autoDNA kontrollib
Dubai

Dubai tee- ja transpordiamet alustas koostööd autodna.ee –ga

12 veebruar 2018

Autodna.com on osa uuest, tähendusrikkast projektist, mille eestvedajaks on Dubai tee- ja transpordi amet. Alates Jaanuarist on kõigil Dubai elanikel võimalik kontrollida kasutatud autode tausta. Andmete kättesaamist võimaldab neile autodna.ee

 

 Alustame algusest

Viimati avalikustasime postituse “Motor” ajakirja, kus ajakirjanikud testisid autodna süsteemi. Süsteemi kontrolliti Belgiast pärit sõiduki taustauuringuga. Nagu osad Teist võibolla mäletavad, siis andsime neile välja aruande, kus olid olemas kõik sõiduki andmed, ning tuli välja et automüüja valetas sõiduki avariide koguse kohta. Kui müüa üritas Neile väita et sõiduk oli osalenud vaid ühes avariis, siis autodna aruande puhul oli näha, et sõiduk oli ilmselgelt osalenud vähemalt neljas avariis. Ajakirja “Motor” kirjanikud suutsid selle käigus tõestada et autodna on usaldusväärne, kui hakkad ostma kasutatud autot.

 

Dubai valitsus, Ühend Emiraadid, ja eriti Tee- ja transpordi amet teavad samuti seda. TTA lisas äsja oma kodulehele võimaluse kontrollida enne auto ostu selle tausta. Samuti on inimestel võimalik kontrollida ka imporditud autode tausta. Euroopast imporditud autode aruanded kinnitatakse autodna.com portaali poolt.

 

Tee- ja transpordiamet Dubais on kõigele lisaks ka käivitmas sõiduki staatuse sertifikatsioone.

 

Sultan Al Marzoqui, TTA registreerimis kontori ülemus, on isiklikult soovitanud meie uut koostööprojekti kui olulist süsteemi kasutatud sõidukite ostmise puhul. Meie uus koostöö vorm võimaldab kliendil ligipääsu paljudele andmetele.

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

Näiteks:

  • Läbisõit;
  • Omaniku vahetused;
  • Kindlustus ajalugu;
  • Kindlustuse aegumis kuupäev;
  • Sõiduki seisukord viimase tehnoülevaatuse ajal.

 

Samalajal aga, kaitseb see teenus isikuandmeid. See väldib seda, et üks inimene saaks kontrollida kõiki Dubai sõidukeid. Sõiduki omanik peab nõustuma sõiduki kontrollimisega. Kuidas see välja näeb?

  1. Dubai kodanik, kes soovib osta kasutatud autot peab sisestama sõiduki VIN-koodi sõiduki staatuse sertifitseerimise lehel.

  2. Sõiduki omanik saab sõnumi kinnitus koodiga, mis tuleb sisestada kodulehel, et ostjal oleks ligipääs auto andmetele.

  3. Siis omakorda süsteem kontrollib kas andmed on saadaval ja annab ostjale sõidukist ülevaate.

  4. Kui klient otsutab et soovib täielikku sõiduki aruannet siis on ta kohustatud maksma 100 AED mis on umbes 22€.

  5. Kui makse on teostatud, siis saab klient endale sõiduki sertifikatsiooni. Mis tuleb välja prinita ja TTA kontoris saab selle eest sõiduki  täieliku aruande. Nagu me juba mainisime siis on tee-ja transpordiamet teinud elu lihtsaks ka neile kes soovivad osta autot Euroopast või Ameerikast. Sõiduki staatuse sertifitseerimis ametkond teeb koostööd CARFAZ Americaga, mis võimaldab neile andmeid Ameerika erinevatest andmebaasidest. Samuti teevad nad koostööd autodna.com-ga kelle kaudud saavad nad siis andmed kõikjalt Euroopast.

Miks otsustasid Dubai ametnikud koostööd teha just meiega mitte mõne teise säärase teenuse pakkujaga, Meie oleme Euroopas juhtiv firma, kes tegeleb sõidukite taustauuringutega. Meie pakkumised seovad ühte unikaalsed koostöö vormid, head hinnad ja lihtsa kasutuse kliendile. Ja mitte ainult seda, vaid autodna.com on pidevalt kasvav süsteem, mis võimaldab üha rohkem andmeid erinevatest andmebaasidest, ning laieneb üha rohkematesse riikidesse. 2018 aastal tutvustasime oma teenust ka Eesti turul, ning selle käigus võimaldasime ka andmete kontrolli Eestist pärit sõidukite kohta.

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.