autoDNA soovitab
Autovaruosad

Autovaruosad – uued või kasutatud?

4 september 2018

See dilemma vaevab mitmeid autojuhte. Tänapäeval, mil odavad kasutatud autovaruosad on turu sõna otseses mõttes üle ujutanud, tundub see raha säästmise viis tõeliselt ahvatlev. Kahjuks on võimalikud säästud sageli vaid kujutletavad, sest kasutatud varuosade ostmine on võrreldav loteriiga. Selgitame välja, milline lahendus on parem valik – uued või kasutatud autovaruosad.

Hoiatus! Sellest võrdlusest jätsime teadlikult välja tootjate ametlikud esindused. Sellistes kohtades on hinnad lihtsalt liiga kõrged ja võimalused säästmiseks on nullilähedased.

 

 

Kust on võimalik osta varuosasid?

Kõige loomulikum variant tundub enamasti kohalik varuosade pood, mida juhtiv ettevõte on konkreetsest autotootjast sõltumatu. Me teame, et paljud meie lugejad armastavad vabal ajal autosid remontida, seega on varuosadega tegeleva poe külastamine vabal pärastlõunal või laupäeva hommikul lahutamatu osa nende elust.

Võib tunduda, et taolisest poest ostmise juures ei ole ühtegi negatiivset aspekti. Kõik vajalikud osad on tavaliselt kohapeal saadaval, lisaks on valik enemasti üsna suur. Pealegi on otsene kontakt müüjaga väga paljude inimeste jaoks oluline – nad usuvad, et sellise suhtlusviisi puhul ei tule ette arusaamatusi ning vajadusel on kaebuse esitamine palju lihtsam.

Kahjuks on taoliste poodide külastamisel ka mitmeid negatiivseid aspekte ja ka positiivsed küljed on sageli vaid subjektiivsed arvamused. Esimene probleem on loomulikult kulud – paljud inimesed ei osta internetist, sest nad kardavad tarnekulusid. Tegelikkuses ei ole see tihti sugugi nii kallis kui kiputakse arvama.

Pealegi ei ole varuosade müügiga tegelevate kaupluste hinnad võrreldes internetipoodidega väga atraktiivsed. Märgatavaid allahindlusi võivad oodata vaid autotöökodade omanikud, kelle käive on keskmisest suurem. Tavaklient ei tohiks eeldada kokkuhoidu ning võib tegelikult teatud osade eest isegi liiga kõrget hinda maksta.

Seetõttu oleks mõistlik valida odavam variant ja külastada internetis leiduvaid varuosade poode.

Mehhaanik saab osta “odavamalt”?

Osade ostmise eest vastutab sageli konkreetset sõidukit parandav mehaanik. Kuid kas see tasub ennast ära? Jah, kuid ainult siis, kui meil endal ei ole aega vastavaid osasid otsida. Ärge unustage, et remonditöökojad teenivad suure osa oma kasumist just varuosade müügi pealt.

Võib juhtuda, et remonditööd on tunduvalt soodsamad juhul, kui ostame autovaruosad iseseisvalt ja laseme mehaanikul tegeleda vaid komponendi vahetamisega. Kahjuks ei soovi paljud mehaanikud tööde läbiviimisel kasutada kliendi poolt ostetud varuosi, mis sunnib meid remonditöökojas rohkem raha kulutama.

Kasutatud autovaruosad Teie sõidukile

Odavaid varuosi imporditakse Eestisse laialdaselt, näiteks Suurbritanniast sissetoodud autode kujul. Lõppude lõpuks on konkreetsete sõidukite mehaanilised osad ja keredetailid ühesugused nii saarel kui mandril. Kas see on hea viis raha säästmiseks?

Kasutatud varuosade ostmine on alati loterii. Pole ühtegi garantiid, et konkreetne komponent tõesti toimib, sest enamikul juhtudel ei ole seda kuidagi võimalik kontrollida.

Ärge unustage, et taoliste osade “doonorid” on liiklusest kõrvaldatud mõjuva põhjusega – tavaliselt on need oma eluea ületanud. See muudab kasutatud varuosade ostmise üldjuhul mõttetuks.

Kas see tähendab, et peame ostma suure juurdehindlusega kauplustest? Õnneks mitte, sest alati on võimalik taskukohase hinnaga varuosasid võimalik leida internetist.

Uued varuosad internetist

Varuosade hinnad internetis on tavaliselt palju odavamad kui lähimas autoosadega tegelevas poes. Näiteks vaatame, kui suur on erinevus varuosade komplekti ostmisel ühe populaarse automudeli, Škoda Octavia 1,6 MPI, jaoks. Valisime selle mudeli, sest see sisaldab lahendusi, mida võime leida ka paljudest teistest VW-grupi sõidukitest, mis tähendab, et seda saab kasutada universaalse näitena.

Tahtsime täielikku komplekti, mis on valmis autosse paigaldamiseks. Siin on nõuded:

  • Rihmakomplekt
  • Veepump
  • Tootjad: mõned tuntud varuosade tarnijad, näiteks Bosch, Contitech ja teised

Hindade lühiülevaade andis järgmised tulemused:

  • Varuosadepood ühes keskmises linnas: 105-110 eurot
  • E-pood: 75-77 eurot
  • Remonditöökoda: 116 eurot

Erinevus on üsna selge, kas pole? Lisaks, kui tegemist on kõrgklassi sõidukiga, mille mootor on keerukam, näiteks Audi või BMW, võib kokkuhoid olla isegi suurem!

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

E-poed – ostmisega seotud riskid

Paljud inimesed kardavad, et nad ei suuda osta oma auto jaoks sobilikke osi. See hirm on täiesti põhjendamatu – kui tekib kahtlusi, et konkreetne element ei sobi Teie autoga, saate alati pöörduda poe klienditeeninduse poole ja anda neile sõiduki VIN-koodi. Kehtivad põhimõtted on täpselt samad nagu tavapoest ostmise puhul.

Ostude sooritamine internetis on väga mugav. Vaid paar klikki ja 2-3 päeva jooksul saabub kuller koos vajalike osadega. Kõik saab tehtud tugitoolis istudes!
Kuidas on lood garantiiga? Internetipoodides kehtivad tingimused on tavaliselt sarnased tavapoodide garantiidele.

Järeldus:
Kas soovite osta odavaid varuosi? Leiate need internetist! Veenduge, et ostate tuntud veebipoodidest, mitte oksjonite kaudu, kus müüja tausta ei ole võimalik kontrollida (võltsingute ostmise oht). Kokkuhoid võib olla väga suur.
Vältige kasutatud osi, sest see ei tasu ennast tavaliselt ära. Lisaks, tänapäeval on internetist võimalik leida uusi varuosi ka vanemate sõidukite jaoks.

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

Summary