autoDNA soovitab
Kuidas mitte osta varastatud auto - autoDNA.ee

Kuidas mitte osta varastatud auto

14 mai 2015

Kui otsite pruugitud auto, veenduge, et teeksite oma parima, et kontrollida, kas see ei ole varastatud. Pea meeles: mitte iga auto on varastatud müüa ainult see isik, kes (kuigi seadus) “käskis” ühe varga; mõned neist sattusid tavalise auto puhul ja reklaamitakse kui müüja maavalduses. Kui esimene grupp ostjaid on täielikult teadlikud võimalikest tagajärgedest, näiteks,“, ”on teised, kes seadust. Õiguslikud tagajärjed olla tõsised, sõltumata sellest, kas sa olid teadlik olukorrast või mitte; see on põhjus, miks auto kontrollimine on nii oluline.

Kui politsei avastab, et ostetud auto on varastatud, siis nad uurida müügi ise kontrollida, kui tõenäoline on, et sa oled teadlik sellest, mis toimub ja kui palju pingutusi, mis kinnitab, et auto müüakse omanik, mitte varas. Kui te pole täitnud kõik vajalikud protseduurid ja auto müüdi palju madalama hinnaga, kui selle keskmised samaväärsete turule, võib teid süüdistatakse auto ostmine “pahauskselt;” ehk teisisõnu, sa oleks mõistetud et ostab auto, mis võib olla varastatud. Ekstreemsetel juhtudel, näiteks ostja on kõrge, karistatakse trahvi või kuni 3 kuud, et isegi 5 aastat; auto on siis tagasi oma õige omaniku või läheb riigikassa.

 

 

Kuidas mitte osta varastatud auto - autoDNA.ee

Kuidas mitte osta varastatud auto – autoDNA.ee

Kuidas nad seda teha

Sa ohvriks võib langeda auto varas väga kergesti, eriti kui eirata, mis selliseid artikleid nagu käesolev ja tervet mõistust näitavad selle kohta, kust sõidukit ostes. Kuidas sa ka ei püüa kontrollida, kui auto tuleb, siis sa ei saa kunagi olla absoluutselt kindel, et see ei ole varastatud.

Vargad on viimasel ajal väga kiindunud niinimetatud “kloon” (või“ kaksik, ”või “topelt”) meetodit: esimene, nad varastasid auto dokumendid välismaal, ja siis nad leida varastatud sõiduk, mille omadused on loetletud vastavad paberid. Niipea, kui nad on mõlemad, nad muudavad VIN-kood autos, muutes selle üheks kirjas dokumentatsioonis. Lõpetuseks, auto on Poolas registreeritud, müüdud ja seaduslikult.

Kahjuks on see meetod on väga mugav, kui keegi ei varas, käib varastatud dokumendi allalaadimiseks; see on palju mugavam, rakendada uusi. Auto omanik, et varastatud pole mingit võimalust, et kunagi, kui see pole enam algne VIN.

See “müük” meetod on ka teine variant, kus vargad kasutavad oma kontakte autode teenindusjaamadele leida väga sarnane sõiduk on varastatud ja“ laenata ”oma VIN ja ls luua kloon. Ostja saab tundma õppida ainult, et kuu või kahe pärast müüki, kui registreerimise kontor saadab dokumendid kesksesse andmebaasi, sest vaid siis on, et selline auto on juba registreeritud.

On üsna selge, et vargad kasutavad keerulisi meetodeid; mõnikord on võimatu teada, mida sa tegelikult ostavad. See on põhjus, miks teil on vaja teha kõik mis võimalik, et ohtu vähendada, ostes varastatud auto ja ka valida kande meetod, mis võimaldab raha tagasi nõuda, kui selgub, et olete tegelenud.

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

Kuidas mitte osta varastatud auto

Esiteks olema võimalikult ettevaatlik, kuna võid ise tehingu osas; see on mõistlik rakendada reeglit, piiratud usaldada. Enne, kui saate valida isegi auto, tutvuge politsei statistika: nende sõnul autod kõige populaarsemad varaste seas 2013 olid VW Golf ja Passat, Audi A4, A6 ja A3. Esikümnesse kuulusid ka Seat Leon, VW Touran, Honda Civic, Ford Mondeo ja Toyota Corolla. Kui otsite mõnda neist mudelid, tuleb eriti ettevaatlik, ostes. Sama kehtib iga autot, mis on imporditud.

