autoDNA soovitab

Kuidas käivitada auto madalatel temperatuuridel?

24 jaanuar 2019

Aku, õli ja kütuse probleemid muudavad külma ilmaga auto käivitamise raskeks. Saa teada, kuidas vältida külmast tingitud probleeme auto käivitamisel.

Külm talvehommik on halb aeg, mil kogeda probleeme auto käivitamisega. Kahjuks on just sellel ajal auto käivitamisega probleemide esinemine kõige tõenäolisem. Siin on paar abinõud, mis aitavad käivtusprobleemide puhul.

 

 

Akud ei kannata külma

Külm ilm ja akud ei sobi kokku. Iga aku, kaasaarvatud sinu auto aku, toodab vähem voolu, siis kui on külm.

Õli muutub paksemaks

Külma ilmaga muutub mootoriõli paksemaks ja selle tõttu ei voola hästi, mis muudab õli liikumise läbi mootori osade raskemaks. Selle tõttu peab auto aku, mis on külma tõttu nõrgem, andma rohkem voolu, selleks, et autot käivitada.

Külm ilm põhjustab probleeme kütuse voolamisega

Kui isegi natukene vett on kütusesüsteemis (ei tohiks üldse olla, kuid ikkagi leidub), võivad madalad temperatuurid põhjustada vee jäätumise, mis takistab kütuse voolu. See on kõige tavapärasem õhukestes kütusetorudes, mis ummistuvad kergesti jääga.

Diisel auto omanikel tuleks meeles pidada, et kütus võib külmaga muutuda tahkemaks, mis muudab kütuse voolamise aeglasemaks. Selle tõttu on käivitusprotsessi läbiviimine raskem.

Meetodid, mis aitavad vältida probleeme käivitusega

Parim viis, kuidas tegeleda käivitusprobleemidega, on nende vältimine. Siin on paar viisi, kuidas seda teha.

Hoia autot soojas

Kui aku või õli ei kannata külma, siis parim lahendus on hoida autot soojas. Lihtne viis on autot hoida garaažis.

Kui teil ei ole garaaži, siis isegi auto parkimine varikatuse alla on suureks abiks.

Mootori eelsoojendus on hea abivahend, mis aitab mootorit soojaks ajada. See töötab, kui ühendada see vooluvõrguga, mis soojendab autot ja aitab õlidel ja muudel vedelikel voolata sujuvamalt (see on eriti oluline diislite puhul). Kui teil puudub parkimiskohal elektrivõrguga ühendamise võimalus, siis on võimalik saada voolu otse auto akult.

Kasutage autos õiget õli.

Kontrollige oma sõiduki kasutusjuhendist, mis õli on soovitatud kasutada külmadel ilmadel. Kaasaegsed sünteetilised õlid voolavad hästi külmade ilmadega. Kõige tavapärasem on 10W-40. Esimene number, millele järgneb W (W tähendab winter ehk talv), viitab õli külmakindlusele. 5W ja 0W õlid on ka olemas, kuid kasutusjuhend viitab õigele variandile, mida kasutada teie sõiduki jaoks.

Auto käivitamine

Kuidas käivitada auto, kui on külm? Lihtsalt võtme keeramine võib olla piisab, kuid väga külmade ilmade puhul tasub olla ettevaatlik.

Lülitage kõik elektrilised lisad välja. See tähendab, et tuleb välja lülitada tuled, konditsioneer jne. Teie aku peab kasutama kogu oma jõudlust käivitamiseks. Muu elektroonika välja lülitame aitab akul kasutada kogu jõudu auto käivitamiseks.

Keerake võtit ja laske autol kerida, kuid mitte liiga palju, sest see kahjustab starterit.

Oota mõni minut ja proovi uuesti. Aku vajab natukene aega, enne kui saab kogu jõudlust rakendada käivitamiseks.

Auto vajab voolu juurde

Selleks on vaja teist töötavat autot ja kaableid, millega autod omavahel ühendada. Käivitage voolu andev sõiduk ja hoidke seda käivitatuna terve protsessi jooksul. Ühendage esialgu auto pluss klemmid ja siis minus klemmid. Kontrollige, et juhtmed on ühendatud ja laske doonorautol käia 2000 pöörde peal umbes paar minutit. Proovige autot käivitada ja kui teil õnnestubki auto käivitada, siis laske sellel käia ja ühendage kaablid lahti. Kuna see ei tähenda, et aku on laetud, siis on soovitatav lasta autol käia vähemalt 20 min või sõita natuke ringi.

Hoiatus!

Tähtis on meeles pidada, et külm ilm ei põhjusta akule ainult ajutisi probleeme, vaid võib neid täielikult kahjustada. Kui teil on auto käivitamisega pidevalt abi vaja olnud, siis tasub lasta akut kontrollida.

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Loe veel