autoDNA soovitab
ohufiltri

Vigase või määrdunud õhufiltri sümptomid

15 november 2018

Kuigi auto õhufilter on väike ja odav seade, on see kütusekulu ning jõudluse seisukohast siiski äärmiselt hädavajalik element. Selleks, et sõiduki erinevad mehhanismid töötaksid korrektselt, läheb vaja puhast õhufiltrit. Puhta õhufiltriga kaasneb autojuhi jaoks mitmeid eeliseid, mis hõlmavad vähenenud kütusekulu, madalamat heitgaaside taset, paremat kiirendust ja mootori üldise jõudluse tõusu.

Õnneks on sõiduki õhufiltri asendamine üsna lihtne. Enne auto õhufiltri välja vahetamist peate kõigepealt siiski kindlaks tegema, et avaldunud sümptomid on seotud õhufiltri kulumise või määrdumisega ning välja selgitama, kas see vajab tõepoolest uuega asendamist.

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

Vigase või määrdunud õhufiltri sümptomid

Siinkohal oleme välja toonud kõige levinumad ja kõige murettekitavamad sümptomid, mis on seotud määrdunud õhufiltriga. Juhul, kui mõni neist sümptomitest ilmneb ka Teie sõiduki kasutamisel, võite aimu saada selle võimalikest põhjustest.

Mootorist kostuvad veidrad helid

Üks sümptom, mis viitab vigasele või määrdunud õhufiltrile, on asjaolu, et mootor hakkab tühikäigul töötades veidraid helisid tegema. Samuti võib tekkida probleeme sõiduki käivitamisel. Näiteks, kui kuulete liiklusmärgi ees peatudes veidrat müra, mis meenutab köhimist või sisisemist, võib see olla märk sellest, et mootoris ei ringle piisaval hulgal õhku ning seetõttu vajab sõiduki õhufilter tõenäoliselt asendamist.

Vähenenud jõudlus

Juhul, kui Teile on silma jäänud probleemid sõiduki kiirendamisel, võib see tähendada seda, et õhufilter on liiga määrdunud. Määrdunud filter takistab õhu juurdepääsu mootorisse, mis omakorda häirib sõiduki kiirendamist. Selle probleemiga on tihti seotud ka üldine mootori võimsuse vähenemine. Mootor vajab põlemisprotsessi jaoks puhast õhku, kuid määrdunud õhufilter takistab oluliselt puhta õhu sissevõttu. See vähendab mootori võimsust ja võib lisaks sellele põhjustada ka auto ebaühtlast kiirendamist.

Muutus keskmises kütusekulus

Kütusekulu jälgimine annab Teile ettekujutuse, millised on sõidukiga seotud regulaarsed väljaminekud, kuid lisaks aitab see märgata keskmise kütusekulu suurenemist, mis on samuti üks vigase või määrdunud õhufiltri sümptom. Määrdunud õhufilter põhjustab probleeme sujuvas põlemisprotsessis, mis tähendab seda, et põlemisel kasutatakse tavapärasest rohkem kütust. Juhul, kui suudate jälgida keskmist kütusekulu, võite kokku hoida märkimisväärseid summasid.

Probleemid süüteküünaldega

Mootori süüteküünlad võivad määrduda ja ummistuda siis, kui vigane filter takistab õhu juurdepääsu kütusesegule. See võib tekitada probleeme tühikäigul töötamisel, sõiduki käivitamisel ja mootori sujuvas töös.

Juhul, kui olete kogenud mõnda eelkirjeldatud probleemidest, võib olla aega sõiduki õhufiltrite vahetamiseks. Filtrite vahetamiseks viige oma auto kindlasti usaldusväärse mehaaniku juurde.