autoDNA soovitab
Kasutatud-auto-ostmine-Saksamaalt

Kuidas osta autot Saksamaalt? Head nipid autode müügiga tegelevatele inimestele

18 veebruar 2020

Rahandusministeeriumi andmetel moodustavad Saksamaalt pärit sõidukid peaaegu poole kõigist välismaalt imporditud autodest. Müüjate jaoks tähendab see ennekõike mugavust ja väga suurt sõidukite valikut. Kahjuks on paljud ostjad veendunud, et Saksamaalt pärit autod on paremas seisukorras ja hästi hooldatud, mis ei ole alati tõsi. See sõltub ennekõike konkreetsest sõidukist. Siiski pole kahtlust, et kõik kasutatud autode müügiga tegelevad isikud peaksid esmajoones keskenduma Lääne-Euroopale. Kuidas osta autot Saksamaalt?

Saksamaalt pärit autodega veebilehed või kust neid otsida?

Enne ostu tuleb läbi viia turu-uuringud. Mõned müüjad ei raiska aega ja ostavad oma sõidukid teistelt vahendajatelt. Taoline lähenemisviis on aga riskantne, kuna tihti selgub, et saadaval pole midagi huvitavat. Sellises olukorras ostetakse lihtsalt mõni suvaline auto, sest vastasel juhul osutuks kogu ettevõtmine täielikuks läbikukkumiseks. Taolise situatsiooni vältimiseks on soovitatav uurida internetis leiduvaid reklaame. Erinevaid lehekülgi on palju, kuid autode müügiga tegelevad isikud peaksid ennekõike vaatama veebisaite, mis on loodud professionaalide jaoks. Kui otsite Saksamaalt pärit autosid, siis võiksite tutvuda veebilehega https://www.adesa.eu. See lehekülg on mõeldud nendele inimestele, kes juhivad ametlikult registreeritud ettevõtet, seega väljastatakse igale ostule käibemaksuarve. Lisaks aitab veebisaidi omanik kliente kõikide formaalsustega, isegi transpordi organiseerimisega.

 

 

VW-Troc

VW-Troc

Kasutatud auto ostmine Saksamaalt – millist mudelit valida?

Eesti kasutatud autode turg on uskumatult kiiresti liikuv ning Saksamaalt ja teistest riikidest imporditavate autode arv kasvab igal aastal. Seetõttu võiksime jõuda väga lihtsustatud järeldusele, et iga sõiduk, olenemata margist, mudelist ja mootoritüübist, leiab varem või hiljem oma ostja. Privaatselt müües pole pikem ooteaeg suur probleem. Professionaalse müügitöö puhul tähendab müümata auto külmutatud varasid, mida ei ole võimalik investeerida. Milliseid kriteeriume tuleb arvesse võtta selleks, et auto müümine oleks lihtne?

Range-Rover

Vähemalt 3-aastased autod – need sõidukid on kõige suurema languse oma turuväärtuses juba üle elanud, kuid on enamasti väga heas seisukorras.

Autod, mis pole vanemad kui 12 aastat – ülempiiri määratlemine on raske, kuid väga vanade sõidukite ostmine on riskantne. Mõned autod vajavad olulist remonti juba 8–10 aasta pärast, teised on heas seisukorras isegi rohkem kui 15 aasta möödudes. Eelmainitud 12 aastat ei ole küll täpne piir, kuid sellest vanema auto ostmine, Saksamaalt või muust riigist, on loterii.

• Keretüüp – kui soovite sõiduki võimalikult kiiresti edasi müüa, peaksite eelistama väikseid linnaautosid. Need kipuvad üsna kiiresti uue omaniku leidma. Samas peaksite arvesse võtma seda, et nende kasumimarginaal on madalam. Need, kes loodavad suuremale ühekordsele kasumile, peaksid keskenduma kõrgklassi autodele, maasturitele, sportmudelitele või eritellimusel imporditud autodele.

Mootor – Eestlased eelistavad üha vähem diislikütust, kuid seda tüüpi mootorite populaarsus on langenud aeglasemalt kui teistes Euroopa riikides. Mitmetes Saksamaal asuvates linnades ei ole vana diiselmootoriga võimalik kesklinna pääseda, seega on paljud autojuhid otsustanud taolistest sõidukitest vabaneda. See tähendab, et neid on võimalik osta odavalt ja Eestis suurema kasumiga edasi müüa. Ka väikeste ja ökonoomsete bensiiniga töötavate mudelite edasimüümine ei valmista palju probleeme.

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

Kergelt kahjustatud autod Saksamaalt – kas neid tasub osta?

Saksamaal on kasutatud autode valik väga suur, kuid see ei tähenda seda, et nende hinnad on madalad. Vastupidi – heas korras ja lisavarustusega autod on kallid. Kuidas on võimalik kasumit suurendada, ilma, et see tõstaks hindu Eesti kliendi jaoks märkimisväärselt? Võiksite kaaluda kergelt kahjustatud auto ostmist Saksamaalt. Hoolduskulud on seal palju kallimad kui Eestis ning paljudel juhtudel pole auto remontimine lihtsalt praktiline. Eriti tulus on taolise sõiduki soetamine nende edasimüüjate jaoks, kes tegelevad muu hulgas ka autode remondiga või omavad vastavaid tutvusi. Nii on võimalik remondikulusid minimeerida ja kasumit suurendada.

Auto ostmine Saksamaalt – formaalsused

Saksamaalt autot ostes tuleks meeles pidada formaalsusi. Kui tahate ostetud autoga tagasi koju sõita, peate külastama Saksamaa esindust, kust saate osta ajutised numbrimärgid ja registreerimisdokumendid. Samuti on teil vaja kindlustust, tehnilist ülevaatust ja heitgaaside kontrolli. Protseduur pole keeruline – kõik saab korda ajada ühe päeva jooksul. See tekitab aga uusi kulusid. Soovitame kaaluda auto pukseerimist Eestisse ja selle registreerimist koju jõudes. Peaksite meeles pidama ka aktsiisi. Kuni 2000 cm3 töömahuga autode puhul on see 3,1%. Suuremate mootorite puhul võib see olla kuni 18,6%.

VW-Golf

Saksamaalt autot ostes tuleb eelkõige kasutada kainet mõistus. Proovige tundma õppida nii Saksamaa kui ka Eesti turgu ning eelistage sõidukeid, mis on pärit usaldusväärsetest allikatest. See garanteerib kiire müügi ja rahuloleva kliendi.

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Loe veel:

Summary