autoDNA soovitab
Kõige-usaldusväärsemad-autod

Kõige usaldusväärsemad autod

27 juuli 2017

Kõige usaldusväärsem automark – ülevaade pingeridadest

Pole kahtlustki, et hiljutine skandaal on Volkswageni mainet kahjustanud. Kuigi Saksa autotootja üritab skandaalist taastuda, makstes oma klientidele kahjutasu, ei seosta paljud neist Volkswagenit enam kvaliteediga.

Kas on olemas kaubamärke, mis on suutnud säilitada pidevat kvaliteeti, ohutust ja usaldusväärsust? Püüame seda määrata Consumer Reports, JD Power ja TUV tarbijauuringute paremusjärjestuste abil.

Consumer Reports usaldusväärsuse pingerida

See Ameerika tarbijaorganisatsioon kogub igal aastal klientide tagasisidet konkreetsete kaubamärkide kohta. Autoomanikud hindavad oma sõidukeid kasutuskindluse, rikete ja remondi osas. Sellel aastal hinnati ligi 170 mudeli, 740 000 auto ja 28 automargi usaldusväärsust.

Ameerika turul on kolm parimat:

  • Lexus – 7 mudelit
  • Toyota – 12 mudelit
  • Audi – 8 mudelit

Esikümme hulgas on ka Mazda, Subaru, Kia, Buick, Honda, Hyundai ja Mini. Huvitav on see, et nimekirja alumises otsas võib leida mitmeid Ameerika sõidukeid. Nende hulka kuuluvad Chrysler, Dodge ja Cadillac. Ameeriklased ei ole rahul Infinitiga – Euroopas hinnatud kaubamärgiga – ning samuti on pingerea lõpus Jeep ja Fiat.

J.D. Power pingerida

JD Power, teine ​​Ameerika reitinguagentuur, on küsitlenud 2012. aastal ostetud sõidukite omanikke (uuring viidi läbi 2015. aastal, nii et autod olid kasutusel olnud juba üle kolme aasta). Autoomanikel paluti hinnata viimase kaheteistkümne kuu jooksul aset leidnud rikkeid. Arvutades vigade hulga 100 sõiduki kohta, on nad välja selgitanud kõige usaldusväärsemad mudelid.

Esikolmiku osas pole üllatusi – Lexus juhib edetabelit (89 viga 100 auto kohta), järgnevad Buick (110 viga 100 auto kohta) ja Toyota (111 viga 100 auto kohta). Huvitaval kombel olid esikümnes ka Cadillac (mis, nagu me mäletame, teenis väga madala koha Consumer Reports tarbijauuringus), Honda, Porsche, Lincoln, Mercedes-Benz, Scion ja Chevrolet.

Kolmel viimasel positsioonil asusid Jeep, Land Rover ja … Fiat (273 viga 100 auto kohta). Nagu näha, on itaallased pingeridades väga madalatel kohtadel, kuigi ka Jeepil ei olnud palju rohkem õnne. J.D. aruanne sisaldab 32 kaubamärki. Jaguar jäeti välja, kuna katserühmas oli nende sõidukite arv liiga väike.

Samuti väärib märkimist, et J.D. aruanne esindab ka kõige usaldusväärsemaid mudeleid antud segmentides. Compact klassi tipus olid Toyota Corolla, Nissan LEAF ja Honda Civic. Kõige usaldusväärsemad sportautod olid Scion tC, Volkswagen Eos ja MINI Cooper. Parimate mini-klassi sõidukite hulka kuuluvad Scion xD, Toyota Yaris ja Honda Fit, kuid kui otsite midagi suuremat, siis kaaluge selliseid mudeleid nagu Buick LaCrosse, Toyota Avalon ja Ford Taurus. J.D. aruanne sisaldab ka kõige usaldusväärsemaid maastureid, kaubikuid ja veokeid.

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

TUV pingerida

Erinevalt paljudest teistest aruannetest põhineb TUV  2015. aasta pingerida tehnilise läbivaatuse kaudu saadud teabel, mitte klientide hinnangutel. Aruanne sisaldab ainult kasutatud sõidukeid ja see on jagatud mitmeks rühmaks sõltuvalt auto vanusest. Erinevad rühmad hõlmavad sõidukeid, mis on kuni 3, 5, 7, 9 ja 11 aastat vanad.

Kõige uuemate autode esikolmikus on kaks Mercedese mudelit (esimesel kohal Mercedes-Benz SLK ja kolmandal Mercedes-Benz GLK ) ning (teisel kohal) Audi A6. Halvima, 129. positsiooni, on hõivatud Dacia Loganiga.

Kui vaadata veidi vanemaid autosid (neid, mille vanus on kuni 5 aastat), on esikolmikus Mazda 3, Porsche 911 ja Toyota IQ. Kõige lõpus on Fiat Doblo. Huvitaval kombel on Porsche 911 esikolmikus kuni 7-, 9- ja isegi 11-aastaste autode seas. Kahe vanima kategooria pingereas on nimekirja lõpus Mercedes M klass.

Samuti on TUV kokku kogunud kõik andmed ja koostanud nimekirja tootjatest, kellel on erinevate vanuserühmade tipus kõige rohkem mudeleid. Seda nimekirja juhib Toyota, kellel on pingereas 13 mudelit, teine on Mercedes-Benz (9 mudelit) ja kolmas Volkswagen (5 mudelit).

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

Summary