VIN-kood

Iga sõiduk mida liikluses näete, omab unikaalset inentifitseerimis numbrit (VIN). Tihtipeale nimetatakse seda ka kere numbriks. VIN - kood on igal sõidukil unikaalne, mis tähendab et kahel sõidukil ei ole võimalik omada sama VIN - koodi. See on ka põhjus miks tihtipeale on Vin - koodi võrreldud sõiduki DNA või sõrmejäljega, kuna see võimaldab sõidukit suure vaevata inentifitseerida.

VIN-koodi ei kasutata mitte ainult sõiduautode, vaid ka teiste transpordivahendite liikide identifitseerimiseks alates mootorratastest ja mopeedidest kuni busside, veoautode ning järelhaagisteni välja.

Regiooni ja tootja nimetus
Transpordivahendi tüüp, igal tootjal unikaalne
Transpordivahendi identifitseerimisandmete jaotis
1HG
CM8263
3A004352
wmi
vds
vis

Millised andmed sisalduvad VIN koodis?

Esimene osa koosneb kolmest sümbolist (WMI) ja see tähistab tootjat ja riiki, kus sõiduk on toodetud. Näiteks kui VIN kood algab tähega "J", siis on sõiduk toodetud Jaapanis, kuid kui VIN kood algab numbriga "1", on sõiduk toodetud USA-s.

Teine VIN koodi osa kätkeb endas informatsiooni sõiduki liigi kohta. Iga tootja kodeerib VIN koodi selle osa omal viisil, kuid alati asub see vahemikus alates 4. kuni 9. sümbolini. Selle osa abil saab identifitseerida, kas autol on turvapadjad, millised turvavööd on paigaldatud, milline on keretüüp ja uste arv ning ka seda, millise klassi autoga on tegemist (näiteks maastikuauto või ökonoomse klassi auto). Viimane ühik selles osas on kontrollnumber: eriline algoritm võimaldab veenduda, et ühtegi eelnevatest sümbolitest ei ole seadusevastaselt muudetud.

Sümbolid alates 10. kuni 17. on tähed ja numbrid (viimased neli on alati numbrid). Koodi selles osas võib leida informatsiooni mudeliaasta ja tehase asukoha kohta, kus auto on toodetud (kümnes sümbol tähistab alati aastat).

Kust leida VIN-kood?

Registreerimistunnistus

VIN koodi otsimist tuleks alustada registreerimistunnistuse “E” tähega tähistatud jaotisest. See on kohustuslik väli, mis auto registreerimiseks peab alati olema täidetud. See ei tohi kunagi tühi olla. Oluline on veenduda, et registreerimistunnistusel toodud VIN kood on langeb kogu auto kerel oleva VIN koodiga.

Sõiduki VIN kood on kantud registreerimistunnistuse

Tuuleklaas

Suuremal osal kaasaegsetest autodest leiab VIN koodi tuuleklaasi alaosas juhipoolsel küljel. Need 17 sümbolit peavad olema kergelt leitavad, et Teil ei oleks vaja müüja abi VIN koodi leidmisel.

VIN koodi võib leida tuuleklaasi alaosas

Kereelemendid

Mõnedel autodel asub VIN kood kereelementidel. Selle võib leida auto raamilt, eesistuva kaassõitja istme kõrvalt (Skoda, Seat). Seda võib otsida ka esiuste hingedelt (Audi) või mootoriruumi vaheseinalt (BMW, Volvo).

Sõiduki VIN koodi võib leida ka autokere osadelt

12-st sümbolist koosnev VIN kood

Mõnel juhul võib sõiduki VIN kood koosneda 12-st sümbolist. VIN kood võib olla lühem, kui eelmine on saanud kahjustada ja omanik on otsustanud selle seaduse kohaselt asendada.

Ei oma tähendust ka see, kui antiikse auto VIN kood erineb kaasaegsest 17-sümbolilisest standardist. Ajavahemikul alates 1954. aastast kuni 1981. aastani ei olnud olemas kindlaksmääratud standardit VIN koodi jaoks ning seetõttu kasutasid tootjad erinevaid formaate.

Pange tähele, et see sait kasutab küpsiseid, et saaksite kasutada meie teenust, pakkuda optimaalset sisu ja kohandada Veebileht vastavalt teie vajadustele. Saate hallata küpsiseid brauseri seadete muutmisega. Jätkates veebisaidi kasutamist ilma brauseri seadeid muutmata, nõustute meie küpsiste kasutamisega. Lisateavet leiate meie veebisaidi privaatsuseeskirjadest.