autoDNA soovitab
auto-keraamilise-kate

Auto keraamilise pinnakatte 7 hämmastavat eelist

12 september 2019

Kas soovid oma autole lisada keraamilise katte?

Kas Sind huvitab, mis on selle eelised?

Otsid suurepärast moodust oma auto kaitsmiseks, kuid tahad, et see samal ajal hea välja näeks? Taolisel juhul võib keraamilise katte paigaldamine olla sobiv valik. Juhul, kui Sul puudub keraamilise kattega isiklik kokkupuude, ei pruugi Sa siiski mõista, mis on selle kasutegurid.

Õnneks oleme siin, et Sind aidata. Järgnevalt räägime autode jaoks mõeldud keraamilise katte peamistest eelistest.

1. See püsib kauem

Keraamilise pinnakatte üks peamisi eeliseid on selle vastupidavus. Leidub ka muud tüüpi kaitsevahendeid, kuid püsivuse poolest on vähesed neist keeramilise kattega võrdväärsed. Keraamilised katted taluvad halba ilma ja muid väliseid jõude paremini kui teised pinnakatted ning on seetõttu vastupidavamad.

Keraamilised katted kestavad vähemalt 2–3 aastat, kuid paljudel juhtudel võib see number olla veelgi suurem. Võrdle seda vahade ja hermeetikutega, mis püsivad peal vaid mõned kuud, misjärel vajavad pinnad uuesti töötlemist.

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

Pea meeles, et enne uue kihi pealekandmist tuleb vana keraamiline kate eemaldada. Õnneks on seda vaja teha palju harvemini kui vahatamise puhul.

2. See hoiab sinu auto puhtana

Keraamiline kate aitab Sinu autol jääda puhtamaks kui kunagi varem.

Kuna kate on nii sile, suudavad vähesed asjad selle külge kleepuda nii nagu muude pinnakatete puhul. Mustus ja praht ei jää pinnale püsima ning vedelikud ja kemikaalid lihtsalt veerevad maha, selle asemel, et pinda kahjustada.

autopesula

autopesula

Kuigi Sa pead autot aeg-ajalt siiski puhastama, muutuvad pesula külastused keraamilise pinnakatte korral üldiselt harvemaks. Kindlasti imestad, miks Sa autopesulas nii palju aega veetsid, enne, kui oma sõidukile keraamilise katte paigaldasid.

3. Parandab värvi välimust

Veel üks keraamiliste katete eeliseid on see, et need aitavad auto värvist maksimumi võtta. Kattekiht hoiab värvi läikiva ja puhtana ning aitab sellel palju pikemat aega särada. Paljud autoomanikud armastavad seda läikivat tulemust, mis paneb auto särama nii nagu ei kunagi varem.

Kui pinnad on eelnevalt põhjalikult puhastatud, lukustab keraamiline kate auto sära ja tõstab värvi rohkem esile. Tulemuseks on suurepärane ja kestev tulemus.

4. Kaitseb UV-kahjustuste eest

Keraamilised katted pakuvad Sinu sõidukile ka teistsugust kaitset. Kõige kasulikumad neist on kaitse oksüdeerumise ja UV-kahjustuste eest.

Liigse päikesevalguse käes võib värvikiht kahjustuda, selle tagajärjel näeb auto välja vanem kui see tegelikult on. Värv võib päikese käes viibimise tagajärjel oksüdeeruda ja tuhmuda, mis muudab sõiduki välimuse üsna koledaks.

Õnneks on keraamiline kate üks parimaid viise UV-kahjustuste ja selle tagajärgede vältimiseks.

5. Hoiab ära kriimustuste ja keemiliste plekkide tekke

Lisaks UV-kiirgusele aitab keraamiline kate vältida kahjustusi, mida võivad põhjustada kriimustused ja keemilised plekid.

Keraamiline kate on kriimustuskindel ja kuigi see ei kaitse suurte objektide ega liigse jõu eest, hoiab see ära väiksemate kriimustuste tekkimise. Sinu auto on kaitstud väikeste kahjustuste eest, näiteks põõsa või väikesema puuoksaga kokku puutudes.

Lisaks aitab keraamiline kate ära hoida värvi maha koorumist ja pleekimist, mille põhjuseks on kemikaalid – näiteks lindude väljaheited, bensiin ja muud vedelikud.

6. Puudub vajadus autovaha järele

Veel üks eelis on see, et keraamiline kate töötab palju paremini kui autovaha. Keraamilise katte paigaldamise korral ei pea Sa enam autot regulaarselt vahatama.

puhas-auto

puhas-auto

Vahatamise toime kestab vaid paar kuud, seejärel tuleb peale kanda uus kiht. Samuti pole see väliste jõudude suhtes nii vastupidav kui keraamiline kate. Kemikaalid või karmid ilmad võivad vahakatte kiiresti maha võtta.

Keraamilised katted seevastu kestavad palju kauem ja pakuvad sõidukile veelgi paremat kaitset.

7. See on kulutõhus

See võib kõlada uskumatult, kuid keraamiline kate on ka väga kulutõhus. Kui kulutad regulaarselt raha auto vahatamisele, võivad konkreetsed summad olla tähelepanu väärsed. Sõiduki kaitse tagamiseks pead seda vahatama mitu korda aastas.

Keraamiline kate tuleb peale kanda vaid üks kord ja see kestab vähemalt 2–3 aastat, kui mitte kauem. Võrreldes mitme vahakihi maksumusega ei pruugi keraamilise katte kõrgem hind tunduda halva investeeringuna.

Lisaks, kuna keraamiline kate võimaldab sõidukit suurepäraselt kaitsta, püsib see pikemat aega heas seisukorras. Aeglasem kulumine on veel üks eelis vahatamise ees, mis muudab keraamilise katte hinna palju atraktiivsemaks.

Keraamilise pinnakatte valimine

Esmapilgul võib olla raske aru saada, mis keraamilised katted nii eriliseks muudab, kuid nüüdseks peaksid Sa juba mõistma, kui kasulikud need sõiduki jaoks on. Kui oled mõelnud keraamilise katte paigaldamise peale, võta kindlasti arvesse ülaltoodud eeliseid.

Pinnakatte valimisel kaalu erinevaid võimalusi põhjalikult, sest õige valiku tegemine on Sinu sõiduki jaoks väga oluline.

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Loe veel:

Summary