autoDNA soovitab
Turvaliseim auto 2017

2017 aasta turvaliseim auto – Millist mudelit valida?

20 märts 2018

Sõiduki margiesindused on hetkel täis üllatvaid pakkumisi. Kuid inimene, kes otsib endale 2017 aasta turvaliseimat autot, peab kaevuma sügavale tasku põhja. Selle põhjus on lihtne, EURO NCAP testide põhjal on turvaliseimad autod ikkagi preemium tootjate sõidukid, või siis natukene odavamad alternatiiv mudelid, kuid siiski ühed kalleimad autoturul. Mis aga on huvitav, kallit autot ostes ei tähenda alati et tegu on kõige turvalisema valikuga turul.

Kui hakata valima kindlat mudelit, siis tuleb kindlasti püstitada enda jaoks küsimus – Mida tähendab turvaline auto minujaoks? Kas Teie jaoks on oluline juhi ja täiskasvanud kaasreisijate turvalisus, või hoopis laste turvalisus autos, või muretsete hoopis jalakäiate turvalisuse pärast, kes kokkupõrke korral kannatada saavad, või huvitab teid hoopis uusim turva toetus süsteem? Iga sellise kategooria kohta on EURO NCAP testi tulemsued erinevad. Vaatame üle iga kategooria 10 esimest.

 

 

Täiskasvanud reisijatele turvaliseim.

 1. Volvo XC60 – 98%
 2. Alfa Romeo Stelvio – 97%
 3. Mitsubishi Eclipse Cross – 97%
 4. VW Arteon – 96%
 5. VW Polo – 96%
 6. VW T-Roc – 96%
 7. Volvo V90 – 95%
 8. Volvo S90 – 95%
 9. Toyota CH-R – 95%
 10. Seat Ibiza – 95%

Selles loetelus on kaks väga tugevat üllatajat.  Volkswagen Polo on kõrgel viiendal kohal, ning pani meid kahtlema, ega me juhuslikult ei ole midagi segamini ajanud. Kuid õnneks oli kõik õige. VW Polo lihtsalt saavutas väga tugeva tulemuse EURO NCAP testis. Sama saab öelda ka Seat Ibiza kohta kes on võtnud endale tugev 10. Koha.

Kuid mis on väga huvitav, nimekirja teises otsas on koha sisse võtnud just premium auto tootjad, nagu näiteks DS 3 (69%), Alfa Romeo Giulietta (72%) või Ford Mustang (72%). Me suudame juba praegu ettekujutada olukorda, kus inimene istub fordi esinduses, kuulates kuidas müügimees üritab talle pähe määrida Ford Mustangi, ning inimene ütleb: “Ei ma ostan pigem VW Polo, see on turvalisem.” Müügimehe hämming on garanteeritud.

Turvaliseim auto lstega reisides.

 1. Subaru XV – 89%
 2. Subaru Impreza – 89%
 3. Opel Grandland X – 87%
 4. VW T-Roc – 87%
 5. Volvo XC60 – 87%
 6. Mercedes Benz X class – 87%
 7. Jaguar E-Pace – 87%
 8. DS 7 Crossback – 87%
 9. Audi Q5 – 86%
 10. BMW 5 series – 85%

Selles kategoorias ei ole meie jaoks ühtegi üllatajat, kui mitte arvestada Subaru Impreza kõrget kohta, kui mõelda Subaru Impreza peale siis ei tule esimese asjana pähe see kui pereauto, vaid pigem kui hinnatud võistlusauto.

Mis on aga ka selle kategoori puhul huvitav, Ford Mustang tegi veel halvema etteaste (32%) kui Fiat Punto (43%) või Doblo (46%). Samuti on Mustang ka selles kategoorias Alfa Romeo Gulietta (56%) taga. Nendest mõlemast aga oli parem ka Dacia Duster (66%).

Jalakäijate seisukohalt turvaliseim sõiduk.

