatud turvapatjadega ja sellele, milliseid tulemusi näitavad autod crash-testidel.
  • Laste jaoks kohandatud autod. Kui naine on ema ja ta teab, et autoga tuleb sõidutada ka väikseid lapsi, kelle vedamiseks on vajalik sobiv lapseiste, valib ta kindlasti välja auto, mis on varustatud Isofix kinnitussüsteemiga.
  • Suure pagasiruumiga autod. Naised, kellel lapsi ei ole, ei pea pöörama tähelepanu autosalongi ruumikusele, kuid siiski jääb oluliseks kriteeriumiks pagasiruumi suurus, sest naised teevad tihti suuri oste, võtavad kaasa mitmesuguseid vahetusriideid ja kostüüme ning ka suuri kotte ja käekotte. Ruumikas pagasiruum kulub alati ära. Samas teisest aspektist vaadates teame, et daamid mõtlevad alati perspektiiviga ja seetõttu peab auto olema universaalne, sest isegi kui suur pagasiruum antud hetkel veel vajalik ei ole, võib see osutuda ideaalseks mõne aasta pärast, näiteks lapse sünni korral.
  • Mugavad autod. Naisterahva jaoks parim auto on mugav auto! Varustusest rääkides pööravad naised tihti tähelepanu sellele, kas autos on õhukonditsioneer või mitte. Naised tahavad alati perfektsed välja näha ja väga palava ilmaga ei saa väljanägemine olema just parim kui autos puudub õhukonditsioneer. Raadiogi on asi, mis ära kulub, kuid erinevalt meestest ei pööra naised suurt tähelepanu kõlarite võimsusele ja helitehnilisele kvaliteedile. Mugavad istmed, kaugjuhtimisega kesklukustus, köetavad peeglid ja elektrilised aknad – kõik need asjad on naisterahva kasutuses olevas autos teretulnud. Liigseteks ei osutu ka paljud panipaigakesed ja mahukas kindalaegas.
  • Autod, mis ei ole osalenud liiklusõnnetuses. Autoteeninduste külastamine ei kuulu just selle meeldivaima ajaviite hulka, seda eriti siis kui naisterahvas auto tehnilise ülesehituse kohta teadmisi ei oma ja võib seetõttu osutuda kergeks saagiks ebaausale automehaanikule, kes soovib lisaraha teenida, vahetades välja rohkem detaile kui antud hetkel vajalik. Kokkuvõttes: mida vähem remonti naisterahva kasutuses olev auto vajab, seda parem!
  • Ilusad autod. Viimaseks oluliseks asjaoluks, millele õrnema soo esindajad autot soetades (seda eriti juhul kui tegemist on uue autoga) tähelepanu pööravad, on auto silmatorkav ja ilus disain. Lisaks auto kujule on tähtis ka auto värvitoon. Erinevalt meestest valivad daamid sagedamini ebatavalist ja eredat värvi auto, näiteks ererohelise, kollase, roosa, oranži. Samas leidub ka praktilisemaid naisi, kes eelistavad tumedamat tooni autosid. Tumedamat tooni autokerel on kriimustused vähem märgatavad.

Milline auto on naisterahva jaoks parim? – siit ka väike mudelivalik

Naiste poolt tavaliselt väljavalituks osutuvatest konkreetsetest mudelitest rääkides on nendeks eelkõige väikeautod, näiteks Renault Clio, Peugeot 206, Nissan Micra, Toyota Yaris ja Suzuki Swift. Natuke suurematest autodest on sobivaimaiks Citroën C4, Audi A3, Ford Fiesta, Peugeot 207 või Renault Laguna.­

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

Summary