autoDNA soovitab
kasutatud-varuosade

Kas kasutatud varuosade ostmine on hea mõte?

14 veebruar 2019

Sisukord

Kuna autode arv meie teedel kasvab iga aastaga, suureneb ka järelturul müüdavate kasutatud varuosade hulk. Nende tarnijateks on sõidukite demonteerimisega tegelevad ettevõtted, mis aitavad vanast autost seaduslikul viisil vabaneda.

Taolise ostu põhilised eelised: Sõidukite demonteerimisega tegelevad jaamad (mida rahvakeeles nimetatakse ka romulateks) on sageli suurettevõtted, mis koguvad vanu või õnnetuses osalenud autosid mitmetest maakondadest. See tähendab, et varuosade valik on üpris lai, eriti suhteliselt populaarsete mudelite puhul. Kasutatud varuosade peamine ja kõige ilmsem kasutegur on raha säästmine – uute osade maksumus võib isegi vähetuntud tootjate puhul olla kuni paar korda kõrgem, suurtootjate originaalosade puhul rohkem kui kümme korda kõrgem.

Väärib märkimist, et kasutatud osad ei ole tingimata halvema kvaliteediga. Seetõttu võivad need teatud juhtudel olla parem valik kui uued varuosad. Lammutusjaamadesse jõuavad ka hiljuti tehasest väljunud autod, mis on kindlustusfirmade poolt maha kantud kahjustuste tõttu. Samas võib suur osa sõidukist olla kasutuskõlblik, täis vaevu kasutatud originaalosasid.

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

Kasutatud osade ostmine on kõige kasulikum vanemate mudelite puhul. Uusi varuosi kasutades ületab remondi maksumus sageli sõiduki enda turuväärtuse. Kasutatud osad on suurepärased vahendid auto eluea pikendamiseks, kui me ei ole veel valmis sellest loobuma.

Millal tuleks kasutatud osadega ettevaatlik olla?
Kasutatud varuosade ostmist tuleks väga ettevaatlikult kaaluda siis, kui sõiduk on suhteliselt uus, st garantiiaeg on alles hiljuti läbi saanud. Seda seetõttu, et järelturult soetatud elementide kulumisaste võib märkimisväärselt erineda auto teistest komponentidest.

Teatud tüüpi varuosi ei soovita me kunagi hankida lammutustöökojast, sest nende seisukorda ei ole võimalik nõuetekohaselt hinnata. Need on nii nimetatud töötavad komponendid, mis kuluvad kasutamisel kiiresti ja vajavad regulaarset asendamist. Piduriklotsid on siinkohal väga hea näide – liiga kulunud piduriklotside paigaldamine võib süsteemi efektiivsust mõjutada juba pärast paari kilomeetri läbimist. See seab ohtu nii juhi enda kui ka teised liiklejad!

Kasutatud varuosi soovitatakse osta ainult siis, kui konkreetsete elementide seisukorda on võimalik adekvaatselt hinnata. Sobivaks näiteks on erinevad tuled. Igaüks, isegi algaja autojuht, suudab kindlaks teha, et kinnitusklambrid on terved ning klaasil ei ole kriimustusi ega värvimuutusi.

 

 

Loe veel: