autoDNA soovitab
auto müük edasimüüja kaudu või omal käel

Kuidas müüa autot läbi vahendaja ja iseseisvalt

5 juuli 2017

Kuidas müüa autot läbi vahendaja ja kuidas käituda, kui on soov müügiga isiklikult tegeleda? Millised punktid tuleks lisada lepingusse ja milline näeb välja hea kuulutus? Kui tihti peaks üldse reklaamima?

Sõiduki müüki kaaludes võtavad paljud omanikud ühendust kasutatud autode müügiga tegeleva esindusega. See tähendab, et nad jätavad ostja leidmise spetsialistide hooleks. Kui Te ei ole kunagi varem edasimüüja teenuseid kasutanud, ei pruugi see olla ilmne, kuid pidage meeles järgmist: vahendaja kasutamine ei garanteeri, et saate auto kiiremini müüdud. Kui nad ei suuda sõidukit mõistliku aja jooksul müüa, siis ei teeni Te lõppkokkuvõttes kuigi palju. Pidage meeles: Te peate müügilt teenitud raha igal juhul vahendajaga jagama. Siiski, tihti on edasimüüja kasutamine hõivatud inimese jaoks ainukene lahendus. Kvaliteetsete fotode tegemine, kuulutuste kirjutamine ning nende jagamine, kohtumised ja läbirääkimised potentsiaalsete ostjatega (kes tõenäoliselt ei taha otsuse tegemisega kiirustada) nõuavad teatavasti väga palju aega.

 

Kuidas müüa autot läbi vahendaja

Kui otsustate kasutada edasimüüja teenuseid, veenduge, et olete valinud usaldusväärse teenusepakkuja. Kahjuks ei ole asjatundjaid väga lihtne leida. Valikul võite lähtuda tuttavate soovitustest või lugeda internetis leiduvaid kommentaare. Pidage meeles, et neil kahel on märgatav vahe: oma tuttavaid võite tõenäoliselt usaldada, kuid internetis avaldatud kommentaaride hindamisel on vaja rohkem ettevaatlikust. Need võivad olla sponsoreeritud; see on üha enam levinud tava! Müüjatel ning nende konkurentidel on üllatuslikult lihtne toote või teenuse kohta tellida nii positiivseid kui ka negatiivseid kommentaare.

Kui Teil ei ole kellegi poole pöörduda, valige vahendaja, kes on turul olnud juba aastaid; eelistage suuremaid ja professionaalse ilmega müügiesindusi ning veenduge, et nende klienditeenindus on samuti kõrgel tasemel. Suur ja usaldusväärne vahendaja müüb sõiduki tõenäoliselt palju kiiremini. Kui müüja on turul olnud juba aastaid, on nende positsioon stabiilne ja sõidukite arv esinduses ja / või internetis suurem, mistõttu võib oodata ka arvukamat huviliste hulka. Professionaalne ettevõte, mis pakub rahuldavat klienditeenindust, aitab kaasa positiivse otsuse langetamisele ning aitab vältida olukorda, kus klient vaatab sõiduki üle ja lahkub.

Kui olete leidnud hea mainega edasimüüja, kelle töötajad on professionaalsed ja veenvad, peate sõlmima leping. Vahendaja müügileping peaks sisaldama vähemalt kolme elementi; alljärgnevalt toome välja soovituslikud punktid, mis aitavad Teil sõidukit turvaliselt müüa.

  • Lepingu sõlmimise kuupäev ja kellaaeg.
  • Lepinguga kehtestatud müügiperiood, st kas vahendajal on ostja leidmiseks piirmatu aeg, või kindel hulk päevi, mille möödumisel tagastatakse sõiduk omanikule.
  • Esindaja andmed, st vahendusfirma omaniku isikuandmed või müügiga tegeleva ettevõtte andmed.
  • Kliendi ehk sõiduki omaniku isikuandmed.
  • Müüdava sõiduki andmed, sealhulgas mark ja mudel, väljalaskeaasta, esmase registreerimise kuupäev, läbisõit ja VIN number (mainida võib ka mõningaid sõidukit iseloomustavaid jooni, nt kui see on kahjustusteta või hea lisavarustusega),
  • sõiduki müügihind,
  • Selgitav punkt, mis täpsustab meetmeid, mis võetakse kasutusele juhul, kui sõiduki tegelik müügihind erineb kokkulepitust.. Pidage meeles: kui sõiduki müügilt teenitakse rohkem kui loodetud, peaksite kindlasti lisakasumist osa saama; kui sõiduk müüakse odavamalt, siis peaks vahendaja Teile hinnavahe kompenseerima.
  • Vahendustasu ehk summa, mille edasimüüja auto müügilt teenib,
  • Punkt mis kinnitab, et müügiagent on sõiduki tegelik müüja koos kõigi vastavate kohustustega. See tähendab, et nad on ainuisikuliselt vastutavad, mis puudutab kliendi teavitamist kõigist sõidukit puudutavatest asjaoludest, näiteks selle seisukorrast ja müügitingimustest.
  • Punkt mis kinnitab, et esindaja müüb autot sõiduki omaniku volitusel, see tähendab, et auto müügiga kandub sõiduki omandiõigus ostjale.

