autoDNA soovitab
Kasutatud auto ostmine esindusest

Kasutatud auto ostmine esindusest

8 mai 2020

Esindusest kasutatud auto ostmisel on ilmselgeid eeliseid. Sellised tootja poolt üle vaadatud ja korda tehtud autod on eeldatavalt paremas konditsioonis kui mujalt ostetud kasutatud autod. Samuti on esindustest ostetud kasutatud autod odavamad kui uued autod, nende läbisõit on väiksem kui teistel samalaadsetel kasutatud autodel ning nad on läbinud põhjaliku tehnilise kontrolli. Need on vaid mõned põhjused, mis sellised autod ostjate jaoks ahvatlevaks muudavad. Eesindusest kasutatud auto ostmisel on tegelikult ka teisi vähem tuntud eeliseid. Kui oled kasutatud auto otsingul, mille plaanid osta esindusest, siis võid osa saada ka järgmistest boonustest.

Abistav käsi

Mitmetel autodel on kaasas tungraud ja varuratas, kuid see ei tähenda, et igaüks tahaks või isegi oskaks vajadusel rehvi vahetada. Puuduvate mehaaniliste oskustega inimeste õnneks saab tihti eindusest ostetud kasutatud autoga kaasa 24/7 autoabi teenuse. Autotootjad nagu FCA (mille alla kuuluvad automargid nagu Chrysler, Dodge, Fiat, Jeep ja RAM) pakuvad pukseerimist, käivitusabi ja lukksepatenuseid, kui sul neid vaja läheb, ning toovad sulle isegi mõne liitri kütust, kui see peaks ootamatult otsa saama. Küll aga on lepingus tavalselt seatud limiit, kui suure osa nende teeuste kuludest margiesidus katab. Luksusautode tootjad nagu Mercedes-Benz ja Lexus pakuvad sarnaseid hüvesid.

 

mis asi on autoDNA?

Kas olete sellest artiklist huvitatud? Tutvu ka toodetega, mida pakub autoDNA – juhtiv USA ja Euroopa päritoluga sõidukite ajaloo aruannete pakkuja . VIN-koodi kontroll aitab teil vältida lisakulusid, mis on seotud tundmatu minevikuga auto ostmisega. Teenus on saadaval 24/7 aastaringselt – vaja on vaid internetiühendust ja kontrollitava sõiduki VIN-numbrit.

 

Kõigi lisateenuste puhul tasub veenduda, kas need sisalduvad esinduse garantiis või tuleb nende saamiseks maksta lisa. Hyundai puhul sisalduvad sellised teenused näiteks 10-aastases garantiis, FCA, Ford ja Toyota annavad need kaasa kasutatud sõiduki ostmisel ning Honda pakub neid tasulise lisana.

Katkenud reisid

katkenud-reisid

Kuigi margiesindusest ostetud kasutatud autod peaksid olema suurepärases konditsioonis, pakuvad mitmed autotootjad selliste autode ostjatele reisitõrkekindlustust. See kujutab endast finantsilist toetust esindusest kasutatud auto ostnud juhtidele, kui nende auto peaks reisil olles katki minema ja remonti vajama. Hyundai katab näiteks teatud summa iga päeva või iga juhtumi kohta, mis katkestab reisi kodust vähemalt 250km kaugusel viibides. Autotootjad kasutavad oma lepingutes enamasti mõistet juhtum mitte rike.

Kui sulle ei meeldi see, siis vaheta see välja

Mõned kasutatud autode ostulepingud sisaldavad endas tingimust, et kui sa äsja soetatud autoga siiski rahul ei peaks olema, saad sa selle koha peal mõne teise auto vastu välja vahetada. General Motorsi autovahetusprogramm annab ostjatele näiteks kolm päeva või 240 km (kumb iganes enne täitub), et auto või kaubik esindusele tagastada ja teise Chevrolet, Buicki või GMC sõiduki vastu vahetada.

Selle ja ka teiste mainitud eeliste puhul peaksid sa nende saadavuse enne ostu tegemist müügiesindajalt üle küsima ja lepingust üle kontrollima, et olla kindel, et oled lepingutingimustest õigesti aru saaud.

 

 

Loe veel: