autoDNA soovitab
euro-ncap-tesla

EURO NCAP. 2019. aasta kõige turvalisemad autod

2 aprill 2020

Sisukord

Euro NCAP on kuulutanud välja, mis autod on oma klassi parimad 2019. aastal. Hinnati 55 autot, millest 41 said kõrgeima hinde – 5 tähte. Nende seast valiti välja parimad.

Alates Euro NCAP autode ohutuse läbivaatuse algusest on 2019 olnud üks kõige muljetavaldavamaid aastaid rekordi ületamise osas .

Suurte pereautode kategoorias oli kaks liidrit – Tesla Model 3 ja BMW 3. seeria.

BMW 3.seeria

Mõlemad autod saavutasid sarnase skoori, kus BMW sai rohkem punkte jalakäijate turvalisuse ja Tesla sõitmist abistavate süsteemide eest. Teise koha selles kategoorias saavutas Škoda Octavia.

tesla-model-3

Tesla model 3

Väiksemate pereautode kategoorias sai Euro NCAP tunnustuse Mercedes-Benz CLA. Auto saavutas skoori, mis ületas 90 protsenti kolmes ohutusalas ja saavutas aasta parima skoori. Teise koha saavutas Mazda 3.

tesla-x-ncap

Tesla X

Suurte linnamaasturite kategoorias võitis esimese koha Tesla X, mis sai 94 protsenti oma turvalisuse süsteemide eest ja 98 protsenti jalakäijate turvalisuse eest. Teise koha saavutas Seat Tarraco.

subaru-forester-ncap

Subaru Forester

Väiksemate linnamaasturite kategoorias saavutas parima skoori Subaru Forester, mis paistab silma oma täiusliku mitmekülgsusega. Teise koha võitsid kaks autot. Mazda CX-30 ja VW T-Cross.

audi-a1

Audi A1

Kaks autot valitsevad väikeauto(ingl k- Supermini) kategooriat. Nendeks on Audi A1 ja Renault Clio. Teise koha sai Ford Puma

renault-clio-ncap

Renault Clio

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Loe veel: