Kõik
Shell Helix Rally Estonia 2018

Shell Helix Rally Estonia 2018

22 veebruar 2018

Aastatel 2010-2016 toimunud Baltikumi suurim autospordisündmus Rally Estonia toimub peale aastast pausi taas 2018. aasta juulis. Eesti meistrivõistlustena alustanud rahvusvaheline võistlus oli kolmel viimasel aastal FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste etapp, mis valiti 2014. aastal FIA ERC sarja parimaks ralliks.

Peale aastast pausi, mille korraldajad võtsid uute plaanide seadmiseks, toimub Rally Estonia 2018. aastal ja sel korral on pikemaks eesmärgiks autoralli tippsarja, WRC etapi Eestisse toomine.

Shell Helix Rally Estonia 2018

Shell Helix Rally Estonia 2018

 

Shell uueks nimisponsoriks.

Veebruari alguses tuli Rally Estonia tiim välja teatega, et tavapärase auto24 asemel on rallil uus nimisponsor ning sellel aastal kannab ralli nime: “Shell Helix Rally Estonia 2018”. Selline koostöö on nii Eestis kui ka Baltikumis erakordne, kui üks maailma tuntumaid brände toetab siin toimuvat üritust.

Margus Tomberg, auto24 AS juhatuse liige: „auto24-l on hea meel Rally Estonia nimitoetaja teatepulk üle anda niivõrd suurele ja soliidsele ettevõttele nagu Shell. Kindlasti jätkab auto24 ralli meediapartneri ja toetajana ning püüame igati kaasa aidata selle suurepärase sündmuse korraldamises.”

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

Shell Põhjamaade ja Baltikumi juhi kommentaar:

Winfred Gorissen: “Rally Estonia on varasematel aastatel jätnud Shellile väga hea mulje. Tegu on professionaalselt korraldatud sündmusega ja meie kliendid, partnerid ning me ise oleme seda head õhkkonda alati nautinud. Nimitoetaja positsiooni otsuse osas olid meil kindlad põhjused. Shell on mootorispordiga väga tihedalt seotud, konkreetsemalt ralliga seob meid koostöö Hyundai Motorsport meeskonnaga. Samuti on meie eesmärk suurendada oma turuosa Baltikumis. Nägime siin head võimalust ja võtsime vastu otsuse olla Rally Estonia nimitoetaja.”

Shellist saab uus nimisponsor

Shellist saab uus nimisponsor

 Lõuna – Eesti teedel kihutab ka Hyundai Motosport meeskond.

13.-15. juulil toimub Tartus ja Lõuna-Eesti teedel Baltikumi suurim autospordisündmus, rahvusvaheline autoralli Shell Helix Rally Estonia 2018. Korraldajate üheks eesmärgiks on olnud tuua Eestisse võistlema WRC sarjas osalevaid meeskondi ja selle töö esimesed viljad on käes, kui Shell Helix Rally Estonial stardivad Hyundai Motorsport meeskonna Hyundai i20 Coupe WRC autoga Hayden Paddon ja Sebastian Marshall.

See on esimene kord, kui Hyundai i20 Coupe WRC stardib Baltikumis. Sarnaselt teiste WRC sarja sõitjatega, kes Rally Estonial on startinud, on see Hyundai Motorsport meeskonnale heaks ettevalmistuseks enne Soome MM-rallit.

© 2018 MOTORSPORT NETWORK. All rights reserved.

© 2018 MOTORSPORT NETWORK. All rights reserved.

 Rally Estonia Direktori Urmo Aava kommentaar:

Nagu pea aasta aega tagasi sai öeldud, tegime pausi, et seada uued sihid ja eesmärgid. Täna saan öelda, et soovime tulevikus tuua Eestisse autoralli MM-sarja etappi. See pole lihtne ülesanne aga ilma sellesse uskumata me seda välja ei ütleks. Selleks ei piisa ainult meie tahtest, oleme teinud Eesti Autospordi Liiduga võistluse korraldamise osas pikema kokkuleppe. Näeme, et siin on kindlasti suur roll riigil, sest WRC etapiga suudame siia tuua suure arvu välisturiste. Erasektori osas oleme samuti pidanud läbirääkimisi ja oleme seisukohal, et nende arv ei oleks suur, sest nii suudame anda neile parima väljundi. Ralli nimitoetaja osas suuname pilgud rahvusvahelise haardega ettevõtetele, pidades just silmas meie peamist eesmärki – WRC sarja etapp Eestis. Me oleme selle aasta jooksul olnud ühenduses WRC sarja promootoriga, kes hindab väga kõrgelt meie ideed, teha ralli veel rohkem pealtvaatajasõbralikumaks ja tõsta läbi erinevate tegevuste ralli turvalisust. Kui me tahame saada WRC sarja etapiks, siis me peame tulema välja uute lahenduste ja ideedega.“

„Järgnevatel aastatel on eesmärk saada Rally Estonial osalema erinevaid WRC sarja meeskondi ja sõitjaid. Eesti on rallimaailmas tuntud ja oleme käinud suhtlemas WRC sarja etappidel sõitjate ning tiimidega ja idee WRC sarja etapist on nende jaoks kindlasti huvitav 2018. aastal on Rally Estonia Eesti ja Läti autoralli meistrivõistluste etapp ja tahame juba siis pakkuda sõitjatele ning publikule kvaliteetset, turvalist ja meeledejäävat rallit,“ lisas Urmo Aava.

Rohkem infot Rally Estonia kohta leiate http://rallyestonia.com/et/

Rohkem Infot Rally Estonia kodulehel

Rohkem Infot Rally Estonia kodulehel