Kõik
usa-auto

USAst imporditud auto – millised margid on populaarsed ja mida tuleks meeles pidada?

24 veebruar 2023

USA päritoluga autod on Eestis jätkuvalt populaarsed. Eestisse imporditakse igal aastal umbes 670-700 sellest riigist pärit autot. See number võib tunduda väike, kuid on tegelikult siiski üsna arvestatav, sest sõidukite transportimine üle Atlandi ookeani võib olla vaevarikas. Kõige populaarsemad margid on Ford ja Chevrolet.

autoDNA-ga pole vaja karta

Kas olete sellest artiklist huvitatud? Tutvu ka toodetega, mida pakub autoDNA – juhtiv ameerika ja Euroopa päritoluga sõiduki ajaloo aruannete pakkuja . VIN-koodi kontroll aitab teil vältida lisakulusid, mis on seotud tundmatu minevikuga auto ostmisega. Teenus on saadaval 24/7 aastaringselt – vaja on vaid internetiühendust ja kontrollitava auto VIN-numbrit. Kontrolli sõidukeid.

Saksa tootjatest on populaarne Mercedes, kuid huvi on kõrge ka BMW ja Audi vastu. Lai valik ja atraktiivsed hinnad ei tohiks meie tähelepanu eemale juhtida võimalikest probleemidest. Auto ostmisel USAst tuleb olla ettevaatlik, sest nende hulgas võib leiduda sõidukeid, mis on osalenud liiklusõnnetuses. AutoDNA andmetel on valdaval enamusel USAst pärit autodel, mille VIN-koodi on konkreetse andmebaasi kaudu kontrollitud, väiksemad või suuremad kerekahjustused.

Kasutatud ameerika autod on peaaegu alati kahjustatud kerega

Populaarsed imporditud mudelid on: Ford Mustang, Chrysler Pacifica, Corvette, Ford F-150, Dodge Challenger. Mis on taoliste sõidukite kõige levinumad vead ja mis on neil ühist? Juhul, kui taolistel autodel esineb kahjustusi, siis on need enamasti seotud sõiduki kerega.

 

usa-autod

 

Selles osas on 2021. aastal kogutud autoDNA statistika halastamatu. USA päritoluga autode VIN-koodi kontrollimisel tuvastati enamikul juhtudel (üle 95% ) kerekahjustusi. Peaaegu pooltel juhtudel oli tegemist esiosa kahjustusega, näiteks: kaitseraua kahjustus, purunenud esituled või isegi kahjustatud radiaator. See võib muu hulgas viidata kahjustatud külgtoestusele, mis vähemalt teoreetiliselt peaks sellise auto muutma kasutuskõlbmatuks (mahakandmine).

Järgmiseks, levinud on ka kahjustused autode tagaosal ja külgedel. Lisaks on oht, et tõsisemate õnnetuste korral on turvapadjad avanenud. Seetõttu on USAst pärit auto ostmisel oluline kontrollida selle ajalugu, sealhulgas fotosid kõigist dokumentidest, juba enne sõiduki Eestisse importimist.

Miks on USA autod nii populaarsed?

Lakkamatu nõudlus USA autode järele näitab, et nende importimine Eestisse on endiselt kasumlik, hoolimata kallist dollarist ja meretranspordi kulude tõusust. Sõidukite seisukorras muutusi ei ole – autod peavad olema kahjustatud, et neid oleks võimalik pärast transportimist remontida ja Eestis kasumiga edasi müüa. Autode importimine USAst on kasumlik tänu Eesti madalamatele tööjõukuludele.

Kasvava inflatsiooni ja suurenevate veokulude tõttu on hetkel kõige ihaldusväärsemateks impordiartikliteks võimsa mootoriga muskelautod. Võimsate mootorite importimine on iseenesest üsna kulukas. Mida odavam on auto (see võib tähendada suuremaid kahjustusi), seda väiksemad on lisakulud. USA päritoluga sõidukite impordistruktuur peegeldab Eesti autojuhtide eelistusi. Seepärast ongi Saksa kaubamärgid nii populaarsed. Honda on samuti kõrgelt hinnatud.

Tahate osta autot!? Kontrolli ajalugu!

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist eriti kui on kasutatud auto ameerikast – kontrolli autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid. Võtke meiega ühendust!

 

Aga see pole veel kõik