Kui Teie leping sisaldab eespool mainitud punkte, peaks sõiduki müümine vahendaja abiga olema turvaline. Kui olete lepingu allkirjastanud, on Teil vaja vaid oodata, millal sõiduk müüakse; kahjuks ei saa Te mõjutada kogu protsessi kiirust. Nende jaoks, kes vajavad raha kiiresti, on see suurim puudus. Need, kes saavad ootamist lubada või ei taha sõiduki reklaamimisega vaeva näha, on tavaliselt valmis aktsepteerima tõsiasja, et müük ei toimu väga kiiresti. Mõlemal juhul peavad nad leppima veel ühe asjaoluga: vahendaja kasutamine tähendab seda, et saadav kasum on väiksem kui iseseisvalt müües. See on põhjus, miks peaksite enne müügiesindajaga ühenduse võtmist mõtlema sõiduki iseseisvale müümisele; Te ei ole selleks kohustatud, kuid miks mitte kaaluda kõiki võimalusi?

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

Kuidas sõidukit iseseisvalt müüa

Auto müüki tuleks kindlasti alustada kvaliteetsete fotode tegemisest. See ei ole tänapäeval üleliia raske, sest isegi keskmine kaameraga varustatud nutitelefoni saab sellega edukalt hakkama. Vaja on mõelda vaid kompositsioonile, sest ükski kaamera ei suuda seda Teie eest teha. Esiteks, auto tuleb parkida paika, mis on puhas ja professionaalse ilmega. Kui Teie elamu ümbrus ei ole väga muljetavaldav, siis valige tühi parkla kontorihoone või kaubanduskeskuse läheduses. Loomulikult peab sõiduk olema puhas ja korras. Kui esineb nähtavaid vigu, veenduge, et need on ka pildil näidatud. See aitab ostjal Teid kui müüjat usaldada. Samuti säästetakse selllega mõlema osapoole aega, sest nii mõnedki potentsiaalsed ostjad lahkuvad silmapilkselt, kui sõidukil avalduvad vead, millest nad eelnevalt teadlikud ei olnud. Veenduge, et fotod näitavad autot nii palju kui võimalik: pildistage välimust ja sisemust erinevate nurkade alt, nii et ostja näeb sõidukit eest, tagant ja külgedelt ning nähtav on sõiduki kapott ning kõik detailid, millest sõltub auto väärtus.

Järgmine oluline samm on hea müügikuulutuse kirjutamine. Kuidas defineerida head kuulutust? Loetleda tuleb kõiki olulisi parameetreid, sõiduki varustust, tähtsamaid remonttöid puudutavaid andmeid ja eeliseid, näiteks madalat kütusekulu või sõiduki ajalugu sisaldavat hooldusraamatut. Teisisõnu öeldes kõike, mis aitab ostjal otsustada, kui palju auto väärt on.

Samuti on soovitatav reklaamkuulutust teiste samanäoliste seast esile tõsta, sest ostjad kaaluvad enamasti mitmeid erinevaid võimalusi. Võite kasutada selliseid lauseid nagu: Ma hakkan seda auto igatsema, sest sõitsime sellega oma mesinädalaid tähistama; Auto on esmaklassiliselt hooldatud. Kui olete kirjutamise lõpetanud, paluge kellelgi teisel kuulutus enne avaldamist läbi lugeda; laske neil hinnata, kas tekst on piisavalt selge ja hõlmab kõiki olulisi elemente, sealhulgas nii auto kirjeldust kui ka hinda ning müüja kontaktandmeid: telefoninumbrit ja e-posti aadressi.

Kui reklaam on juba avaldatud, siis andke endast parima, et see oleks nähtav. Jagage seda läbi sotsiaalmeedia, näiteks Facebooki ja Twitteri kaudu, ning paluge oma perel ja sõpradel sama teha. See võimaldab tasuta leida mitmeid potentsiaalseid ostjaid. Pidage meeles: paljud inimesed huvituvad sõiduki ostust rohkem, kui nad teavad, et selle omanikuks on nende sõbra sõber.

Kui müüte populaarset mudelit, mille läbisõit on kõrge ja hind madal, siis on oodata, et potentsiaalsed ostjad elavad üsna lähedal; vaevalt on keegi on nõus sõitma sadu kilomeetreid, et sõidukiga tutvuda. Just sel põhjusel peaksite andma endast parima, et sõidukit kohalikul tasandil reklaamida. Võite avaldada kuulutuse kohalikus ajalehes ja / või asetada trükitud reklaami sõiduki aknale nii, et möödujad seda näeksid. Pidage meeles, et reklaamtekst peab olema lühike, selge, kergesti loetav (kasutage suurt kirjasuurust või ainult suurtähti) ja sisaldama Teie telefoninumbrit. Kogu trükitud ja aknale asetatud reklaamtekst peaks olema haaratav vaid ühe pilguga.

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.