Kui olete juba leidis auto sulle meeldib, kas või veebilehel, kontrollige selle andmebaasi kaudu transpordiministeeriumi historiapojazdu.gov.pl autodna.pl. abil ja kontrollige selle VIN See näitab sulle, kui auto oli registreeritud Poolas, kas see on kehtiv ülevaatus ja kindlustus, ja kui palju omanikud, see on olnud. Autodna.pl aruandes ka öelda, kas auto on varastatud autode andmebaas (mitte ainult Poolas, vaid ka paljudes teistes riikides), mida viimati registreeritud läbisõit on ja mis see peaks olema, nagu ka siis, kui see oli seotud õnnetusi. Saate võtta ka auto andmed politseisse: see on lihtne viis, et auto ei ole varastatud sõidukite andmebaasi.

Ostmisel pöörake erilist tähelepanu sellele, kuidas kogu menetlus on korraldatud. Võrdle andmeid saate vaadata, millised dokumendid autos. Kontrollige, kas leping nii, et auto omanik ja müüja; on oluline, et see teeb isegi siis, kui müüja väidab, et on omaniku poeg, isa või kes iganes veel. Kui ostad mõne vahendaja, kes tegutseb üksnes vahendajana, õige protseduur eeldab, et auto on esimene ostis ja müüs seejärel. Kui valikut ei ole, peaks leping kõigi kolme poole vahel: ostja, müüja ja vahendaja. Edasimüüja andmed puuduvad leping aitab neil vältida rahalist vastutust, kui sõiduk on varastatud.

Ma olen ostnud varastatud auto – mis nüüd?

Üks ei ole ainult teada, et auto on varastatud politsei reidi ajal; politsei maanteel rutiinse kontrolli aitab paljastada ka selle. Kui auto on varastatud, on kindlustusandja poolt kontrollitud, aga see juhtub ainult siis, kui neil on pakkuda hüvitist. Kui allkirjastate selle kolmanda osapoole vastutuse kindlustus, sina oled see, kes peab andma tõeseid andmeid; kindlustusandja ei ole kohustatud kontrollima, kas olete seda teinud või mitte.

Kui auto on varastatud, siis te kindlasti varem või hiljem teada. Ainus asi, mida te teha saate, on saata tähitud kirjaga kviitungi kinnitus isikult vttevlt, kellelt olete ostnud. Nõuame raha tagasi maksnud pluss kõik tehingukulud; probleemide tekkimisel toetuse saamiseks otse kohtusse.

Sa võid olla ka hädas, kui auto on politsei, nagu nad tõenäoliselt auto oli siis, kui nad on tulnud, et võtta see. Teisisõnu, kui sa olid oma töö sülearvutit, koos oma laps kooli kotti ja uue GPS sulle jõuludeks, võite öelda hüvasti neile kõigile korraga. Seetõttu on alati mõttekas proovida ja pidada läbirääkimisi politsei, nii saavad nad vähemalt lubavad teil eemaldada oma isiklikud asjad autost välja, enne kui nad veavad selle minema. Kui te pole sellist suvandit, proovige kaebust esitada, kirjeldades olukorda. See ei aita sind kuigi palju, ehkki, nagu politsei tõenäoliselt eelistate säilitada võimalikke tõendeid, isegi kui esmapilgul tundub, et tal ei ole midagi pistmist juhtumiga. Politseinikud on tõenäolisem, et mõista oma olukorda.

Enne, kui saate liiga masendunud seotud oht auto, siin on natuke infot, et sind lohutada: isegi siis, kui auto on varastatud, võib tegelikult olla siiski üsna õnnelik. Kui ostsid varastatud auto heauskselt, muutud sa selle õigusjärgne omanik, 3 aasta pärast. See reegel ei ületatud, kuigi; mida ostad, kontrollige kindlasti kaks korda, kes ostavad.

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

Summary