 1. VW Arteon – 85%
 2. Subaru XV – 84%
 3. Subaru Impreza – 82%
 4. BMW 5 series – 81%
 5. BMW 6 GT series – 81%
 6. Mitsubishi Eclipse Cross – 80%
 7. Mercedes Benz X class – 80%
 8. Jaguar F-Pace – 80%
 9. VW T-Roc – 79%
 10. Ford Mustang – 78%

Esi 10 ei ole endiselt väga huvitav, kuid kui jõuame 10. Kohani siis siin suutis Ford Mustang teha suurepärase tagasituleku. Mustang pole küll kõige turvalisem sõiduk täiskasvanutele ega ka lastele, kuid kui sellega otsa sõita jalakäijale siis on suur võimalus, et jalakäija tuleb sellest välja suuremate vigastusteta, vähemalt sai Ford oma kuskil plus punkti.

Kategooria lõpus pole küll enam Giulietta, kuid seal on Fiat Punto. Fiati tulemus paneb meid mõtlema, kuidas suudavad Fiati disainerid toota 21. Sajandil sõidukit mis sai EURO NCAP testis tulemuseks 0 (null) tähte.

Turvasüsteemide kohapealt turvaliseim.

 1. Volvo XC60 – 95%
 2. Volvo V90 – 93%
 3. Volvo S90 – 93%
 4. Honda Civic – 88%
 5. VW Arteon – 82%
 6. Kia Stinger – 82%
 7. Toyota C-HR – 78%
 8. Mercedes Benz X class – 77%
 9. DS 7 Crossback – 76%
 10. Renault Koleos – 75%

Edetabeli esi kolmik on küll ainult ühe tootja käes, kuid alla poole liikudes muutub pingerida isegi huvitavaks. Seda juba sellepärast, et esmakordselt on jõudnud esi kümnesse Honda, KIA ja Renault. Kuigi Civic, Sringer ja Koleos on oma turvasüsteemide kohapealt väga kutsuvad, siis näeme me ka Toyota CH-R on juba teist korda esi kümnes.

Aga mis saab alumisest otsast? Järjekorde imeline sooritus Fiat Puntolt (0%) ja … Ford Mustang (16%), millest korgemal on isegi Fiat Doblo. Traditsiooniliselt ei ole Giulietta tulemus taaskord väga hea.

Kõige turvalsiem sõiduk – Üldkokkuvõttes.

 1. Volvo XC60
 2. VW Arteon
 3. Volvo V90
 4. Volvo S90
 5. VW T-Roc
 6. Subaru XV
 7. Subaru Impreza
 8. Mercedes Benz X class
 9. Jaguar F-Pace
 10. Kia Stinger
2017 aasta turvaliseim auto - Volvo XC60

2017 aasta turvaliseim auto – Volvo XC60

Nagu näha siis “EURO NCAP’i turvaliseima auto” nimekiri on domineeritud Volvo ja VW poolt. Top viies on 3 Volvo mudelit ja 2 Volkswagenit. Mis aga on huvitav, Kia Stinger jõudsi ka top kümnesse, olenemata sellest, et neil ei ole ette näidata erakordset tulemsut ühestki kategooriast.

Traditsiooniliselt on lõpp just kõige huvitavam, imelise tulemuse tegi Fiat Punto 0/5 tähte. Keegi ei oota Fiatilt imet. Teisalt aga tulemus 2/5 tähte Ford Mustangile, mis on päris suur pettumus tootjatele. Teine läbikukkumine on madalal kohal lõpetav DS3, Opel Karl ja Alfa Romeo Giulietta.

Kui analüüsida EURO NCAP testi, siis on väärt tähele panna, et juba mõnda aega on teada, kuidas auto tootjad valmistavad sõidukeid nii, et need teeksid häid tulemusi EURO NCAP testis, et saavutada turvaliseima auto tiitel. Seega, kui olete valimas 2 või 3 mudeli vahel, siis tasub üle vaadata detailne testide tulemus, et näha mille eest ja miks anti sõidukile selline tulemus.

Samuti tasub ette vaadata nende sõidukite kohapealt, mis tegid EURO NCAP testis halva tulemuse. See võib tähendada, et mitte ainult autotootja ei pööranud rõhku sõiduki sooritusele EURO NCAP testis osalemiseks, vaid samuti ka kliendi turvalisus ei olnud nende esimene prioriteet.

Pingerida ja detailseid testi tulemus saad näha SIIT!

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

Summary