autoDNA soovitab
aafrikas

5 autot, mis on toodetud Aafrikas

19 november 2019

Aafrika on alati olnud tarbija, mitte tootja, eriti kui jutuks on autod. Eelmisel aastal osteti Aafrikas umbes 2 miljon autot. Kuna muutused on vältimatud, siis on Aafrika ettevõtjad otsutanud oma käe mängu panna ja loonud huvitavaid sõidukeid. Oleme välja toonud 5 autot, mis on toodetud Aafrika turu jaoks.

1. Kantanka (Tehtud Ghanas)

Kantanka toodab peamiselt linnamaastureid.

Selle brändi eestvatajaks on Kwadwo Safo, kes on Kantanka Gruppi omanik ja Safo Kõrgkooli lõpetanu. Ta disainis ja valmistas selle auto oma koduriigis Ghanas.

aafrika-kantanka

Kantanka sõidukid, mis on valmistatud Ghana kohalike tingimusi silmas pidades, ei erine üldse autodest, mis on olnud aastaid müügis Hiinas. Kantakana CEO on tunnistanud, et teeb koostööd hetkel veel saljaseks jäetud Hiina partneriga.

 

 

2. Innoson (Toodetud Nigeerias)

Dr. Innocent Ifediaso Chukwuma on Innosoni asutaja ja Innosoni sõiduki tootmisüksuse juht. See on esimene tehnoloogiafirma, mis toodab autosi Nigeerias.

innoson-aafrikas

Innoson valmistab luksulike sedaane, minibusse ja veokeid. Erinevalt Kantankast ei ole Innosonid müügil piiratud kogustes. Innosoni autosid on Nigeeria teedel rohkem kui 500.

Miljonid nigeerlased ei suuda endale uut autot osta, sest see on kallis, kuid Innosoni tulevikueesmärk on toota uusi autosid, mis ei maksa rohkem kui 4000 eurot.

Innosoni eelised on:

  • Soodne ostuhind
  • Moodne ja mugav auto
  • Vastab kohaliku turu vajadustele
  • Kolmeaastane tootjagarantii

3. Kiira EV smack (toodetud Ugandas)

See on elektri-hübriid auto, mis on toodetud Ugandas Kiira Motors Corporation (KMC) poolt. Selle firma on algatanud tudengid, kes on nüüdseks saanud tuge Uganda valitsuse poolt.

Kiira-aafrika

Kiira EV Smack on edasiarendus tudengite esialgsest Kiira EV prototüübist. See on toodetud nii, et kulud oleksid nii madalad, kui vähegi võimalik. See töötab nii elektri kui ka diisli jõul. See tundub nagu suur nali, kuid varsti suudab ka Aafrika suur autotootjatele konkurentsi pakkuda!

4. Mobius Motors (toodetud Kenyas)

Mobius-Aafrika

Mobius Motors tootis oma esmised sõidukid 2018. aasta lõpus. See maastur, mis maksub umbes 9000 eurot, on toodetud kogu Aafrika turu jaoks. Mobius Motors disainib oma autot vastavalt Aafrika teedele ja transpordi vajadustele. 160 km/h maksimaalkiiruse ja manuaalkastiga on see lihtne maastur auto, millega saab hästi sõita OFF-roadi.

5. Turtle (Tehtud Ghanas)

Turtle-aafrika

Turtle ei ole üldse nii rafineeritud, kui kaks esimest näidet, kuid sellegipoolest on see huvitad projekt, mis sai oma alguse kohalike inimeste projektina. Auto on disainitud vastavalt kohalike inimeste vajadustele.

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Loe veel: