Sõiduki VIN koodi kontroll

Kuidas kontrollida imporditud sõidukite ajalugu (ja kodumaiste)?

Paljud imestavad, kuidas kontrollida auto VIN-koodi, võimalusi on vähe. Enne auto ostu peate tingimata teadma, milline on tema VIN-kood. Kontrolli VIN-Koodi enne ostmist kuna sõiduki kontroll ei maksa peaaegu midagi kui arvestada seda, mida võib kaasa tuua vigase auto ost ja selle hilisem remont.

Miks peaksite Te VIN koodi kontrollima

VIN number – mis see on?

VIN number (Sõiduki identifitseerimisnumber) on seitsmeteistkümnest märgist koosnev jada, mis määratleb konkreetse sõiduki identiteedi ja on kordumatu. See number on unikaalne igal autol.

Mis on VIN kood

Miks kontrollida VIN-koodi enne ostmist, on see nii tähtis?

VIN-koodi Dekodeerimisega meie andmebaasist saame me väga palju andmeid just kasutatud autode kohta. Tänu nendele andmetele, on meil võimalik neid kontrollida müügikuulutuses olevatega ja seetõttu ära hoida pettasamised. Siin on aga levinumad pettuse näited:

  • tagasi keritud odomeeter - sisestage VIN-kood et kontrollida sõiduki läbisõidu ajalugu. Baseerudes viimasele viiele või isegi lihtslt viimasele aastale, saame me kindlaks teha, kas sõiduki läbisõit on usaldusväärne või mitte.
  • kokkupõrked ja õnnetused - sõidukid mida müüakse peale suurt kahjut kui avriivba autot võivd olla ohtlikud nii meiel kui ka teistele liiklejatele, kui müüa varjb seda et sõiduk on osalenud avariis siis ei ole ka kindel kas sõiduk on nõuete kohaselt remonditud ja liklemiseks ohutu. Sellistes aruannetes on ka tihtipeale sisestatud pildid. Tihtipele enen ja pärast õnnetust tehtud pildid.
  • vargus - varstatud auto ost on ilmselgelt halb investeering. AutoDNA aruanne annab sulle teada kas sõiduk on vrastatud või mitte.
  • varustuse muutus - Ajaloo aruanne võib sisldada pilte või koopiat originaal varustusest. Seega saad lihtsalt teada kas sõiduki varustsut on uuendatud või mitte.
Kontrollib sõidukiga toimunud õnnetusi ja kokkupõrkeid VIN koodi alusel

Kuidas kontrollida VIN-koodi?

On mitmeid kohti, kust võib leida VIN-koodi:

  • Sõiduki registreerimisdokument - valmistajatehase tähis väljale tähistatud tähega "E"
  • plaat, mis on püsivalt kinnitatud auto kerele – tugiraamil. Sageli sellistes kohtades nagu prema istme ääres, vasakul pool auto küljel, keskele või paremal asuva tugitala küljes VIN-koodi võib leida ka, mootoriruumist parema ratta kohal Autotootjad paigutavd ka selle tugi raamil erinevatesse kohtadesse. VIN-koodi asukoha teadmin on üpriski kasulik informatsioon.

Teadlikkust sellest, kui oluline VIN number on, on veendunud ka automüüjad. Üha rohkem on müügikuulutustes olemas VIN-kood. Kahjuks ei ole seda kõigis kuulutustes, seega ärge kartke ka seda küsida. VIN koodi järgi saate kontrollida kas sõiduki ajalugu on ikak puhas.

Kohad, kust võite leida VIN koodi

Kuidas VIN-koodi kontrollida?

Enne, kui ostate kasutatud auto, võite kontrollida VIN-koodi ja seda kahel viisil:

  • Saate tasuta aruannete keskregistri kaudu thea esmase kontrolli. Lisaks saate VIN-Koodi kaudu teada auto registreerimisnumbri ja registreerimise kuupäeva. Need andmed on kogutud esmase registreerimise kohta Eestis, teiste seas saate teada tehnilised andmed, tehnilisekontrolli tulemuse ja kuupäeva. Samuti saate teada kindlustuses kehtivuse, odomeetri näidu ja omaniek arvu.
  • kasutades autoDNA aruannet - saate kontrollida peaaegu igat tüüpi sõidukit. Peate sisestama ainult VIN-koodi into otsingu sisendisse, ja saategi ajaloo teada (üldine teave auto kohta, õnnetuste ajalugu, tootja info jpm. ), siis kontrollige, milline peaks olema ka sõiduki tüüp, kliimaseade, sisustus ja aknad, kontrollige läbisõidumõõdiku näitu, ja isegi eelmise kontrolli arhiveeritud fotosid, kui need on teie sõiduki jaoks saadaval.
Vaadake, kus Te saate kontrollida sõiduki VIN koodi
Pange tähele, et see sait kasutab küpsiseid, et saaksite kasutada meie teenust, pakkuda optimaalset sisu ja kohandada Veebileht vastavalt teie vajadustele. Saate hallata küpsiseid brauseri seadete muutmisega. Jätkates veebisaidi kasutamist ilma brauseri seadeid muutmata, nõustute meie küpsiste kasutamisega. Lisateavet leiate meie veebisaidi privaatsuseeskirjadest.