autoDNA soovitab
kasutatud-auto-esindusest

Kust pärinevad kasutatud sõidukite pakkumised

10 oktoober 2019

Esindusest ostetud kasutatud sõiduk: uus autodna.com tsükkel, 2. osa

Autodna.ee blogil on hea meel lugejaid teavitada uuest funktsioonist, mis puudutab kasutatud sõidukite ostmist välismaalt. Kirjutame ostuprogrammidest, mida pakuvad populaarseimate kaubamärkide ametlikud maaletoojad ja volitatud edasimüüjad. Eelmises artiklis kirjeldasime taolise ostu plusse ja miinuseid ning seekord kontrollime, kust on pärit edasimüüjate poolt pakutavad kasutatud autod. Auto päritolu on õige otsuse langetamisel väga oluline tegur. Ostjad eelistavad usaldusväärseid allikaid ja tõestatud kasutusajalooga sõidukeid. Selliseid pakkumisi võite ametlikust esindusest kindlasti leida, kuid samas leidub ka sõidukeid, mille standardid vastavad rohkem suvalisele kasutatud autode müügikohale kui kaubamärgi ametlikule esindusele. Põhjus on ilmne: esinduses olevad kasutatud autod pärinevad mitmetest erinevatest allikatest.

 

Mis asi on autoDNA?

Kas olete sellest artiklist huvitatud? Tutvu ka toodetega, mida pakub autoDNA – juhtiv USA ja Euroopa päritoluga sõidukite ajaloo aruannete pakkuja . VIN-koodi kontroll aitab teil vältida lisakulusid, mis on seotud tundmatu minevikuga auto ostmisega. Teenus on saadaval 24/7 aastaringselt – vaja on vaid internetiühendust ja kontrollitava sõiduki VIN-numbrit.

 

  1. Demoautode müük

Endiste demoautode müük on neist esimene ja kõige kindlam allikas. Näidisautode läbisõit on dokumenteeritud ja need on müüja juures olnud algusest peale. Enamasti on need ka hästi varustatud, sest proovisõidu käigus üritataksepotentsiaalset klienti veenda, et ta peaks ostma uue auto koos kõigi pakutavate lisaseadmetega. Taoliste, tavaliselt ühe aasta vanuste, mudelite puuduseks on nende suhteliselt kõrge hind. Mõnikord on täiesti uue auto ostmine kulutõhusam. See tuleneb teadlikust müügipoliitikast, mis keskendub peamiselt uute autode müümisele, mitte näidismudelitele. Endiste demoautode teine puudus on nende piiratud hulk. Nõudlus taoliste sõidukite järgi on suur, samuti tuleb oodata, kuni konkreetne auto on lõpetanud oma töö proovisõidukina.

  1. Esindusse jäetud kasutatud sõidukid

Veel üks kategooria, mida võiksite vaadata, on allahindluse saamiseks esindusse jäetud kasutatud sõidukid. Võrreldes demoautodega on nende valik suurem, lisaks on enamasti saadaval mitu erinevat automarki. Ühte asja tasub siiski meeles pidada – erinevalt proovisõidukist ei ole esindusse jäetud auto tingimata oma hinda väärt. Selle põhjuseks on asjaolu, et mõned esindused müüvad suurema osa kasutatud autodest edasi teistele sõltumatutele ettevõtetele ning hoiavad oma salongis ainult kõige atraktiivsemaid mudeleid. Sellegipoolest pole harv juhus, kui edasimüüja pakub väga heas korras 3–5-aastast autot.

  1. Endised autopargi sõidukid

rendi-auto

Teine võimalus, mida võite kaaluda, on autopargi sõidukid – st. ettevõttele kuulunud tööautod (sealhulgas autorendiettevõtted). Kui tavaliselt on autopargi sõidukid 3–4-aastased, siis endised rendiautod võivad olla palju uuemad (1–2-aastased). Selliseid autosid müüakse nii vara põhjusega: Nende kasutusviis tähendab seda, et nähtavad kulumismärgid tekivad palju kiiremini kui erasõidukite puhul. Ühest küljest näivad rendiautod olevat halvem valik – neid on kasutanud mitmed erinevad autojuhid ning igaühel neist on ainulaadne sõidustiili. Tõenäoliselt oleksite üllatunud, kui saaksite teada, kui hõivatud võivad olla tavalised autopargi sõidukid. Taoline sõiduk pole tingimata ideaalne variant. Üldiselt ei tohiks Te endisi autopargi sõidukeid liiga palju usaldada. Te võite olla huvitatud uut tüüpi konkurendist selles kasutatud sõidukite segmendis, nimelt sõiduautodest, mis on kuulunud autopargi rentimise ja haldamisega tegelevatele ettevõtetele .

  1. Import teistest salongidest ja oma rendisõidukid

Ametlikud esindused, eriti esmaklassilised kaubamärgid, hangivad kasutatud sõidukeid Euroopa edasimüüjate võrgustikust. Mõnel tootjal, näiteks BMW-l, on oma autode jagamise ja rentimise süsteem. See tähendab, et võite kokku puutuda autodega, mis on vanuses 1 kuni 2 aastat ning mida ei ole kasutatud mudeli demonstreerimiseks. Selliseid sõidukeid imporditakse Eestisse ka lihtsalt seetõttu, et ostjate eelistused on siin pisut erinevad. Näiteks, kuigi mõned Euroopa riigid on juba hakanud diiselmootorite vastu huvi kaotama, on see mootoritüüp Eestis endiselt väga populaarne.

Kokkuvõte

Esindustes pakutavad kasutatud sõidukid pärinevad mitmetest allikatest. Tõsi, suur valik on tavaliselt eeliseks, kuid samal ajal peate meeles pidama, et mitte iga esinduses olev auto pole selle eest küsitavat hinda väärt. Esindused müüvad kasutatud autosid lihtsalt seetõttu, et nende jaoks on see veel üks sissetulekuallikas. Vastasel juhul teeniksid nad raha ainult uute autode müügi pealt ning volitatud esindustes teostatavate remonditööde kaudu. Esinduses remonditakse sõidukeid tavaliselt ainult garantiiperioodil või juhul, kui sõiduk kuulub autoparki. Teisisõnu, ilma kasutatud sõidukite müügita ei oleks nende käive lihtsalt piisav. Viimase paari aasta jooksul on esindused pidanud konkureerima ettevõtetega, mis pakuvad põhjalikku autopargi haldamist. Endised autopargi sõidukid on huvitav alternatiiv esindustes pakutavatele kasutatud autodele.

Käesoleva tsükli järgmises osas vaatleme kasutatud autode müügiprogramme, mida pakuvad tootjad ja importijad.

 

 

Loe veel: