autoDNA soovitab
auto värv

Auto värv ja kahjustuste oht

12 aprill 2023

Millise kerevärviga kaasneb suurem risk, et auto on osalenud kokkupõrkes? Ning millise värvi korral on see vähem tõenäoline? AutoDNA kasutas oma miljardite kirjetega andmebaasi, et välja selgitada, milline oli statistiline suhe auto värvi ja kahjuriski vahel 2022 aastal.

Auto värv – kuidas kontrollida auto värvi VIN-koodi abil

VIN-kood võimaldab kontrollida autotootja kodeeritud teavet. Kuidas kontrollida auto värvi VIN-koodi abil? Konkreetse auto põhiteabe, sealhulgas värvi kontrollimiseks piisab sellest, kui sisestad VIN-koodi tasuta otsingusüsteemi, näiteks aadressil autoDNA.ee.

Kas auto värvi ja kahjustuste ohu vahel on statistiline seos? Kuigi värv ise kahjustuste osakaalu ei mõjuta, tuleb seda vaadelda koos teiste andmetega.

 

Milline auto värv on “õnnetust toov”?

AutoDNA aruannete kohaselt esines 2022. aastal kõige rohkem kahjustusi pruuni, halli ja musta värvi autodel. Kahjustuste osakaal oli kõige väiksem punase, rohelise ja pärlmuttervalge värvi korral.

 

INFORMATIOON

Juhtiva tööstuslike pinnakatete tootja Axalta andmetel oli pärlmuttervalgete autode osakaal Euroopas 2022. aastal 4%, punaste autode osakaal 5% ja rohelisi sõidukeid oli vaid 1%. Halli ja mustaga on teised lood – seda värvi on peaaegu 50% kõigist Euroopas registreeritud autodest. Pole siis ime, et nende seas leidub palju kahjuajalooga sõidukeid.

 

 

Ettevaatust pruunide ja grafiithallide autodega

Pruun kujutab endast anomaaliat – Axalta andmetel on seda värvi vaid 1% Euroopa autodest, koos beežiga kokku 2%. Samas, autoDNA andmebaasi abil koostatud aruannete põhjal on kahjuajalooga autode osakaal pruunide sõidukite seas 12,1%. Sama kehtib ka grafiithalli kohta – seda värvi autosid on Euroopas vähem kui 1%, kuid autoDNA edetabelis on need 4. kohal 10% kahjustuste osakaaluga.

 

TASUB TEADA

Kindlasti tasub hoolikalt üle kontrollida grafiithallid ja pruunid autod, sest andmed viitavad keskmisest suuremale kahjuriskile.

 

Musta autovärv peetakse sageli ebaõnne toovaks, kuid autode puhul see kindlasti ei kehti. Seda värvi on 22% kõigist Euroopa autodest, kuid kahjustuste osakaal on palju väiksem – “ainult” 10,9%. Loomulikult tasub tähelepanelik olla igas olukorras ja alati tuleks kontrollida auto VIN-koodi. Sõltumata auto värvist veendu, et sõiduk ei varjaks täiendavaid üllatusi.

 

milline-värv-on-õnnetust-toov

 

Loe veel:

 

Summary