autoDNA soovitab
kaustatud-auto-import

Kust importida kasutatud autosid: ülevaade valitud riikidest

1 august 2017

Veel paar aastat tagasi importisid eestlased kasutatud autosid peamiselt Saksamaalt. Saksamaa kogus populaarsust tänu oma headele teeoludele, mugavale asukohale ja atraktiivsetele hindadele. Kuid olukord on muutunud ning erinevate pakkumiste vähesuse tõttu on meie läänenaaber nüüd võrdsel positsioonil mitmete teiste riikidega.

Belgia

Belgia on Brüssel, Brüssel on Euroopa Parlament. See riik pakub mitmesuguseid väga heas seisukorras (kuni 4-aastaseid) premium-klassi autosid, mida müüvad endised diplomaadid, kes vahetavad oma ametlikke sõidukeid iga paari aasta tagant või müüvad oma ametiauto kohe, kui nende töö Brüsselis on lõppenud ja nad peavad koju tagasi pöörduma. Kuna auto osteti soodsalt, on tõenäoline, et ka müügihind on konkurentsivõimeline. Kui otsite hästi hooldatud prantsuse, saksa või isegi jaapani luksusautosid, külastage kindlasti Belgiat.

Holland

Madalmaad pakuvad palju prantsuse ja jaapani autosid, mis on natuke kallimad kui Saksamaal. Kui auto on ostetud Hollandist, võite olla kindel, et läbisõidumõõdikut ei ole manipuleeritud, sest hodomeetri tagasipööramine on seal karistatav. Peale selle saate läbisõitu kontrollida ka VIN-koodi abil: lihtsalt kasutage autoDNA või Hollandi NAP andmebaasi.

Itaalia

Keskmine Itaalias kasutatav auto on uuem kui siin riigis, sest itaallased armastavad sõidukeid tihti vahetada. Kahjuks ei ole Itaalia nende riikide nimekirjas, kus autosid hästi hooldatakse – selle tulemusena ei ole need sõidukid välisostjate jaoks atraktiivsed. Isegi kahjustamata autos võib leiduda ebameeldivaid üllatusi, selleks võib olla näiteks kulunud või pleekinud sisustus. Kuum Itaalia päike ei ole siiski nii suur vaenlane nagu arvata võiks, sest tänu heale kliimale ei pea nad rooste pärast muret tundma isegi siis, kui sõiduk on üle 10 aasta vana. Olge ettevaatlikud läbisõidu osas, sest hodomeetri manipuleerimine on seal laialt levinud.

Taani

Taani näib olevat hea riik: maksud on suured ning see muudab sõidukid kalliks, nii et ükski taanlane ei püüaks kunagi raha säästa hoolduse või varuosade arvelt. Kahjuks on autod samal põhjusel enne müüki juba mitmeid aastaid kasutusel olnud. Positiivne on see, et läbisõitu ei ole tõenäoliselt muudetud, kuna see registreeritakse iga ülevaatuse ajal ja andmed on internetist hõlpsalt kättesaadavad. Häid uudiseid on rohkemgi: kui auto ei ole Taanis registreeritud, võite saada osalise maksutagastuse, mis muudab lõpliku hinna atraktiivsemaks, kui esialgu tunduda võib.

Prantsusmaa

Auto importimine Prantsusmaalt võib võrreldes teiste riikidega, näiteks Saksamaaga, osutuda veidi keerulisemaks. See on tingitud Prantsusmaa määrustest, mis nõuavad, et autol peab olema piiri ületamiseks transiitnumber. Selle saamiseks kulub kaks päeva. Prantsusmaa pakub laias valikus diiselautosid, kuid need ei näe üldjuhul välja nagu uued. Enamikul neist esineb väikeseid mõlke ning sõiduk võib olla läbi teinud avarii.

Saksamaa

Kui ükski ülaltoodud võimalustest ei tundu piisavalt hea, on viimane aeg minna Saksamaale. Seal olles veenduge, et ostate otse omanikult, mitte edasimüüjalt. Eriti kui vahendaja on türklane ning pakub ainult paari sõidukit. Saksamaale iseloomulik ebameeldiv üllatus, mida vältida: paljud seal müüdavad autod on sisse toodud teistest Euroopa Liidu riikidest. Samuti on üha raskem leida autot, mida müüakse ainult selle vanuse tõttu – enamik neist on kahjustatud.

Nagu näha on uue, täiuslikus seisukorras auto leidmine muutunud palju raskemaks kui see oli paar aastat tagasi. Enne kui reisite välismaale, tasub uurida kodumaist autoturgu, sest tõenäoliselt võite sobiva sõiduki leida kodust lahkumata. Aktsiisimaks, erinevad tasud ja reisikulud võivad osutuda väga kalliks kogemuseks, mida saate vältida, kui otsustate kodumaise sõiduki kasuks.

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Loe veel: