autoDNA soovitab
VIN-kood

Mis toimub VIN-koodiga?

7 mai 2021

Ligi 80% juhtidest usub, et igas automüügi kuulutuses peaks olema sõiduki VIN-kood.

60% autojuhtidest nõustub, et lisada tuleks ka registreerimismärk, 25% juhtidest pole sellel teemal arvamust ja 15% on selle vastu.

Vastavad andmed pärinevad autoDNA väljaandest “Kasutatud auto ostmine pole enam rulett”.

Väljaande esimene osa on pühendatud VIN-koodile. Seetõttu arutleme sel teemal veidike ka täna.

VIN (Vehicle Identification Number) on 17-kohaline numbrite ja tähtede jada, mis aitab tuvastada konkreetset sõidukit ja peab olema unikaalne. VIN-kood on sõiduki jaoks sama nagu inimese jaoks tema DNA. Konkreetse numbri määrab sõiduki tootja ja see tähistab marki, mudelit, tootmisaastat, lisaks sõiduki ajalugu ja muid tehnilisi parameetreid. Seda kasutatakse igat tüüpi sõidukitel (sõiduautod, veoautod, haagiselamud, bussid, mootorrattad, mopeedid). VIN märgistussüsteem vastab rahvusvahelisele ISO 3779-1983 standardile ja seda on kasutatud alates 1980. aastatest. Vastavat märgistust aktsepteerib enamik riike ja seda kasutavad juhtivad sõidukitootjad.

 

 

VIN-kood identifitseerib üheselt kõik viimase neljakümne aasta jooksul maailmas toodetud sõidukid (VIN-koodi kontrollimine autoDNA kaudu).

Väljaande “Kasutatud auto ostmine pole enam rulett” uurimistulemused näitavad, et ainult 16% küsitletud juhtidest on teadlikud, kui palju informatsiooni saab auto kohta leida VIN-koodi põhjal. Enamasti mainivad küsitletavad põhiteavet, näiteks tootmisaasta, mark ja mudel või esmakordse registreerimise kuupäev. Rohkem kui pooled vastanutest (väljaande uuringu käigus) teadsid, et VIN-kood võimaldab näha sõiduki ajalugu (auto kahjuajalugu).

Rohkem kui 60% osalejatest pole kunagi VIN-koodi põhjal auto kohta teavet otsinud. Need, kes on, kasutasid tavaliselt tasuta otsingut aadressil www.mnt.ee. Tasuliste teenuste hulgas oli kõige sagedamini kasutatav autoDNA.

Soovid rohkem teada? Lae alla tasuta väljaanne “Kasutatud auto ostmine pole enam rulett”.

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Kasutatud auto ostmine pole enam rulett

Väljaanne “Kasutatud auto ostmine pole enam rulett” on samuti saadaval <Kasutatud auto ostmine pole enam rulett>

Väljaanne on tõlgitud ka inglise keelde ja ingliskeelne versioon on saadaval <Roluette is over>